Конденсат на бачку унітаза: як позбутися, чому з’являється

Концентрований пар або конденсат на бачку унітаза представляє серйозну проблему. Головна небезпека його в провокації розвитку цвілі в приміщенні, що шкідливо для здоров’я. Крім того, зменшується термін служби підлоги, штукатурки, облицювальної плитки. Щоб усунути зайву воду зі стінок сантехніки, необхідно виявити причину появи. В залежності від неї і вибираються методи боротьби з неприємним явищем.

4f5c965e7c2a026b87d141d89358cb71 Конденсат на бачку унітаза: як позбутися, чому зявляється

Чому з’являється конденсат?

Пар, що перетворилася в воду на зливному бачку і на унітазі, стікає вниз на підлогу і навіть утворює калюжі. Це проблема, з якою доводиться боротися. Конденсат збирається, коли температура води в бачку нижче, ніж у приміщенні. Це відбувається з наступних причин:

 • Частий злив води, яка не встигає прогріватися.
 • Відсутність вентиляції в санвузлі або погана робота.
 • Несправність зливу. Про це свідчить постійна цівка води в чаші унітазу.
 • Висока вологість у ванній кімнаті, створена штучно. Наприклад, з-за постійної сушіння випраної білизни в суміщеному санвузлі майже гарантовано з’являється конденсат.

Що робити?

Виправлення поломок

Позбутися конденсату на бачку унітаза допоможе ремонт запірного механізму. З цією метою викликають спеціаліста з Жеку або сервісної фірми, якщо сантехніка на гарантії, або виконують роботи своїми руками. Вони не вимагають високої кваліфікації або спеціальних знань. Перед проведенням ремонту перекрити надходження води. Потім висушити ємність, прибрати, якщо потрібно, вапняний наліт, поміняти прокладки. Усунути несправність, включити воду.

Зменшення об’єму бачка

6fb394de6382213dd75e29c20fdb46ca Конденсат на бачку унітаза: як позбутися, чому зявляєтьсяПодвійна конструкція кнопки дає можливість підвищити температуру рідини.

Багато сучасні моделі сантехніки для туалетів забезпечені кнопкою дозованого зливу. Вода не виливається вся відразу, а тільки половина, що дозволяє їй прогрітися. Регулярне використання цього механізму дозволяє частково, якщо не повністю, усунути конденсат на поверхні. Якщо волога все-таки збирається, можна зменшити обсяг, застосувавши один із способів:

 • Обклеювання внутрішньої поверхні бачка пластиком та іншими спеціальними матеріалами. Додаткова термоізоляція в цьому випадку також допомагає усунути конденсат.
 • Використання монтажної піни. При такій процедурі важливо дати просохнути нанесеного шару, який повинен бути не товще 1 див. В іншому випадку запірна апаратура не поміститься.

Якщо нічого не робити, то конденсат, який накопичується в щілинах підлоги, призведе до утворення цвілі, що небезпечно для здоров’я.

Регулювання температури і вологості

Суть цієї процедури — домогтися того, щоб зайва волога в повітрі своєчасно видалялася з приміщення. Цього можна досягти наступними методами:

eb9a6b83bd839efaeb93f5ecf0384dd0 Конденсат на бачку унітаза: як позбутися, чому зявляєтьсяОбмін повітря в приміщенні важливий фактор при регуляції мікроклімату.

 • використання вбудованого вентилятора;
 • застосування осушувача повітря;
 • врізання решіток у двері;
 • чистка вентиляційної шахти;
 • демонтаж поріжка між дверима та підлогою;
 • використовувати приміщення строго за призначенням, встановлювати там, наприклад, пральну машину.

Як позбутися іншими способами?

Якщо збирається конденсат, то найкращий метод позбутися від нього — купити злив з подвійними стінками. Цей варіант хороший, коли в квартирі передбачається капітальний ремонт. Але міняти справно працюючу сантехніку тільки з-за цього нерентабельно, краще знайти менш затратні способи. Наприклад, самому вставити в бачок додатковий шар, зафіксувавши його прокладками. Добре працює утеплення труб. Особливо «просунуті» умільці монтують злив з теплою водою.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради