Дезінфікуючі засоби для манікюрних інструментів. Рейтинг кращих, відгуки

Після кожного використання в рамках процедури перетворення рук і нігтів манікюрні інструменти потребують ретельної стерилізації. Засоби для дезінфекції допоможуть усунути патогенну мікрофлору, що залишилася на поверхні пил, ножиць або щипців.

Нехтувати чистотою робочих пристосувань майстрам можна як при роботі в салонах краси, так і приймаючи клієнтів на дому. Бактерії з манікюрних інструментів, перемістившись на шкіру людини, можуть спровокувати розвиток інфекційних і грибкових захворювань.

Дезінфекція інструментів для манікюру в домашніх умовах

Дезінфікуючі засоби для манікюрних інструментів можна використовувати в домашніх умовах двома способами.

1-й метод є найбільш доступним, так як передбачає використання простого алгоритму:

 • У спеціальну ємність для чищення манікюрних інструментів влити ? л проточної води кімнатної температури.
 • Додати 5 мл будь-якого дезинфікуючого засобу, наприклад, Септолит-Тетра. Якщо в ході чистки використовується ємність великого обсягу, то зазначений склад слід вливати так, щоб в результаті вийшла 1% концентрація (10 мл дезінфікуючого засобу на 1 л води).
 • Розмішати пластмасовою лопаткою. Залишити на 10 хв. до повного взаємодії компонентів.
 • Покласти в ємність з розчином інструмент, що потребує чищення. Кількість предметів, выкладываемое в ємність за раз має визначатися, виходячи з обсягу використовуваної ємності.
 • Залишити інструменти в розчині на 15-20 хв.
 • Витягнути інструмент з дезінфікуючого складу. Ретельно промити проточною водою з милом.
 • Покласти манікюрні інструменти в пакети для стерилізації.
 • Розмістити пакети в попередньо розігрітій до 180 градусів духовці. Залишити на 10-15 хв.
 • 77a061cf313591dd3552916215a8e420 Дезінфікуючі засоби для манікюрних інструментів. Рейтинг кращих, відгуки

  2-й спосіб (професійний) дезінфекції робочих інструментів нейл-майстра передбачає використання ультразвукової ванни:

 • Заповнити основний резервуар ванни проточною водою до позначки на корпусі.
 • Влити 7 мл дезінфікуючого засобу. Розмішати і залишити на 5-7 хв.
 • На лотку викласти в ряд манікюрні інструменти, які потребують дезінфекції.
 • Помістити в лоток ванну, контролюючи, щоб інструменти були повністю закриті дезинфікуючим розчином.
 • Закрити кришку і ввімкнути пристрій на 15-20 хв.
 • Через зазначений час витягнути інструменти, промити їх під струменем проточної води з милом.
 • Викласти чисті інструменти на рушник. Дати їм висохнути самостійно, уникаючи попадання прямих променів сонця.
 • Завершальним етапом чищення манікюрних пристосувань професійним способом в домашніх умовах є їх розміщення в сухожаровій шафі на 60 хв. Особливістю такого способу є те, що виконувати вищенаведений алгоритм необхідно безпосередньо перед використанням очищених інструментів.

  87a512d2b0c5ba9e1242beadc45537da Дезінфікуючі засоби для манікюрних інструментів. Рейтинг кращих, відгукиУ статті розглянуто дезінфікуючі засоби для манікюрних інструментів.

  В іншому випадку патогенна мікрофлора може знову утворитися на поверхні, наприклад, з-за неправильного зберігання свого робочого «інвентарю» майстром з манікюру.

  Засоби для дезінфекції манікюрних інструментів

  Дезінфікуючі засоби для манікюрних інструментів, зважаючи на їх обширного асортименту, рекомендується підбирати у відповідність з навичками майстра, наявністю у нього вільного часу між процедурами, а також фінансовими можливостями.

  Засіб для дезінфекції Короткий опис
  Гигасепт АФ Являє собою готову форму розчину, реалізувати яку рекомендується протягом тижня з моменту порушення цілісності упаковки. При використанні такого складу важливо звертати увагу на його колір. У нормі рідина повинна бути безбарвною. При виявленні осаду або придбаного відтінку, розчин необхідно утилізувати.
  Корзолекс Плюс Випускається у формі набору для самостійного приготування майстром дезинфікуючого розчину. Рекомендоване використання – 4-5 діб. По закінченню зазначеного терміну готовий розчин слід утилізувати, після чого приготувати нову порцію.
  Аламинол Аламинол є агресивним концентратом широкого спектру дії, працювати з яким можна тільки в рукавичках. З його допомогою нейл-майстри готують розчини для дезінфекції інструментів в ультразвукових ваннах. Рекомендований термін реалізації – 1,5 тижня.
  BONSOLAR Готове дезінфікуючий засіб, що випускається виробником у вигляді спрею. З його допомогою можна обробляти не тільки манікюрні інструменти, але й робочі поверхні, мінімізуючи вірогідність розмноження на них грибків, вірусів і бактерій.
  Трилокс Дезінфікуючі серветки, які мають посиленою дією, за рахунок спиртової основи. Вони підійдуть для очищення поверхні інструментів під час процедури, наприклад, при попаданні крові або у разі падіння пилки на підлогу.
  Дезупак Являє собою контейнер з сухими безворсовими серветками. Зручність його використання в те, що заповнити ємність можна будь-яким складом, який викликає найбільшу довіру з боку майстра з манікюру.
  Азопирам-комплект Набір індикаторних смужок, з допомогою яких можна визначити ступінь чистоти поверхні манікюрних інструментів. 1 упаковка розрахована приготування 100 мл реагенту.
  Эстилодез Індикаторні смужки, призначені для визначення відповідності концентрації готового розчину для дезінфекції манікюрних інструментів. При зануренні в тестовану рідина, вони зреагують на неправильно приготований, прострочений або недостатньо концентрований готовий склад, який використовується майстром з манікюру.

  Техніка безпеки

  Дезінфікуючі засоби для манікюрних інструментів необхідно використовувати у суворій відповідності з загальноприйнятою технікою безпеки.

  73a277d7efe257a74a345dab39750d10 Дезінфікуючі засоби для манікюрних інструментів. Рейтинг кращих, відгуки

  Враховуючи те, що всі предмети, застосовувані нейл-майстром в роботі, які володіють непористої поверхнею і так чи інакше стикаються з шкірою і нігтьової пластиною людини, повинні бути продезінфіковані, знати правила проведення чистки інструментів повинен кожен майстер манікюру.

  Єдиними предметами, не потребують дезінфекції, є:

  • одноразові серветки (використовуються для екстреної очищення поверхні робочих інструментів під час самої процедури);
  • апельсинові палички (застосовуються для акуратного зміщення кутикули до основи нігтя);
  • ватні кульки (використовуються для рятування манікюрних інструментів, включаючи кисті, від надлишків лаку під час процедури);
  • тампони, зроблені з бавовняного матеріалу (необхідні для знежирення нігтьової пластини перед нанесенням основного шару).

  Весь «інвентар» майстрів нейл-індустрії необхідно чистити, дотримуючись основні рекомендації виробників дезінфікуючих складів:

  • уникати потрапляння концентрованих засобів на шкіру і слизові;
  • зберігати в темному, сухому місці, недоступному для дітей;
  • при необхідності самостійно розводити засіб, робити це рекомендується в добре провітрюваному приміщенні;
  • вливати концентровані розчини в ультразвукові ванни і діставати інструменти тільки в одноразових рукавичках;
  • перед початком роботи переконатися у відсутності алергічних реакцій на компоненти використовуваних засобів;
  • не проводити маніпуляції з чищення поверхонь манікюрних інструментів поблизу продуктів харчування або відкритого вогню;
  • придбати базовий набір аптечних препаратів, використання яких може допомогти в екстреній ситуації (наприклад, при попаданні концентрованого розчину на шкіру або в очі);
  • суворо дотримуватися дозування, зазначену на упаковці (нехтування цим правилом може призвести до утворення роздратування на шкірі при зіткненні з обробленим інструментом або знизити ефективність проведеної процедури);
  • не використовувати дезінфікуючі засоби з простроченим терміном придатності.

  c13afff777e8062aff9a7ac1a785ede5 Дезінфікуючі засоби для манікюрних інструментів. Рейтинг кращих, відгуки

  При дотриманні основних заходів безпеки щодо дезінфекції манікюрних інструментів, майстер не тільки захищає себе від одержання травми і мінімізує ризик зараження клієнта інфекційних або грибковим захворюванням, але також підкреслить серйозність свого ставлення до роботи.

  Як часто повинна проводитися дезінфекція манікюрних інструментів

  Дезінфікуючі засоби, застосовувані для чищення поверхонь манікюрних інструментів, повинні використовуватися за своєю частоті у відповідність із встановленими нормами, а також рекомендаціями виробників.

  По Санпін нейл-майстри зобов’язані проводити дезінфекцію робочого місця не рідше 1 рази в добу, а «інвентарю» — строго після кожного клієнта.

  Якщо простерилизованный інструмент зберігається правильно (попередньо висушений і вкладений в паперовий крафт-пакет), повторні профілактичні маніпуляції з метою усунення можливої бактеріальної мікрофлори з поверхні манікюрних пристосувань допустимо проводити 1 раз на 3 дні (за умови, якщо інструменти не використовуються в проміжках між обробками).

  6c9b52cf69c4b7e84413ed7157365ba2 Дезінфікуючі засоби для манікюрних інструментів. Рейтинг кращих, відгуки

  При цьому Санпін передбачає можливість дезінфекції інструментів тільки з допомогою:

  • сухожарового шафи (ефективність цього пристрою обумовлена використанням при його функціонуванні максимально високих температур, що сприяють усуненню клітин бактерій і мікробів з поверхні робочих інструментів майстрів нейл-індустрії);
  • автоклава (апарат, який усуває патогенну мікрофлору з манікюрних інструментів з допомогою хімічного впливу складів, вливають у внутрішній резервуар конструкції);
  • гласперленового стерилізатора (пристрій, принцип дії якого заснований на нагнітання тиску, за допомогою якого за 5-7 хв. відбувається чистка металевої поверхні інструментів).

  Де купити одноразові пилки для нігтів, які не потребують дезінфекції

  Одноразові пилки для нігтів, які не потребують дезінфекції, утилізуються після кожної клієнтки (вдосконалений вигляд такого інструменту передбачає наявність пластмасового корпусу і одноразових змінних вкладишів-пилок).

  Перевагами такого виду інструментів є:

  • відсутність ризику зараження грибкових або інфекційним захворюванням, навіть при зіткненні з місцем порушення цілісності шкірного покриву клієнтки;
  • прискорення процесу підготовки нейл-майстра до майбутньої процедури;
  • не вимагають дотримання особливих рекомендацій, пов’язаних з їх зберіганням.

  Придбати їх можна в магазині професійних інструментів для манікюру або замовити онлайн у перевіреного постачальника. Середня вартість індивідуальних пилок варіюється в діапазоні від 300 до 500 руб. за 1 упаковку (в 1 упаковці 50 – 70 шт.).

  9e788de307bd2ecbfda912b740183873 Дезінфікуючі засоби для манікюрних інструментів. Рейтинг кращих, відгуки

  Всі дезінфікуючі засоби, що використовуються майстрами для чищення манікюрних інструментів, повинні не тільки відповідати стандартам і вимогам Санпіну, але і бути непомітними для клієнтів.

  У них повинен бути відсутній різкий запах і схильність до утворення нальоту на металевій поверхні. Щоб збільшити шанси на придбання якісного продукту, майстра з манікюру рекомендується мати в запасі чистячі склади різної форми випуску та складу.

  Відео про дезінфекції манікюрних інструментів

  Майстер-клас з дезінфекції інструментів:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради