Огірок Паратунка F1: характеристики, агротехніка, відгуки

Паратунка F1 – огірок від вітчизняних селекціонерів. Це добротний гібридний сорт пучкового типу для присадибних ділянок та невеликих фермерських господарств. Ознайомтеся з його описом, будовою, рекомендаціями по агротехніці від фахівців і відгуками.

ogurec paratunka f1: kharakteristiki, agrotekhnika, otzyvy74 Огірок Паратунка F1: характеристики, агротехніка, відгуки

Опис гібрида: деталі і особливості

Огірок Паратунка F1 — продукт селекції московської компанії Семко-Юніор. У Держреєстрі сорт числиться з 2006 р. Під оригінальним брендом насіння випускаються і понині. Згідно сертифікату гібрид розрахований на захищений грунт. Але анотація в каталозі виробника дозволяє висадку та на відкритих грядках.

Увага! Огірок допущений для вирощування тільки на європейській території РФ.

Батоги культури індетермінантні. Облистяність помірна. Листя середньої величини, зелені. Зав’язі формуються у вузлах по 2-3 шт. (див. фото). У плодів є коротка шийка.

Шкіра помірно товста. Вона покрита білим опушенням і невеликими світлими смугами. М’якоть не дуже щільна, але без пустот. У розрізі огірок досягає 2,5-3 див.

За типом росту Средньоплетистий
За типом розгалуження Средневетвистый
За типом запилення Партенокарпічний
Схема посадки 70?30 см
Вага, довжина і форма плоду 80-100 г, до 8-10 см, укорочений з шийкою, циліндричний, середньогорбкуватий, темно-зелений
Термін дозрівання Середньоранній (40-43 дні)
Використання Універсальний
Місце висадки Універсальний
Хвороби Імунітет до кладоспоріозу, борошнистої роси, вірусу польовий огіркової мозаїки
Тип цвітіння Жіночий
Врожайність Товарний показник в ОГ — 12-16 кг/м2, під плівковим укриттям — 22 кг/м2

Про переваги і недоліки рослини

Гіркота — нетипове властивість для гібридів нового покоління. У цього огірка вона теж відсутня. Смак дозволяє використовувати урожай у будь-їдальні ролі: в нарізати салат, з’їсти цілком з грядки, закрити на зиму в цілісному або салатному вигляді, замаринувати. Решта плюси культури:

 • Гідні показники врожайності.
 • Стресостійкість на грядці до негативних погодних явищ. Огірок нормально справляється з різкими перепадами температури.
 • Імунна стійкість до ряду хвороб.
 • Високий рівень товарності врожаю. Огірки порівняно довго зберігаються (у відповідних умовах) і без проблем перевозяться.
 • Можливість висадки в двох обертах.
 • Мінуси огірків:

  • недостатньо висока стійкість до окремих захворювань;
  • дорожнеча садивного матеріалу;
  • неможливість його самостійного збору.

  ogurec paratunka f1: kharakteristiki, agrotekhnika, otzyvy75 Огірок Паратунка F1: характеристики, агротехніка, відгуки

  Особливості агротехніки вітчизняного сорту

  Огірок Паратунка F1 садять насінням прямо в землю або попередньо вирощують розсаду*****. У будь-якому випадку густота розміщення рослин на 1 кв. м ділянки — 2,5-3 примірника. Огірок погано переносить пересадку. При розсадному способі проводите посів в торф’яні стаканчики. В потрібний час їх слід прикопати в грунт.

  Посів насіння на розсаду Висадка розсади в парник/теплицю Посадка розсади в ОГ Пасинкування Збір врожаю (в теплиці / в ОГ)
  Остання декада квітня-перша половина травня Кінець травня Перший тиждень червня Необхідно в перших 3-4-х вузлах Кінець червня/липень
  *терміни вказані для середньої смуги

  Відгуки городників

  Садівники обговорюють характеристики огірків в тематичних інтернет-спільнотах. Світлана з Саратовської обл. у своєму відгуку хвалить гібрид за хрускіт і приємний смак, одномірність плодів. Дачниця висаджувала рослина в червні і збирала урожай до осені. Кущ досягав 2 м. Окремі пагони можна було прикопати, і вони укорінювались. Також сорт потребував рясному поливі.

  Дачниця з ніком Дякую всупереч рекомендаціям Держреєстру посадила огірки в теплиці на ділянці в Оренбурзькій обл. Вона зазначила його стійкість до хвороб. Плоди виявилися колючими. Але навіть в кінці сезону вони не змінювали форму, залишалися рівними і акуратними.

  Паратунка F1 — продуктивний і невибагливий сорт. У його насіння висока вартість, зате відповідність огірків характеристиками підтверджено простими дачниками.

  Паратунка F1: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради