Пілінг і біоревіталізація – правильна послідовність процедур

piling i biorevitalizaciya – pravilnaya posledovatelnost procedur67 Пілінг і біоревіталізація – правильна послідовність процедур

 • 4 Інтервали та обмеження
 • 5 Яку послідовність краще вибрати?
 • У міру того як людина досягає певного віку («критична позначка» – від 30 років і старше), кількість відповідальних за тургор шкіри фібрилярних білків, відомих як колаген і еластин, природним чином знижується. Це виражається в зниженні пружності шкіри, втрати нею свіжості і здорового природного відтінку. Змінюються також риси обличчя: овал обпливає, щоки і ніс виділяються різкіше. На щастя, в арсеналі сучасної косметології є інноваційні технології, здатні уповільнити незворотний процес старіння.

  Суть пілінгу і біоревіталізації

  piling i biorevitalizaciya – pravilnaya posledovatelnost procedur68 Пілінг і біоревіталізація – правильна послідовність процедур

  Перш ніж виявити суть обох процедур, слід розібратися в тому, які цілі переслідує кожна від них. Кінцевим результатом, як правило, стає бажання домогтися поліпшення стану і помітного омолодження шкіри особи. Сучасна косметологія має декількома методиками, використовуваними для вирішення подібних завдань.

  В один з таких методів входить біоревіталізація. Під складним терміном ховаються всім відомі ін’єкції гіалуронової кислоти (гіалуронату). Суть методики полягає в насиченні глибоких шарів дерми та епідермісу несульфированным глікозаміногліканів, що входять до складу сполучної, епітеліальної і нервової тканин. Транспортування компонентів гіалуронату спільно з вітамінними комплексами здійснюється за рахунок ін’єктування або лазерного впровадження спеціального гелю.

  До корисним властивостям гіалуронової кислоти відносять наступні:

  • Стимуляція регенераційних процесів в дермі і епідермісі;
  • Активізація природної вироблення еластину і колагену;
  • Зниження активності сальних залоз;
  • Розгладження дрібних зморшок;
  • Приведення в норму обмінних процесів в тканинах шкіри.

  Щоб ефект від процедури біоревіталізації був більш тривалим, зазвичай призначається курс з декількох ін’єкцій препарату. Тривалість курсу визначається лікарем-косметологом на підстави стану шкіри пацієнтки, її віку і особливостей організму.

  Покроково біоревіталізація виглядає так:

 • Косметолог проводить ретельну очистку особи клієнта одним з доступних способів;
 • На обличчя наноситься анестетический крем на 20 – 30 хвилин. Це допоможе знизити болючі відчуття під час введення препарату в тканини шкіри;
 • Препарат вводиться під шкіру тонкою голкою або з допомогою низькоінтенсивного лазерного випромінювання. Перша методика вважається більш ефективною, але вона і більш болюча.
 • Нерідко пацієнтки після ін’єкційної біоревіталізації скаржаться на появу невеликих гематом і набряків на обличчі (папули). Але це цілком звичайне явище, яке самоусувається протягом найближчих 1 – 2 доби.

  На відміну від біоревіталізації, в ході глибокого очищення шкіри особи, якою є пілінг, транспортування речовин у тканини епідермісу і дерми не відбувається. Замість цього лікар-косметолог видаляє відмерлі клітини епітелію хімічним або механічним способом. Іншими словами, пілінг – це примушений «запуск» природних обмінних процесів в шкірі за рахунок оголення молодих і здорових клітин. Завдяки цьому стимулюється клітинне дихання, а корисні речовини швидше і активніше потрапляють в шкірні тканини.

  Для глибокого очищення шкіри застосовуються спеціальні кислотні препарати високої концентрації, використання яких повинен проводити тільки фахівець. Виконувати процедуру в домашніх умовах не рекомендується, так як це загрожує пошкодженням епітелію і появою опіків.

  Іншим популярним варіантом є ретиноевый або «жовтий» пілінг. Він має на увазі вплив на шкіру ретиноїдами – штучними аналогами вітаміну А. Така технологія очищення обличчя більш щадна: при ній концентрована ретиноєва кислота (третиноїн 5% або 10%) наноситься на шкіру на чверть години, в результаті чого на ній утворюється окклюзионный шар і, в ході цього процесу, що стимулюється рівномірна вироблення третиноина. Зазвичай курс «жовтого» пілінгу включає не менше чотирьох процедур, повторюваних з проміжком у 2 – 4 тижні.

  Можна поєднувати?

  piling i biorevitalizaciya – pravilnaya posledovatelnost procedur69 Пілінг і біоревіталізація – правильна послідовність процедур

  У проведення біоревіталізації є свої особливості, як і у процедури глибокого очищення шкіри, і показання для них різні. Так, пілінг особи проводиться навіть для підлітків у віці до 18 років, оскільки саме в пубертатний період вони стикаються з такими дерматологічними проблемами, як розацея, акне, вугрові висипання і підвищена жирність шкіри. А ось ін’єкції гіалуронової кислотою не показані для осіб віком 30 – 35 років, якщо немає особливих показань до їх проведення.

  Найчастіше на питання про те, чи варто поєднувати біоревіталізація і пілінг, косметологи дають негативну відповідь. Вплив на шкіру в ході проведення обох процедур досить травматично і вимагає певного часу для природної регенерації. Тому якщо в якомусь салоні вам пропонують поєднати їх в межах одного відвідування, радимо відмовитися і шукати інше місце для проходження косметичного лікування.

  Послідовність процедур

  piling i biorevitalizaciya – pravilnaya posledovatelnost procedur70 Пілінг і біоревіталізація – правильна послідовність процедур

  Основне питання, яке задають клієнти, що бажають пройти процедуру лікування та омолодження шкіри обличчя, на прийомі у косметолога, полягає у виборі послідовності дій.

  Як вчинити краще: пройти пілінг і потім погодитися на ін’єкції гіалуронової кислоти або поміняти порядок процедур. Однозначної відповіді на це питання не існує, оскільки фахівець буде приймати рішення в індивідуальному порядку, грунтуючись на особливості вашого організму і стан шкіри, а також інших чинників (вік, наявність певних захворювань, прийом певних медичних препаратів тощо).

  Обидві процедури радикально розрізняються за технологією проведення, типом впливу на шкіру і застосовуються в ході процесу матеріалів. Це теж враховується при виборі послідовності і тактики дій.

  Чому даний етап критично важливий? Все залежить від того, яка технологія чищення шкіри обрано: ретиноевый («жовтий») або хімічний пілінг. Другий варіант більш травматичний, і після його проведення тканини шкіри обличчя залишаються набряклими протягом тривалої дії. Якщо дозволений допустимий термін після хімічного пілінгу зробити ін’єкції гиалуронки, регенераційний процес буде прискорено, за рахунок чого набряк зійде трохи швидше.

  Ефект пояснюється особливостями впливу гіалуронової кислоти, яка адсорбує зайву рідину, що залишилася в клітинах епідермісу після хімічної чистки. Однак проводити біоревіталізація одразу ж не можна: повинен бути витриманий певний часовий інтервал.

  Ретиноевый пілінг відрізняється щадним впливом на шкіру, тому біоревіталізація після нього здійснюється в більш короткі терміни. Вже на третю добу баланс вітаміну А в обробленій шкірі відновлюється достатньо, щоб створити надійний ефект від агресивних зовнішніх факторів.

  Пілінг перед биоревитализацией

  piling i biorevitalizaciya – pravilnaya posledovatelnost procedur71 Пілінг і біоревіталізація – правильна послідовність процедур

  Якщо вам рекомендовано провести очищення шкіри обличчя перед введенням ін’єкцій гіалуронату, врахуйте, що одним з досягнутих ефектів буде скорочення періоду регенерації епідермісу після застосування агресивних кислот.

  Обрана схема процедури буде виглядати наступним чином:

 • Для початку косметолог проведе приблизно дві глибокі чищення за допомогою гліколю інтервалом 7 – 10 днів. Завдяки цій процедурі шкіра обличчя буде отшелушена від мертвих клітин, і в її глибоких шарах почнеться активний синтез колагену;
 • Потім проводяться проміжні ін’єкції гіалуронату через 4 – 5 днів;
 • Ще через 5 – 6 діб пацієнт проходить знову дві процедури пілінгу з інтервалом у тиждень;
 • Здійснивши всі зазначені кроки, він знову піддається заключній біоревіталізації через 5 днів після останнього пілінгу.
 • При даній схемі досягається комплексний ефект, а саме: скорочується період відновлення шкіри, пацієнт практично не відмовляється від звичного ритму життя, а результат процедури помітний неозброєним оком вже через 15 днів.

  Біоревіталізація перед пілінгом

   Пілінг і біоревіталізація – правильна послідовність процедур

  Вибраний метод омолодження особи, при якій поетапно проводиться пілінг після біоревіталізації, також має свої особливості. Вони включають особливу послідовність, кількість і черговість маніпуляцій:

 • Ін’єкції гіалуронової кислоти проводяться в три прийоми, при цьому дотримується інтервал у 15 днів між кожною процедурою;
 • Після зазначеного етапу пацієнт піддається ретиноевому пілінгу. Відновлення після чищення і те, наскільки ефективно відбувається процес відновлення шкіри обличчя, багато в чому залежить від сумлінного виконання лікарських рекомендацій (про них поговоримо нижче), обов’язкових в період реабілітації.
 • Вважається, що біоревіталізація, проведена перед пілінгом, полегшить проходження процесу регенерації шкіри і знизить ризик розвитку побічних ефектів і ускладнень.

  Інтервали та обмеження

  piling i biorevitalizaciya – pravilnaya posledovatelnost procedur73 Пілінг і біоревіталізація – правильна послідовність процедур

  Багато пацієнти намагаються з’ясувати самостійно, але будь-який відповідальний лікар-косметолог ще до проведення процедури зобов’язаний повідомити вам, через скільки днів після пілінгу можна робити біоревіталізація.

  Зрозуміло, цей часовий інтервал не повинен бути дуже великим, інакше ефект після глибокого очищення шкіри буде мінімізований. Ідеальний варіант – почекати близько 10 – 15 діб. Якщо зробити біоревіталізація раніше, це дасть небажаний результат, оскільки тканини шкіри в цей момент ще досить уразливі. Якщо було обрано атравматичний технологія чищення шкіри (наприклад, ретиноевый пілінг), термін очікування може бути скорочений до тижня або навіть п’яти днів.

  При проходженні хімічного пілінгу інтервал між процедурами повинен скласти від тижня до 15 днів. Краще почекати максимальне рекомендоване час, так як регенерація епідермісу після хімічної чистки проходить досить довго. Якщо пройти ін’єкції гіалуронату в більш ранній термін, можливо розвиток еритеми.

  Існують певні обмеження, що накладаються на пацієнта, що пройшов комплекс з обох процедур. У цей перелік входять особливі рекомендації, ігнорування яких може знизити ефект від ін’єкцій і глибокого очищення шкіри:

  • Зазнала травматичного впливу шкіра схильна до гіперпігментації, тому перед виходом на вулицю на обличчя слід наносити захисні засоби з високим SPF-фактором. Дотримувати дану міру необхідно протягом місяця після проведення процедур, однак для здоров’я шкіри захищати її від негативного впливу ультрафіолетових променів краще на постійній основі. Від відвідування солярію потрібно утримуватися як мінімум 15 днів;
  • У період, поки шкірний покрив відновлюється після відвідування косметолога, не використовуйте жорсткі пілінги і скраби, маски для обличчя і креми-скатки. Щоб не спровокувати розвиток спонтанної алергічної реакції, протягом місяця не пробуйте нові бюьти-продукти і уходовые косметичні засоби;
  • У домашній аптечці постійно тримаєте антигістамінні препарати. Це необхідний захід для всіх, а не тільки тих, хто схильний до появи алергії. Якщо в період відновлення на шкірі особи внаслідок алергічної реакції з’являться висипання, еритема і набряк, це може негативно позначитися на її стані і звести нанівець ефект від пілінгу і біоревіталізації;
  • Протягом тижня після процедури не піддавайте себе фізичним навантаженням (особливо, ваговим). Підвищена фізична активність сприяє приливу крові до шкірних покривів особи, а це небажано;
  • Протягом 2 – 4 тижнів заборонені будь-які додаткові косметологічні та/або пластичні корекційні втручання на шкірі обличчя;
  • У перші тижні після процедур відмовтеся від відвідування лазні і сауни;
  • На період відновлення відмовтеся від прийняття вітамінів групи В.

  Яку послідовність краще вибрати?

  piling i biorevitalizaciya – pravilnaya posledovatelnost procedur74 Пілінг і біоревіталізація – правильна послідовність процедур

  Оптимальне чергування процедури очищення обличчя і біоревіталізація – це те, що підходить особисто вам. У кожного пацієнта свої особливості організму, загальних рекомендацій немає. Є думка, що правильну послідовність процедур слід визначати після як мінімум двох консультацій у досвідченого косметолога. Фахівець підбере не тільки техніки для вашого конкретного випадку, але і встановить необхідні часові терміни між проведенням кожного етапу.

  Саме тому не варто чекати однозначної відповіді на питання про те, що краще – пілінг або біоревіталізація. Обидві процедури володіють різним впливом на шкіру обличчя, тому шукати в них переваги і недоліки у порівнянні одного з іншим некоректно.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради