Платонічні відносини. Як це, що це за почуття між чоловіком і жінкою. Тести

Одна з різновидів духовної прихильності, відомою з античних часів — платонічні відносини.

Перетворюючись протягом багатьох століть, в сучасному світі така взаємозв’язок гетеросексуальних різностатевих людей поступово оформилася рідко зустрічається дружбу між чоловіком і жінкою, що дозволяє партнерам надавати один одному моральну, моральну і матеріальну підтримку, не підкріплену взаємним (або одностороннім) сексуальним потягом.

Засновник теорії платонічних відносин

Платонічні стосунки – це духовна прив’язаність 2-х (або більше) людей, заснована на прагненні до пізнання схожого зі своїм внутрішнього світу іншої людини без присутності у відносинах межполового потягу.

Засновник теорії платонічне кохання, давньогрецький філософ Платон вперше визначив термін «Платонічна любов» у своїй праці «Бенкет» обґрунтувавши його тим, що для наділених розумом людей властиво мати:

 • Тілесні відносини, пов’язані з бажанням задовольнити свої сексуальні потреби і потяг до продовження роду.
 • Духовні відносини, що представляють собою найбільш благородне взаємодія розумних людей, які прагнуть всією душею бути поряд з предметом обожнювання.

На думку Платона, духовні стосунки можливі тільки між зрілими, вміють контролювати свої почуття та емоції людьми, є основним способом пізнання істинного щастя людського спілкування. Саме наявність душ, які вміють розпізнавати в людині прісне, відрізняє людей від представників тваринного світу, які прагнуть вступати тільки в тілесні контакти.

6b9b8f555e4934ae98fdb5e0ba76cb0f Платонічні відносини. Як це, що це за почуття між чоловіком і жінкою. Тести

Платонічна любов у Платона – це непорочні взаємини, здатні подарувати людині справжнє щастя. Така любов є «вищим благом», дарованим людям.

Серед прикладів вищої, ідеальної любові філософ виділяв:

 • любов до Батьківщини;
 • батьківську любов;
 • шанування дітьми батька і матері.

Класичним прикладом платонічних відносин є обожнювання Ф. Петраркою Лаури. Ця жінка була для поета не тільки музою, але і недосяжним божеством, земним ангелом, яким він не втомлювався захоплюватися на відстані, але з яким так і не посмів заговорити в дійсності.

Що це значить, причини і ознаки

Платонічні відносини – це сильний взаємозв’язок між людьми, заснована на духовній близькості, не підкріплена бажанням здійснити сексуальний контакт.

До причин, що будять виникнення платонічної любові у сучасному світі загальної сексуальної розкутості, можна віднести:

 • Релігійні переконання. В ісламській релігії чітко прописана заборона на будь-які сексуальні контакти до укладення шлюбу. Платонічна любов в даному випадку часто є способів прояву зароджується почуття до майбутнього супутника життя або мріями про недосяжному, але дуже привабливому людині.
 • Целібат. Добровільна відмова від будь-яких фізичних контактів змушує людей обмежуватися духовним взаємодією.
 • Проблеми зі здоров’ям. Платонічні відносини можна спостерігати в парах, де один або обидва партнери з фізіологічних причин не можуть здійснювати повноцінний контакт, але є дуже близькими один для одного в духовному плані людьми. Любов тут побудована на психологічної, моральної і духовної підтримки, яку подружжя незмінно надають один для одного.
 • Любов до кумира. Зустрічається найчастіше в підлітковому віці поклоніння идеализируемому людині, в ролі якого набирає відома кінозірка, співак, учитель, людина більш старшого віку.
 • Боязнь зіпсувати склалися раніше відносини. Одна з найпоширеніших причин, що провокують людей приховувати свої романтичні почуття від об’єкта бажання — страх зіпсувати давно склалися дружні відносини не вчасно зробленим визнанням або невдало склалися романом.

У сучасному світі платонічні відносини вважаються синонімом дружній зв’язку між одностатевими або різностатевими індивідами.

В більшості своїй, платонічні почуття з’являються між гетеросексуальними чоловіком і жінкою на першій стадії розвитку взаємин і, згодом, розвиваючись, перероджуються в глибоку любовну прихильність, містить у собі, в тому числі, сексуальні контакти.

d67d61d1f2eadd6918c6ab27e63fcfca Платонічні відносини. Як це, що це за почуття між чоловіком і жінкою. Тести

Відсутність сексуального потягу або неможливість його прояви, з яких-небудь причин, що призводить до становленню і зміцненню межполовой платонічної дружби, заснованої на взаємній підтримці, яку партнери дають один одному, спільності поглядів та інтересів.

Переваги і тривалість платонічних відносин

Платонічні відносини – це поширена, існуюча тривалий час душевна прихильність 2-х людей, заснована на спільності інтересів і бажання спілкуватися.

До переваг даного виду взаємодії можна віднести:

 • Міцну основу, що робить неможливим миттєву втрату партнера, що можна часто спостерігати при виникненні любовному зв’язку.
 • Можливість краще дізнатися конкретної людини або особливості побудови образу думок протилежної статі для більш успішного, в подальшому, побудови романтичних стосунків з іншою людиною, що мають схожий образ думок.
 • Відсутність ревнощів і сумнівів у характері почуттів партнера.
 • Постійна присутність поруч близької, здатного дати необхідну пораду і надати підтримку.

Платонічні відносини в чистому вигляді вважаються досить міцною і довготривалою конструкцією, існуючої за взаємним бажанням і ґрунтується на спільності інтересів партнерів. Термін життя такої взаємодії залежить тільки від бажання утворили його людей.

Такі відносини набагато міцніше дружби, любові, прихильності. У деяких випадках платонічна любов може бути не взаємна, висловлюючись в односторонньому порядку, що абсолютно нехарактерно для дружби і інших форм романтичних відносин.

fb2c1b46e2e3b8d2aed55bc9c064dc67 Платонічні відносини. Як це, що це за почуття між чоловіком і жінкою. Тести

Відомо безліч випадків, коли платонічні почуття були передвісниками цієї взаємної любові та були присутні на початковій, найнестабільнішої, стадії межполовых взаємин у гетеросексуальних партнерів.

Чоловік і жінка, які знаходяться у платонічних відносинах, за наявності взаємної симпатії в 90% випадків переводять свої взаємовідносини на нову стадію. Взаємний потяг один до одного, не зустрічаюча на своєму шляху серйозних перешкод, з часом переростає в більш глибоку романтичну прихильність, приводячи недавніх друзів в загальну постіль.

Згідно зі статистикою, тривала духовна прихильність між здоровими, гетеросексуальними представниками різних підлог здатна тривати досить довгий час тільки у разі:

 • якщо партнери пов’язані любовними, сімейними стосунками з іншою людиною;
 • перебувають під владою релігійних, культурних переконань, або їх життя підпорядковане суворим нормам моралі, прийнятим у суспільстві;
 • не відчувають сексуального потягу один до одного.

Платонічна любов чоловіка і жінки

Платонічні відносини – це в більшості своїй, перехідний період у гетеросексуальних партнерів, що допомагає чоловікові і жінці краще дізнатися один одного під час спілкування і при наявності взаємної симпатії, трансформуються в сильну любовну прихильність.

Залишатися довгий час у незмінному вигляді платонічні відносини можуть тільки в тому випадку, якщо являють собою один з варіантів взаємодії, не передбачає під собою подальший розвиток духовного спілкування. У сучасному світі до таких різновидів платонічних відносин відносяться:

Нерозділене кохання

Часто зустрічається форма закоханості в підлітковому віці, для якої характерно наявність 2-х сторін:

 • активною – яка проявляє свої почуття за допомогою яких-небудь дій;
 • пасивною — не має взаємного інтересу до активної стороні, або взагалі не знає про її існування.

6b274ea28708d89371c1ca27ce9eea83 Платонічні відносини. Як це, що це за почуття між чоловіком і жінкою. Тести

В ролі активної строены часто виступають підлітки у віці від 12 до 18 років, закохані у відомих кінозірок, співаків, вчителів, молодих людей, що не відповідають їм взаємністю. Для цієї форми характерна ідеалізація кумира, з приписуванням властивих йому якостей і створення своєрідного «вівтаря поклоніння».

Безнадійно закохані підлітки вступають у фан-клуби, намагаються відвідувати заходи та концерти свого ідеалу в надії потрапити на очі улюбленому людині, постійно чатують предмет любові.

Існує така пристрасть не більше 2-4 років і проходить після появи в житті дитини більш підходящого, доступного партнера.

У старшому віці нерозділене кохання зустрічається значно рідше і, як правило, спостерігається у осіб, що мають проблеми з міжособистісним спілкуванням і безліч різноманітних комплексів, що дозволяють вважати себе негідним предмета обожнювання. Такі почуття здатні тривати досить довго і призвести до серйозних психологічних травм, що потребують допомоги фахівця.

Стосунки на відстані

Вимушені любовні відносини, при яких закохані люди з якихось причин існують окремо один від одного. У період зустрічей і при усуненні перешкод такі відносини миттєво переростають у повноцінну любовний зв’язок, з обов’язковим сексуальним складовими.

Розвиток сучасних технологій дозволяє таким відносинам існувати тривалий час, дозволяючи закоханим в періоди між зустрічами спілкуватися по скайпу, вайберу, через соціальні мережі.

Відносини між людьми

Часто можна спостерігати у літніх пар, що раніше мали регулярні сексуальні контакти, але вимушені їх припинити із-за виниклих проблем зі здоров’ям.

56c5773465462d1801b542caf855f0d2 Платонічні відносини. Як це, що це за почуття між чоловіком і жінкою. Тести

Духовні єднання у таких подружжя вважається ідеальним, оскільки побудоване на:

 • спільності інтересів;
 • взаємної психологічний, моральної підтримки;
 • наявність спільних дітей, онуків;
 • добре сформованому побут;
 • необхідність вирішення питань щодо розпорядження спільно нажитим майном.

Виникати платонічні відносини можуть і між самотніми різностатевими людьми. З віком бажання фізичної близькості відходить на другий план, віддаючи пріоритет духовного спілкування і спільності поглядів та інтересів.

Духовна близькість

Характерний для глибоко віруючих людей тип взаємного спілкування. Добровільна відмова від фізіологічних контактів робить першорядним вивчення душі коханого. Таких партнерів характеризує наявність однакового світогляду, спільність поглядів та інтересів.

При відсутності релігійної основи даний вид взаємодії здатний виникати між близькими по духу чоловіками і жінками у вигляді дружньої зв’язку.

8b295bf5f97341b3915378597c0929db Платонічні відносини. Як це, що це за почуття між чоловіком і жінкою. Тести

Платонічні відносини між представниками однієї статі представляють собою класичний варіант міцною, віками сформованої дружби. Жінки з допомогою духовної близькості прагнуть задовольнити своє бажання спілкуватися та обговорювати нагальні проблеми, а чоловіки проявляють повагу один до одного, реалізуючи подробиця в чоловічому участі і підтримки

Як підтримати платонічні відносини

Платонічні відносини здатні тривати досить тривалий час, оскільки на відміну від романтичних почуттів їм не властиво поява ревнощів або сумніви в партнері.

Застава довговічності духовного взаємодії, заснованого на спільності світогляд, інтересів між представниками різних підлог полягає в дотриманні певних правил поведінки:

 • Друзям потрібно бути готовим до того, що між ними може виникнути статевий потяг. Гетеросексуальні індивіди схильні проявляти зацікавленість представниками протилежної статі, особливо якщо їх пов’язує спільність поглядів та інтересів.
 • Вступаючи в платонічні відносини, слід встановити чіткі межі. Чоловікові і жінці потрібно обов’язково договорити про те, що вони є один для одного тільки друзями і будь-який сексуальний підтекст у їх взаєминах (навіть при наявності обмеженої можливості) заборонено.
 • Партнерам слід максимально довіряти один одному. Основа міцної духовної зв’язку полягає у впевненості в своєму рішенні. Чоловікові і жінці необхідно повністю відмежуватися від громадської думки, який стверджує про неможливість існування справжньої дружби між різностатевими індивідами і завжди підтримувати партнера.
 • Зосередженість на плюсах наявних взаємин. Платонічні почуття, на відміну від романтичних взаємин захищені від різного роду сумнівів у вірності та упереджень, що дозволяє їм бути набагато довговічніше будь-який інший прихильності.
 • Різностатевим друзям слід пояснити своїм близьким (особливо «половинкам») характер виниклих відносин. Своєчасний розмова з чоловіком допоможе уникнути будь-якого недовіри і ревнощів. Не зайвим буде так само встановити межі і не провокувати членів сім’ї зустрічами в позаурочний час, дивними ночівлями і частими зустрічами наодинці.
 • Не можна піддаватися мріям. Незважаючи на те, що згідно зі статистикою духовна близькість найчастіше є перехідним моментом, передбачає тривалу, романтичний зв’язок, чоловікам, а особливо жінкам, слід чітко усвідомлювати, що друг протилежної статі повинен залишитися тільки одним, незважаючи на те, що, подавляемое тривалий час сексуальне бажання здатне викликати непотрібні думки про переведення платонічного зв’язку в новий вимір.

a2d0ea786d7a721ec028fb0817d38abd Платонічні відносини. Як це, що це за почуття між чоловіком і жінкою. Тести

Небезпеки платонічних стосунків між чоловіком та жінкою:

 • Незважаючи на встановлені межі, виникнення односторонньої романтичної прихильності в більшості випадків запобігти неможливо. У разі появи закоханості з боку одного з партнерів, можливо переродження духовного зв’язку в любовну прихильність (якщо другий партнер відповість згодою) або виникнення душевної болі (при відмові). У будь-якому випадку платонічні відносини в попередній формі перестануть існувати, і дружбу відродити вже не вдасться.
 • У разі неможливості переродження духовної прихильності в романтичні відносини (з причини зайнятості партнера) різностатевим друзям, не слід обговорювати любовні переживання або матримоніальні плани, обмежуючись спілкуванням не пов’язані з любовними відносинами теми.

Взаємини між чоловіком і жінкою

Визначити характер взаємин між чоловіком і жінкою можна за допомогою декількох тестів.

edb136693b90882d974aa5c571869225 Платонічні відносини. Як це, що це за почуття між чоловіком і жінкою. Тести

Одним з популярних вважається античний перелік питань, що дозволяє охарактеризувати взаємини в залежності від отриманих відповідей. Згідно з цим дослідженням, існує 7 різних типів взаємодії, кожному з якого притаманні певні риси.

Відповідаючи на питання, потрібно ставити знак «+», якщо згоден з твердженням і знак «-», якщо ні:

 • Розставання з партнером буде для мене справжньою трагедією.
 • Основа взаємовідносин – міцна дружба.
 • У стосунках головне – зберегти свою незалежність.
 • Міцні відносини будуються тільки між сумісними людьми.
 • Секс – запорука довгострокових відносин.
 • Подружжя в першу чергу є батьками своїх дітей.
 • Любов будується на фізичному потязі.
 • Будь-які серйозні відносини – це непотрібна відповідальність.
 • Якщо любиш людину, то повинен прощати зради і терпляче чекати партнера, оскільки будь-яку відстань – не перешкода для справжнього почуття.
 • Моя друга половина дорога мені так само, як брати і сестри.
 • За свою любов потрібно боротися.
 • Заради коханого можна пожертвувати своїми інтересами, майном та життям.
 • Розлучення – крайня міра, до якої слід добре підготуватися, а в разі необхідності відкласти її до більш слушного часу (перехід на іншу роботу, досягнення дітьми повноліття).
 • Найкращі дружини виростають з друзів.
 • Справжньої любові потрібно дати дозріти.
 • Любовні переживання – непереможні від цього почуття.
 • Для свого партнера я просто зручний варіант, він не цінує і не любить мене.
 • У стосунках завжди треба бути розсудливим і тверезо дивитися на речі.
 • Любов – це лотерея. Всі прагнуть зірвати тут джек-пот, витративши якомога менше коштів.
 • Вибір партнера слід робити усвідомлено.
 • Закохані повинні поступатися і слухати партнера.
 • Розум завжди підпорядковується любові.

28004f0c75268c6bd21e80d631492d13 Платонічні відносини. Як це, що це за почуття між чоловіком і жінкою. ТестиЗ платонічних відносин може початися любов.

Результати тесту:

Визначення характеру взаємовідносин проводиться в залежності від кількості позитивних відповідей, отриманих на конкретні питання.

Результат Значення
1,5,7 Захоплена закоханість (ЕРОС). Стихійне почуття, що проявляється гострою тягою до коханого і прагненням завжди бути поруч. Носить блискавичний характер. Найбільш часто зустрічається в юнацькому віці. Закохані прагнуть до повного злиття душ, пам’ятають дату і почуття, що охопило їх при першому поцілунку, зустрічі, секс. Розставання переноситься дуже важко, завдаючи сильну душевну травму.
6,10,19 Любов, що нагадує дружбу (ФІЛІС). Платонічні відносини, які проявляються у вигляді міцної прихильності. Часто зустрічається між дітьми і батьками.
2,9,11 Ніжна прихильність (СТОРГЕ). Повільно зароджується почуття, засноване на довірі, що виявляється в міцною душевної прихильності до партнера. Дуже міцний, не боїться зіткнутися з випробуванням відстанню або зрадою. Сексуальні контакти при такій любові дуже прості. Часто зустрічається між подружжям.
3,8,18 Гра в кохання (ЛЮДУС). Характеризується відсутністю глибини і бажання розчинитися в партнері. Характерна для людей, що шукають короткочасних задоволень.
12,15,20 Жертовність в ім’я любові (АГАПЕ). Проявляється присутністю почуття обожнювання, бажання розчинитися в партнері, відмову від своїх бажань. Часто проявляється у підлітковий період.
4,13,17 Любов за розрахунком (ПРАГМА). Всі почуття і романтичні пориви знаходяться під чітким контролем розуму.
11,16,21 Маніакальна прихильність (МАНІЯ). Небезпечне почуття, поруч з підозрілістю, недовірою до партнера. Зустрічається у людей, що володіють низькою самооцінкою.

Тест на визначення характеру ставлення: Дружба між партнерами або любов.

Що ви робите, якщо партнер дратує вас своїми витівками
 1. Миттєво вибухаю.
 2. Намагаюся тримати емоції під контролем.
 3. Терплю, прекрасно розумію, що і сам недосконалий
У присутності коханої людини ви можете фліртувати з іншими, тому що:
 1. Мстіть за його флірт.
 2. Намагаєтеся викликати ревнощі.
 3. Любите, коли вами захоплюються особи протилежної статі
З моменту початку відносин в вас відбулися зміни
 1. Не помічаю.
 2. Стаю більш нудним (-ної).
 3. Оточуючі помічають, що я стала більш цікавою
Коли коханий захоплюється вами:
 1. Приймаєте як належне
 2. З гідністю приймаєте похвалу і дякуйте.
 3. Намагаєтеся показати, як вам приємно увагу коханого.
Що ви зробите дізнавшись, що партнер вам зраджує
 1. Влаштую скандал.
 2. Я упевнений у своєму партнері, такого не станеться.
 3. Буду терпіти, а потім пробачу
Даруєте ви своїй половині сюрпризи без приводу
 1. Кращий твій подарунок – це я.
 2. Чому б ні, але не часто.
 3. Любите балувати партнера
Ви легко визначаєте поточне настрій партнера
 1. Мене це не цікавить
 2. Так, завжди
 3. Дуже рідко
Ви добре пам’ятаєте, яку їжу любить ваш партнер
 1. Це не важливо
 2. Не можу пригадати
 3. Так, і люблю догоджати

5a5c9efec71cf10c8bd537a55ebe86ac Платонічні відносини. Як це, що це за почуття між чоловіком і жінкою. Тести

Результати тесту:

Переважання відповідей «1» Між партнерами є почуття, але це дружба, побудована на доброму ставленні і переважання любові до себе.
Переважання відповідей «2» Дружба і любов. Ви вмієте підтримати і захистити один одного, вам добре разом, але це ще не «справжня любов», їй потрібного трохи підрости.
Переважання відповідей «3» Між вами справжнє глибоке почуття. Ви впевнені у своєму партнері і намагаєтеся доставити один одному якомога більше приємних хвилин.

У сучасному світі термін «платонічні відносини» використовується найчастіше при характеристиці раптово виниклої безвідповідальною юнацької симпатії або в спробах пояснити дивну для епохи сексуальної розкутості, платонічну близькість між чоловіком і жінкою.

Саме поняття набагато глибше і базується на можливості отримання партнерами задоволення від спілкування, а також бажання сподіватися на необхідну моральну або моральну підтримку від близького за духом людини.

Відео про розвиток відносин

Етапи розвитку відносин:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради