Кольоротип зовнішності. Як визначити свій: літо, весна, осінь, зима. Тести і фото приклади в одязі, опис

Вибираючи нову річ в гардероб або декоративну косметику, не завжди буває легко точно визначити, чи буде їх колір вдало поєднуватися з нюансами зовнішності. Але, якщо дізнатися свій кольоротип, вирішувати подібні завдання стане значно легше.

Що таке кольоротип зовнішності

Кольоротипом зовнішності прийнято позначати поєднання природних фарб шкіри, волосся та очей, а також міру контрастності між ними.

Відтінки можуть бути:

 • теплими або холодними;
 • яскравими або приглушеними;
 • темними або світлими.

Варто враховувати, що кольори неоднорідні, наприклад, шкіра не має рівний однорідний колір по всьому тілу, а зустрічаються ділянки з різними тонами. Також неоднорідний колір очей і волосся.

Таким чином, кожна людина має свій набір фарб». Для визначення кольорових характеристик враховуються властивості домінуючих, тобто переважаючих тонів. Рівень контрасту визначається, виходячи з порівняння самих темних відтінків з світлими.d6db63f661c65d3b1bfe1810f590180f Кольоротип зовнішності. Як визначити свій: літо, весна, осінь, зима. Тести і фото приклади в одязі, опис

За сукупністю ознак зовнішність може належати до одного з типів:

 • зима;
 • весна;
 • літо;
 • осінь.

Такі типи взяті за основу самого популярного аналізу зовнішності — сезонного.

Різні поєднання кольорів можуть гармоніювати або викликати дисонанс. Це справедливо, в тому числі, про поєднання природних відтінків зовнішності з квітами косметики, одягу і аксесуарів. Тому одні речі можуть вдало підкреслити всі достоїнства, а інші зроблять акцент на недоліки або візуально зроблять риси обличчя тьмяним, а колір шкіри болючим.29811311b47032431cedd9de2d2e0997 Кольоротип зовнішності. Як визначити свій: літо, весна, осінь, зима. Тести і фото приклади в одязі, опис

Знання свого кольоротипу і відповідні йому рекомендації допоможуть грамотно скласти гардероб і уникнути невдалих експериментів з макіяжем і фарбуванням волосся.

Які бувають кольоротип зовнішності

Кожен з означених цветотипов підрозділяється, у свою чергу, на 3 підтипи:

Кольоротип Підтипи
Зима Яскрава

Холодна
Темна

Весна Яскрава

Тепла

Світла

Літо М’яке
Холодне
Світле
Осінь М’яка
Тепла
Темна

Кожен кольоротип має певні спільні характерні ознаки, а кожного підтипу можна дати ще більш чітке, індивідуальне опис.

Назва підтипу говорить про головною характеристикою відноситься до нього типажу:

1. Визначити свій кольоротип зовнішності «зима» можна за «природної панелі», що складається з темних, інтенсивних відтінків і високої контрастності. Для дівчат, які належать до цього типу, притаманна бліда шкіра, нечисленні сірувато-коричневі веснянки і родимки, темне волосся з холодним відтінком біля коренів.6a06d33d8a56000df9b51a12cd4e804f Кольоротип зовнішності. Як визначити свій: літо, весна, осінь, зима. Тести і фото приклади в одязі, опис

Колір очей сірий, зелений, синій, блакитний, карий (від пісочного до майже чорного). Відомими представницями «зими» є Моніка Белуччі, Оксана Федорова, Меган Фокс, Анастасія Заворотнюк, Пенелопа Крус і Анжеліна Джолі.

 • «Холодну зиму» відрізняють помітні, холодні фарби зовнішності.
 • Визначити «темну зиму» можна за наявності у своїй природній панелі інтенсивних, темних відтінків. Зовнішність цього кольоротипу володіє самою високою контрастністю.
 • До «яскравою зими» відносяться дівчата, в чиїй зовнішності переважають яскраві, чисті відтінки.

2. «Весна» відноситься до теплим кольоротипам. Це означає, що в зовнішності «весняних» дівчат домінують теплі фарби. Їх шкіра світла з жовтуватим або персиковим відтінком, легко засмагає. Відмінною рисою є здоровий рум’янець, веснянки і родимки золотистого відтінку.

Кучеряве волосся частіше і тонкі теплих тонів від блондинистого до світло-каштанового. Очі зелені, сірі або блакитні. До «весняним» представницям відносяться Ніколь Кідман, Крістіна Агілера, Анна Курнікова, принцеса Діана, Олена Корікова та Анна Семенович.

 • У зовнішності «яскравою весни» видно тільки чисті, інтенсивні відтінки.
 • Для «теплої весни» притаманні волосся, очі і шкіра теплих відтінків без найменших холодних подтонов.
 • У «світлої весни» також домінують теплі тони, але вони менш глибокі.

3. «Літо», як і «весна» — світлий кольоротип, але зовнішній вигляд становлять не теплі, а холодні тони. Волосся частіше світлі, але іноді, будучи в дитячі роки світлими, з віком вони темніють. Шкіра бліда, або не засмагає зовсім, або набуває легкий прохолодний коричневий тон.9dae5013b765a4920c3c8874722a7d21 Кольоротип зовнішності. Як визначити свій: літо, весна, осінь, зима. Тести і фото приклади в одязі, опис

Можуть бути присутніми коричневі родимки і веснянки з сірим відтінком. Очі прохолодних тонів сіро-блакитного, сірого, коричневого. Ступінь контрасту між тонами природного палітри слабкий. Прикладами «літнього» типу можна назвати Наталю Водянову, Сару Джесіку Паркер, Марію Шарапову, Скарлетт Йохансон, Дженіфер Еністон, Періс Хілтон і Уму Турман.

 • Підтип «світле літо» володіє найнижчим рівнем контрастності природних відтінків серед усіх підтипів «літа».
 • У зовнішньому вигляді «холодного літа» домінують холодні приглушені фарби.
 • «Лагідне літо» — найбільш важко визначається типаж. Особливістю зовнішності такого типажу є м’які неяскраві відтінки у складі природних кольорів.

4. Для цветотпипа «осінь» притаманна руда і червона гамма кольору волосся. Шкіра світла з золотистими нотами без рум’янцю вкрита веснянками. Засмага лягає або має легкий золотистий відтінок. Очі блакитні, карі, медові, зелені, карі-зелені, іноді в них можна побачити золотисті відблиски. «Осінню» зовнішність мають Джулія Робертс, Юлія Савічева, Міла Йоович і Ліндсі Лохан.

 • Визначити свій кольоротип зовнішності «м’яка осінь» можна природного панелі, що складається неяскравих теплих тонів, домінують бежеві і горіхові відтінки.
 • «Теплу осінь» можна дізнатися по волоссю теплих відтінків від світло-каштанового до яскраво мідних.
 • «Темна осінь» — самий контрастний «осінній» підтип, іноді його представниць помилково приймають за представниць «темної зими». Однак, якщо придивитися, в зовнішності «осінніх» дівчат можна помітити переважання теплих тонів.

Тест для визначення кольоротипу зовнішності

Щоб провести тестування на встановлення колірного типу, потрібно дати відповіді на певні питання, пов’язані з власною зовнішністю. Представлений тест посприяє встановлення належності до певного сезонному кольоротипу (весна, літо, зима, осінь).

1. Який тон має шкіра?

а) світла з абрикосовим або рожевим тоном;

б) бліда з холодним полиском;

в) з сильно вираженим теплим тоном (абрикосовим, золотистим, рожевим);

г) смаглява з холоднуватим тоном.4efd5de0005ad9905d8a0f5c046d98fd Кольоротип зовнішності. Як визначити свій: літо, весна, осінь, зима. Тести і фото приклади в одязі, опис

2. Є веснянки і якого вони кольору?

а) є багато, світлі з медовим, персиковим або оранжево-рожевим відтінком;

б) немає або зовсім мало; світлі з сірим відливом;

в) так, виглядають яскравими, мають золотистий колір;

г) немає.

3. Який натуральний колір волосся?

а) теплий блонд, пшеничний, русий, світло-шоколадний;

б) морозний відтінок пісочного, русявого, темно-русявого або шоколадного;

в) мідний, мандариновий, цегляно-червоний, червоно-коричневий, бронзовий;

г) темно-каштанові, чорні, синьо-чорні.

4. Який колір мають брови і вії?

а) світлих теплих відтінків (русяве, світло-коричневі, пшеничні), в тон волоссю або трохи темніше;

б) коричневі або русяве з сіруватим відтінком;

в) іржаво-коричневі, коричневі, руді;

г) чорні.

5. Колір очейcbb8f6560f6d9c9915a8c6a9feb96978 Кольоротип зовнішності. Як визначити свій: літо, весна, осінь, зима. Тести і фото приклади в одязі, опис

а) блідо-зелені або волошкові, медові;

б) сірі, сині, сіро-зелені, сіро-сині;

в) янтарний, карий, волошковий, зелений з золотистими цятками;

г) темно-сірі, сині, темно-карі, темно-зелені.

6. Як можна охарактеризувати контрастність зовнішності?

а) низька контрастність, всі кольори гармонують один з одним;

б) низька контрастність, зовнішність в цілому виглядає дещо блякло;

б) середня контрастність (помітний колір волосся і очей контрастують з блідою шкірою);

г) висока контрастність.

Результати тесту:

 • більше відповідей «а» говорять про приналежність до кольоротипу «весна»;
 • більше «б» – тип «літо»;
 • більше «в» – тип «осінь»;
 • більше «г» – тип «зима»;
 • якщо відповіді розділилися, то підрозділ на 4 кольоротипу не підходить, потрібно скористатися іншими методами.

Загальні рекомендації щодо визначення кольоротипу

Перш, ніж приступати до проведення тестів, необхідно ретельно приготуватися:

 • Для подібних тестів дуже важливо освітлення. Воно має бути м’яким і природним. Яскравий штучний світ неприпустимий, також як прямі сонячні промені.
 • Не менш важливо забезпечити себе нейтральним фоном, стане ідеальним біла стіна. З поля зору варто прибрати всі помітні, яскраві предмети.
 • Потрібно зняти всі прикраси, змити декоративний макіяж.
 • Бажано оголити шию і плечі.33f1304e09bf2bafe2f56989a7a63899 Кольоротип зовнішності. Як визначити свій: літо, весна, осінь, зима. Тести і фото приклади в одязі, опис
 • Для діагностики знадобиться велике дзеркало. Крім того, для деяких методик потрібні шматочки тканини різних кольорів.
 • Перед початком проведення тесту потрібно сконцентруватися на якомусь світлому нейтральному тлі. Не можна дивитися на щось яскраве, оскільки це може спотворити відчуття кольору.
 • Як дізнатися свій кольоротип за кольором волосся, шкіри, очей?

  Визначити свій кольоротип зовнішності за кольором волосся, шкіри та очей можливе лише при об’єктивній оцінці їх характеристик. Що стосується визначення відтінку волосся, то найпростіше розпізнати блонд, яскраві помаранчеві тони і чорні.

  Розібратися у відтінках русявого і каштанового трохи складніше. Однак, для визначення кольоротипу важлива не стільки глибина кольору, скільки температура. Зручніше за все визначити його, покладаючись на пасма, вигорілі на сонці.

  Діагностика шкіри вимагає більшої уваги. Її тон розповість багато про що. Світлий нейтральний тон, практично не змінюється під впливом сонця, як правило, належить представникам «зимового» типажу. «Весняним» дівчатам відповідає персиковий тон. «Літніх» відрізняє шкіра теплих відтінків, до якої добре лягає рівний загар. «Осіннім» характерні золотисті відтінки.

  Діагностуючи колір очей, варто відштовхуватися від визначення холодних і теплих тонів. Чисті тони сірого, зеленого, блакитного і синього, а також майже чорного (карого або синього) відносять до холодних тонів. До теплих можна віднести карі (горіхові, мідні), каре-зелені, блакитні.

  Додатково можна розглянути колір губ. Для «зими» притаманні бліді губи, для «весни» – рожеві з пастельними нотами, для «літа» – рожеві з молочними відтінками, а для «осені» – губи теплих рожевих відтінків.

  Як визначити кольоротип за допомогою тканини

  Для наступного тесту, який вважається найстарішим, потрібно запастися чотирма отрезами тканини (наприклад, хустками):

 • Кожен шматок тканини повинен бути певного кольору і буде відповідати одному кольоротипу. Тканина лососевого кольору буде відповідати «весні», помаранчева тканина – «осені», сіро-рожева – «літа», яскраво-рожева – «зими».

  eb02351a83653bf961c96168aca6d858 Кольоротип зовнішності. Як визначити свій: літо, весна, осінь, зима. Тести і фото приклади в одязі, описЗа допомогою ось такої тканини можна визначити свій кольоротип зовнішності

 • Тканини поперемінно потрібно пов’язувати на шию (дівчатам з фарбованим волоссям тканина краще пов’язати на голову).
 • Якщо колір йде, то недоліки (зморшки, почервоніння) стануть менш помітними, колір очей буде виглядати виразніше.
 • Тканина невідповідного кольору, навпаки, зробить всі недоліки помітніше. При погляді в дзеркало, перше, що буде кидатися в очі, колір тканини.
 • Тканина, яка підійде краще інших, буде відповідати кольоротипу зовнішності.

  Дирекційний метод визначення кольоротипу

  Крім сезонного аналізу зовнішності існує сучасний дирекційний метод. Він будується також на аналізі кольору шкіри, волосся і очей. Але за підсумками зовнішність не відносять до сезонних кольоротипам, а визначається домінантна ознака.

  Для цього вивчаються природного кольору палітри за 3 ознаками:

  • глибина;
  • температура;
  • темрява.

  Найчастіше домінантною характеристикою визнається температура кольору. Суттю методу є добір найбільш відповідних тонів. Так, наприклад, з восьми синіх відтінків, ідеально підходити до зовнішності може тільки один.

  Метод 12 цветотипов

  Визначити свій кольоротип зовнішності можна, грунтуючись на методі 12 цветотипов. Він заснований на теорії, розробленої в XX столітті професором і художником із США Альбертом Манселла, який помістив всі можливі кольори в тривимірну систему координат, де вісь x являє температуру кольору, y – темряву, z – глибину.c62d374f11cad086ac223ec1bc658e4c Кольоротип зовнішності. Як визначити свій: літо, весна, осінь, зима. Тести і фото приклади в одязі, опис

  У підсумку вийшло 12 цветотипов, які відповідають характеристикам підтипів сезонного аналізу.

  Щоб визначити свій підтип, метод 12 підтипів передбачає пройти 2 кроки. По-перше, необхідно визначити домінантне властивість (світлий, темний, холодний, теплий, приглушений, яскравий), по-друге, потрібно виділити вторинна властивість. Так, наприклад, дівчатам, чиїм домінантним ознакою є «темний», а другорядним – «теплий» відповідає типаж «темна осінь».

  Тест «Вени»

  Найпростіший метод визначення належності зовнішності до теплого або холодного кольоротипу – тест «Вени». Однак, його можна провести, тільки маючи не надто смагляву і щільну шкіру.bddc8945a0831db8a8ba6d4a922b50e5 Кольоротип зовнішності. Як визначити свій: літо, весна, осінь, зима. Тести і фото приклади в одязі, опис

  Сам тест полягає у вивченні вен на зап’ясті або ліктьовому згині:

 • Зелені вени належать представницям теплих і нейтрально-теплих цветотипов.
 • Сині вени говорять про приналежність до холодним або нейтрально-холодним кольоротипам.
 • Наявність зелених, так і синіх вен підкаже до приналежності до нейтральним типажам.
 • Тест «Прикраси»

  Для такого методу визначення теплих і холодних типажів знадобляться золоті і срібні прикраси.

  Існує 2 варіанти тесту:

 • Потрібно сісти до великого дзеркала і прикладіть почергово золоте і срібне прикраси. Виріб з невідповідного металу буде виглядати негармонійно.
 • Необхідно надіти обидва прикраси на руку і уважно подивитися, який з них буде виглядати гармонійно. Важливо проводити тест на нейтральному тлі.
 • Якщо обидва прикраси однаково йдуть (або не йдуть), то зовнішність можна віднести до нейтрального типажем.

  Як підібрати одяг?

  1. «Зимовим» дівчатам можна сміливо додавати в свій гардероб яскраву і контрастну одяг морозних відтінків. Не менш виграшно виглядатимуть речі класичних кольорів білого і чорного.

  • Представницям «темної зими» варто зробити основою свого гардеробу речі темних відтінків синього, лавандового, сталевого, коричневого і бордового. Щоб зробити вигляд яскравіше, темні речі можна поєднувати з яскравими (холодних відтінків яскравого фіолетового, малахітового зеленого, червоного).
  • Базу гардеробу холодної зими» повинні становити яскраві речі холодних тонів – бірюзові, рожеві, зелені, фіолетові, блакитні. До них можна додати темно-сині, темно-бордові і темно-смарагдові речі. Також варто підібрати кілька світлих предметів одягу ментолового, холодного світло-рожевого, білого, світло-сірого кольорів.
  • На представниці «яскравою зими» краще всього виглядатиме одяг яскравого холодного тону (синього, зеленого, рожевого, лимонного), розбавлена речами темно-фіолетового, баклажанового, темно-бордового, світло-жовтого, ментолового і білого кольорів.

  2. «Весняним» дівчатам краще віддавати перевагу речам пастельних тонів. Класичний білий краще замінити на молочний.43a39ef5de40823aa1be06058c48e445 Кольоротип зовнішності. Як визначити свій: літо, весна, осінь, зима. Тести і фото приклади в одязі, опис

  • «Яскравою весни» також підійдуть речі насичених відтінків зеленого, оранжево-червоного, теплого синього, темно-коричневого, зеленого і медового.
  • Представницям «теплої весни» рекомендується поєднувати в своєму образі речі світлих і темних тонів. Темну гаму можуть складати предмети глибоких тонів коричневого, синього, зеленого. Світлу – речі оранжево-червоного, бежевого, персикового, жовто-зеленого кольорів.
  • Базу гардеробу «світлої весни» можуть складати речі світлих тонів – рожевого, глибоко, зеленого, жовтого, коралового. Образ можна складати використовуючи повністю тільки світлі предмети або додаючи трохи темних фарб сірого, синього, сіро-коричневого, смарагдового і чорного тонів.

  3. Для «літніх» дівчат чудово підходять речі світлих холодних відтінків.

  • Представниці «світлого літа» будуть чудово виглядати в образі, складеному з монохромних речей пастельних відтінків з сірим подтоном.
  • «Холодного літа» можна не обмежуватися тільки світлими предметами, до них варто додати одяг неяскравих темних холодних тонів. Для вечірнього образу чудово підійде однотонна вбрання яскравих холодних тонів червоного або волошка синя.
  • Ідеальним кольором для «м’якого літа» можна назвати світло-сірий. Одяг в такому тоні, розбавлена темними аксесуарами створить образ, який підійде цього кольоротипу.

  4. «Осіннім» дівчатам можна сміливо експериментувати з речами насичених червоних тонів. В іншому, можна віддати перевагу більш приглушеним тонам – пісочним, коричневим, земельним.46b3dbc4709a165d6fd8fda1c379f5ed Кольоротип зовнішності. Як визначити свій: літо, весна, осінь, зима. Тести і фото приклади в одязі, опис

  • Представницям «м’якої осені» варто приміряти одяг темного сталевого, сіро-коричневого, синьо-зеленого, глибокого синього кольору з теплим подтоном. Також підійдуть світлі речі медових, бежевих, цегляно-червоних і червоних тонів.
  • Для образу «теплої осені» підійдуть речі яскравого червоного, жовтого і бежевого тону. Причому краще за все поєднувати в одному образі яскраві предмети зі світлими.
  • На «темній осені» краще всього виглядатимуть темні речі темно-зеленого, винного і темно-синього тону, які можна розбавити предметами з яскравою і світлої палітр – яскраво-коралового, яскраво-зеленого, червоного, бежевого, теплого волошка і бірюзового тонів.

  Як підібрати макіяж?

  • «Зимовим» дівчатам можна наносити досить яскравий макіяж, однак він повинен бути помірним у виконанні. Кольори, які рекомендується використовувати – рожевий, синій, сірий, бежевий, смарагдово-зелений.
  • Представницям «весни» підійде легкий макіяж, в якому будуть використовуватися тони максимально наближені до природного панелі зовнішності. Добре підійде набір з відтінками фундука, абрикоса, аквамарину.
  • «Літнім» дівчатам також підійде легкий макіяж. Рекомендована палітра – сріблясті, сірі, холодні коричневі й фіолетові відтінки.
  • Кольоротипом «осінь» підійде неяскравий і середньо яскравий макіяж, в якому будуть присутні коричневі, золотисті і оливкові тони.

  Існує декілька методів аналізу зовнішності, і так як сезонний метод, що включає лише 4 типу, підходить далеко не всім, варто спробувати визначити свій підтип, спираючись на метод 12 цветотипов, який пропонує більш чіткі описи характеристик та рекомендацій по підбору одягу.

  Оформлення статті: Володимир Великий

  Відео про цветотипах

  Що таке кольоротип зовнішності:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради