Як заморозити полуницю з цукром на зиму + відео

Аромат стиглої полуниці викликає приємні емоції, особливо коли за вікном падають на землю пухнасті сніжинки. Ця літня ягода — улюблені ласощі дорослих і дітей, а завдяки процесу заморозки, їм можна пригощати рідних в будь-який час року. Апетитна полуниця, перетерта з цукром, стане вишуканою начинкою для домашньої випічки і збагатить організм безліччю корисних елементів. Так як же заморозити її на зиму? Чи існують правила заготівлі?

Чому заморожена полуниця так популярна

Свіжі ягоди полуниці, звичайно ж, містять більше вітамінів, однак і після заморозки вони залишаються корисними.

 1. Саме в цьому продукті присутня велика кількість вітаміну С. Вченими доведено, що у п’яти ягодах його стільки ж, скільки в одному апельсині.
 2. Полуниця містить корисні речовини, необхідні для підтримання нормальної життєдіяльності організму: фолієву кислоту, вітаміни групи В, натрій, калій, кальцій і харчову клітковину.
 3. Природна солодкість ягоди, безсумнівно, припаде до смаку дітям, а її неповторний аромат здатний миттєво порушити апетит і врятувати від депресії.
 4. Саме полуниця є прекрасним цукрознижуючих засобом і сприяє звільненню організму від токсинів і шлаків.

При відсутності алергії полуницю можна використовувати в якості цінного компоненту для приготування різних домашніх косметичних засобів. Але для цього потрібні ягоди, заморожені без цукру. Крім того, продукт має низку інших переваг:

 • полуницею можна поласувати незалежно від сезону;
 • в заморожених ягодах присутній меншу кількість кадмію, свинцю і пестицидів;
 • у них не можуть розвиватися шкідливі для людського організму бактерії;
 • корисних речовин у заморожених ягодах лише трохи менше, ніж у свіжих, при цьому зберігається незрівнянний смак і аромат;
 • заморожена полуниця — чудова добавка до готових каш, сиру, молочних коктейлів, морозива та йогуртам, а компоти з неї — справжня вітамінна скарбниця;
 • з цього продукту виходять чудові муси, соуси і желе, здатні стати справжньою прикрасою столу, а також начинки для бісквітних тістечок, маффінів і дріжджових пирогів.

 Як заморозити полуницю з цукром на зиму + відео

Ягоди замороженої полуниці зберігають безліч вітамінів

Скільки і в яких умовах зберігається заморожена ягода

В домашніх умовах для зберігання замороженої полуниці використовуються переважно морозильні камери, які дозволяють забезпечити оптимальну температуру, складову -18°C. В таких умовах її можна тримати не більше 8-9 місяців.

Іноді продукти, що зберігаються в побутових холодильниках, можуть бути піддані несвоєчасного розморожування, наприклад, з причини позапланового відключення електрики. Подтаявшие ягоди не підлягають повторному заморожуванню і можуть заподіяти шкоду здоров’ю. Оптимальним рішенням у подібній ситуації стане повна розморожування продукту, після чого полуницю необхідно піддати тепловій обробці. Потім остиглі ягоди можна буде заморозити знову.

kak zamorozit klubniku s sakharom na zimu  video106 Як заморозити полуницю з цукром на зиму + відео

Прекрасним місцем для зберігання полуниці стане морозильна камера

Як правильно розморозити полуницю

Перед вживанням заморожених ягід дуже важливо відповідально поставитися до процесу розморожування, який повинен бути здійснений правильно.

 1. Для розморожування полуниці можна використовувати герметичні контейнери, які необхідно занурити в холодну воду на 45 хвилин.
 2. Ще кращий варіант — приміщення ягід в звичайну камеру холодильника, температура в якій становить 4°C. У цьому випадку процес розморожування може зайняти приблизно 7 годин. Це дозволить зберегти первісну форму і смак ягід.

Загальні правила заморожування ягід

Існує кілька видів полуниці, кожен з яких володіє індивідуальними перевагами. Проте який з них ви б не вибрали для заморожування, слід дотримуватися загальних правил.

 1. Якщо ви самостійно збирати урожай, постарайтеся зірвати стиглу полуницю рано вранці до появи роси або ж перед самим заходом сонця. Помічено, що урожай, зібраний в цей час, краще зберігає свої корисні властивості та аромат, а також має більш вишуканим смаком.kak zamorozit klubniku s sakharom na zimu  video107 Як заморозити полуницю з цукром на зиму + відео

  Збирати полуницю рекомендується рано вранці або перед заходом сонця

 2. Перед початком процесу заморожування ягоди необхідно ретельно перебрати, прибираючи в бік зіпсовані і деформовані екземпляри.kak zamorozit klubniku s sakharom na zimu  video108 Як заморозити полуницю з цукром на зиму + відео

  Зіпсовані ягоди полуниці не можна заморожувати

 3. Якщо полуниця відрізняється бездоганною свіжістю, можна обійтися без процедури миття. Достатньо злегка обдути ягоди феном. Це дозволить зберегти природну захист, діючу протягом 3 годин, після збору. Вона являє собою тонку плівку, що складається з особливих речовин, ефективно захищають ягоди від впливу шкідливих бактерій.
 4. Якщо ви купили полуницю на ринку, бажано як слід вимити її, виклавши в друшляк і зануривши його у воду. Так ви збережете цілісність крихких ягід.
 5. Полуницю необхідно висушити, щоб запобігти замерзанню надлишків води.kak zamorozit klubniku s sakharom na zimu  video109 Як заморозити полуницю з цукром на зиму + відео

  Перед заморожуванням ягоди полуниці потрібно ретельно помити і просушити

 6. При розфасовці полуниці в пластикові пакети необхідно максимально видалити повітря, що може стати причиною виникнення інею. Нанесення дати на пакети дозволить відстежити термін придатності заготовки.
 7. Маючи полуницю в морозильній камері, слід уникати можливого сусідства з сильно пахучими продуктами, особливо з рибою.
 8. Якщо з якихось причин потрібно здійснити разморозку морозильної камери, захистити полуницю від контакту з теплим повітрям допоможе ковдру, в яке досить загорнути ягоди на невеликий проміжок часу.

Дещо про різновиди полуниці

Існує три види полуниці:

 • садова (найбільші ягоди);kak zamorozit klubniku s sakharom na zimu  video110 Як заморозити полуницю з цукром на зиму + відео

  Садова полуниця відрізняється від польової більшим розміром

 • лугова (польова);kak zamorozit klubniku s sakharom na zimu  video111 Як заморозити полуницю з цукром на зиму + відео

  Польова полуниця дуже схожа з суницею, але її ягоди більші

 • лісова (суниця).kak zamorozit klubniku s sakharom na zimu  video112 Як заморозити полуницю з цукром на зиму + відео

  Лісова суниця легко відокремлюється від зеленої розетки

Лугову полуницю часто плутають з суницею, що володіє більш дрібними і запашними ягодами. Відмінною рисою суниці є те, що вона легше відділяється від зеленої чашечки. Вона також володіє масою корисних властивостей і цілим набором вітамінів. Ягоди полуниці відрізняються яскраво вираженим солодким смаком, терпкістю аромату і щільністю. Їх дуже непросто відірвати від гілочки, що трохи ускладнює процес чищення.

Перші стиглі ягідки з’являються з 15 червня. При зборі польовий полуниці її зрізують прямо з гілочками та букетиками, так як швидко відірвати ягоду від плодоніжки дуже важко. Лісова полуниця відрізняється підвищеною крихкістю і м’якістю, з цієї причини поводитися з нею потрібно якомога обережніше, щоб ягоди не пом’ялися і не пустили сік.

Способи заморожування полуниці

Заготовлювати полуницю можна кількома способами, що гарантують хороший результат.

Заморожування цілих ягід без цукру

 1. Візьміть підготовлену у відповідності з загальними правилами полуницю, розкладіть її тонким шаром на пластикові дошки або на великі кухонні тарілки, застелені харчовою плівкою.
 2. Розкладаючи полуницю, намагайтеся забезпечувати невелику відстань між ягодами. Це запобіжить їх склеювання між собою.
 3. Потім відправте заповнені ягодою дошки або тарілки в морозильну камеру, залиште там приблизно на добу. Якщо в холодильнику передбачена функція швидкого заморожування Super Freeze», доцільно скористатися нею. Тоді процес триватиме не більше 3 годин.
 4. Дістаньте ягоди, помістіть в сухі поліетиленові пакети, після чого відправте їх назад у морозилку.

kak zamorozit klubniku s sakharom na zimu  video113 Як заморозити полуницю з цукром на зиму + відео

Заморожені ягоди поміщають у поліетиленові пакети і зберігають в морозилці

Заморожування цілих ягід з додаванням цукрової пудри

Помічено, що в процесі заморожування полуниця здатна частково втрачати свою первісну солодкість. Саме з цієї причини багато людей вважають за краще заморожувати її з цукровою пудрою. Пропорції: на 1 кг полуниці необхідно взяти 200 г цукрової пудри.

 1. Підготовлені ягоди розкладіть на наявні у вас площині, попередньо застелені харчовою плівкою. При цьому дотримуйтесь відстань між ягодами.
 2. Надішліть площині з полуницею в морозильну камеру на 1-2 години.
 3. Потім дістаньте ягоди знову, акуратно зніміть їх з плівки і помістіть в харчові пластикові контейнери, пересипаючи кожен шар цукровою пудрою.kak zamorozit klubniku s sakharom na zimu  video114 Як заморозити полуницю з цукром на зиму + відео

  Полуниця заморожена з цукровою пудрою, не втратить своєї солодощі

 4. Поставте контейнери з ягодами в морозилку для подальшого зберігання.

Заморожування полуниці з цукром

Існує ще один спосіб заморожування полуниці з цукром. При його використанні ягода дає сік. Для цього рецепта на 1 кг полуниці необхідно взяти 300 г цукру.

 1. Візьміть полуницю, заздалегідь підготовлену для заморозки, викладіть в пластиковий таз, пересипаючи кожен шар цукром.kak zamorozit klubniku s sakharom na zimu  video115 Як заморозити полуницю з цукром на зиму + відео

  Кожен шар полуниці потрібно пересипати цукром, не пошкоджуючи ягоди

 2. Поставте таз з ягодами на нижню полицю холодильника на 2-3 години.
 3. Дочекайтеся моменту, коли полуниця дасть сік.
 4. Акуратно перекладіть ягоди в харчові пластикові контейнери, заповнюючи їх як можна щільніше, рясно поливаючи вміст соком.
 5. Поставте ємності з полуницею в морозильну камеру.

Ягода, перетерта з цукром

Для цього способу знадобиться:

 • блендер;
 • полуниця;
 • цукор — 300 г на 1 кг ягід.

Порядок роботи:

 • підготовлену полуницю доведіть до стану пюре за допомогою блендера;kak zamorozit klubniku s sakharom na zimu  video116 Як заморозити полуницю з цукром на зиму + відео

  Перетерти полуницю з цукром зручніше за допомогою блендера

 • додайте цукор, перемішайте;
 • помістіть ягідне пюре в харчові контейнери і поставте в морозильну камеру.kak zamorozit klubniku s sakharom na zimu  video117 Як заморозити полуницю з цукром на зиму + відео

  Пюре з полуниці заморожують в харчових контейнерах

Цукор в цьому випадку можна додавати як в процесі приготування пюре, так і після його розморожування.

Для кращого зберігання в пюре полуниці можна додати 2 столові ложки горілки.

Також можна залити ягоди вже готовим сиропом кімнатної температури, а після цього надіслати ємності в морозильну камеру. Для приготування сиропу візьміть:

 • 1 літр води;
 • 300 г цукру;
 • 5 г лимонної кислоти або 1 столову ложку лимонного соку.

Всі інгредієнти перемішати і поставити на вогонь. Зняти з вогню при перших ознаках закипання.

kak zamorozit klubniku s sakharom na zimu  video118 Як заморозити полуницю з цукром на зиму + відео

Заморозити полуницю можна також в цукровому сиропі

Полуничний джем з медом на зиму

Для приготування такої заготовки на 1 кг ягід знадобиться:

 • 2 склянки меду;
 • 1 яблуко;
 • 1 столова ложка соку лимона.

Порядок роботи:

 • підготовлену полуницю подрібнити в блендері до стану пюре;
 • очищене від шкірки яблуко натерти на середній тертці;
 • яблучну масу змішати з полуничним пюре, додати мед і 1 столову ложку лимонного соку;
 • суміш поставити на вогонь, довести до кипіння і варити 15 хвилин;
 • готовий полуничний джем розкласти по харчових контейнерів, остудити і відправити у морозильну камеру.

Як заморожувати лугову і лісову ягоду з цукром

Для заморозки польовий полуниці, що відрізняється твердістю плодів, можна скористатися наступним рецептом.

 1. Заздалегідь підготовлені ягоди змішати з цукром: на 3 склянки полуниці необхідно використовувати 4 склянки цукру.
 2. Розкласти ягоди з цукром в підлогу-літрові банки, заповнюючи ємності лише на?.
 3. У вільний простір, що залишився насипати цукор до самого горлечка банки.
 4. Закрити ємності кришками, обробленими окропом.
 5. Поставити банки в холодильник або льох.
 6. Через 2 тижні можна знову досипати цукор до горлечка банки, так як за цей час варення трохи осяде.

kak zamorozit klubniku s sakharom na zimu  video119 Як заморозити полуницю з цукром на зиму + відео

Дуже зручно заморожувати полуницю в пластикових стаканах

Рецепти з використанням замороженої полуниці

Заморожену ягоду можна використовувати при приготуванні різноманітних страв.

Заморожена полуниця з цукром і сметаною

Одним з найпростіших варіантів є протерта полуниця з цукром і додаванням сметани. Для її приготування можна використовувати цілі заморожені плоди або ж заготовлене раніше пюре.

 1. Якщо ви віддаєте перевагу працювати з цілими ягодами, попередньо розморозьте їх і розімніть полуницю з допомогою блендера або іншими підручними засобами.
 2. Якщо полуниця була заморожена без цукру, додайте 2 столові ложки цукру на 400 г ягід.
 3. Потім додайте 3 столові ложки сметани і перемішайте вийшло пюре. Ваш десерт готовий.

kak zamorozit klubniku s sakharom na zimu  video120 Як заморозити полуницю з цукром на зиму + відео

Полуниця зі сметаною — це смачний і корисний десерт

Заморожена ягода зі збитими вершками

З замороженої полуниці можна також приготувати оригінальний десерт зі збитими вершками.

Для цього знадобиться:

 • полуничне пюре — 400 г;
 • жирні вершки — 400 мл;
 • 2 жовтка;
 • цукрова пудра за смаком.

Коли всі продукти будуть підготовлені, можна приступати до приготування солодкого шедевра.

 1. У розморожене полуничне пюре додайте жовтки.
 2. Отриману суміш поставте на вогонь і доведіть до загустіння, постійно помішуючи.
 3. Збийте вершки до щільної консистенції і додайте в охолоджену полуничну масу.
 4. Відкоригуйте смак десерту, додаючи цукрову пудру.
 5. Розкладіть ласощі в вазочки і відправте в морозильну камеру до застигання.
 6. Подавайте десерт до столу.

kak zamorozit klubniku s sakharom na zimu  video121 Як заморозити полуницю з цукром на зиму + відео

Полуницю зі збитими вершками високо оцінять діти і дорослі

Відео: як правильно заморозити полуницю

Скориставшись простими рекомендаціями, ви зможете без праці заморозити полуницю на зиму. Головне — дотримуватися основних правил, адже завдяки їм з’являється можливість зберегти якомога більше корисних вітамінів в цих ягодах. Такі заготовки дозволять навіть в середині холодної зими відчути смак і аромат літа, а також урізноманітнити домашнє меню.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради