Очищувач повітря: чим корисний, як працює, види

Хороший очищувач повітря необхідний в кожному будинку, він покращує атмосферу в приміщенні і благотворно впливає на стан мешканців. Рівень забрудненості навколишнього середовища перевищує норму. З допомогою таких технологій можна зволожити повітря, зробити його чистішим. Особливо гостро така необхідність виникає влітку. Вибрати прилад можна у магазині техніки для дому. При покупці варто орієнтуватися на індивідуальні уподобання мешканців і площу приміщення.

4872bb7524faacc56fa4018c6b788bc2 Очищувач повітря: чим корисний, як працює, види

Очищувач — сучасний кліматичний прилад, який створює сприятливий мікроклімат. Його слід встановлювати в будинках, де є малюки або домашні вихованці.

Чим корисний?

Щоб людина відчувала себе комфортно, необхідно створювати комфортний мікроклімат. Найкращий варіант для цього — очищувач повітря для будинку. Вчені схиляються до того, що чистий і зволожене повітря корисний для організму, тому використання приладу доцільно. Пристрій очищає атмосферу від пилу, випарів, газів і інших дрібних речовин. Користь для людини полягає в наступних факторах:

 • усуває неприємний запах;
 • збирає мікроскопічні кліщі, гриби і бактерії, які знаходяться в запорошеній атмосфері;
 • знижує ризик розвитку алергії і патологій простудного характеру;
 • покращує кровопостачання в головному мозку.

Очищувач повітря для будинку забезпечує постійну регулювання вологості в приміщенні, рівень якої становить не менше 50%. Люди, які регулярно дихають очищеним повітрям відчувають себе бадьорішими, у них нормалізується сон, підвищується працездатність. Відзначають також позитивний вплив очищувачів на домашніх вихованців. У них спостерігається поліпшення якості вовни, вона не пересихає і ставати більш шовковистою.

Як працює?

0bce7d305ee4779a1a8321e720f575f8 Очищувач повітря: чим корисний, як працює, видиВоздухоочиститель працює за принципом поглинання пилу до фільтра, а чисте повітря випускає в приміщення.

Перш ніж зробити вибір, варто зрозуміти механізм роботи приладу. Зволожувач повітря у квартирі може працювати цілодобово. Його функція полягає у збиранні пилу і інших шкідливих компонентів. Головний елемент приладу — фільтр, він збирає брудні частинки, а чисте повітря випускає в кімнату. Принцип дії залежить в першу чергу від різновиду пристрою.

Користуватися очисником у домашніх умовах легко, він не вимагає додаткових зусиль. Необхідно тільки підключитися до мережі і натиснути пуск. Сучасні прилади працюють практично безшумно. Щоб очищувач повітря для квартири не створював проблем, встановлювати його краще в важкодоступних місцях. Варто регулярно міняти або чистити фільтри, в іншому випадку ефективність приладу буде мінімальною.

Види очисника

Вибираючи домашній кліматичний прилад, в першу чергу варто визначитися з різновидом очисника. Від цього буде залежати якість роботи пристрою. В магазині домашньої техніки можна знайти різні моделі. При виборі краще проконсультуватися з фахівцем. Залежно від системи очищення розрізняють наступні види:

 • Механічний. Найпростіший варіант, працює за принципом кондиціонера.
 • Електростатичний. Утворює електричне поле, яке притягує важкі частинки пилу.
 • Іонний. Пил не проходить фільтрацію, а під впливом іонізації ставати важкої і опадає.
 • Інерційний. Пил та інші частинки в результаті вихрових кругообігів осідають на фільтрі, а очищене повітря виходить знову в приміщення. Високий рівень очищення, але прилад дуже галасливий.
 • Водний. Фільтр збирає всі частинки і попутно зволожує повітря.
 • Фотокаталітичний. Ультрафіолетове випромінювання збирає всі частинки, навіть найдрібніші.

Для дому добре підходять іонізатори, це прилади комплексної дії, які одночасно очищають і зволожують повітря.

Виробники

45c2eee2c56d473e16a8bf65c8f47ef3 Очищувач повітря: чим корисний, як працює, видиМагазини надають широкий вибір техніки, вартість якої залежить від класу приладу і виконуваних ним функцій.

Кращі очисники можна знайти в господарських магазинах, ціна залежить від класу приладу і набору функцій. Дорогі варіанти пропонують додаткові властивості, в тому числі зволоження, ароматизація та іонізація. Серед виробників на перше місце виходять корейські, китайські та німецькі фірми. Оригінальні прилади при правильній експлуатації служать протягом 5 років. Лідери продажів:

 • Panasonic;
 • Stadler;
 • Polaris;
 • Termica;
 • Dyson.

Який вибрати?

Купуючи очищувач для дому, необхідно звертати увагу його функціональність і індивідуальні потреби. Для загальних кімнат підійде потужна модель, мінусом якої вважається підвищена гучність. Для спалень такі моделі краще не вибирати. Якщо в будинку є люди зі схильністю до алергії, потрібен очищувач посиленої дії, що працює на основі HEPA-фільтра. Універсальним варіантом вважається прилад з водним фільтруючим елементом, він ретельно очищає і зволожує повітря, при цьому працює безшумно.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради