Драцена облямована — корисна рослина з високими декоративними якостями

dracena okajjmlennaya  poleznoe rastenie s vysokimi dekorativnymi kachestvami Драцена облямована — корисна рослина з високими декоративними якостямиЕфектна драцена облямована (marginata) — тропічна рослина невибаглива. Її можна запросто виростити у вазоні на підвіконні квартири. Дерево радує оригінальним виглядом. Йому притаманні здатності створення в приміщенні аури затишку, спокою. З доглядом за «деревом щастя», «драконьи деревом», запросто впорається навіть новачок. Фахівці радять вирощування драцени в якості першого зеленого вихованця тим, хто раніше не мав досвіду в області домашнього квітникарства. Для цього потрібно всього лише ознайомитися з рекомендаціями і фото, щоб отримати уявлення про оптимальному мікрокліматі, прийоми догляду за маргинатой.

Опис рослини

Представниця обширного сімейства Спаржевих росте в природі на заході африканського континенту. У природному середовищі висота marginata доходить до 6 м.

Драцена облямована своєю назвою зобов’язана оригінальним листю, в обрамленні яких присутня тонка смуга. Кімнатні примірники нагадують невеликі пальми висотою 0,5-1,5 м, виглядають дуже декоративно.

Важливо! В домашніх умовах цвітіння драцени — надзвичайно рідкісне явище.

Стовбур рослини прямостояче, на верхівці у нього утворюється 2-3 втечі. У драконячого дерева формується безліч жорстких листків шириною 2-4 см і завдовжки максимум 70 див. Молода зелень спочатку спрямовується увись, але після деякого часу згинається і опускається. Забарвлення обумовлює приналежність драцени до певного виду.

dracena okajjmlennaya  poleznoe rastenie s vysokimi dekorativnymi kachestvami1 Драцена облямована — корисна рослина з високими декоративними якостями

Найбільш популярні:

 • Tricolor. Сорт з листям з червоно-кремово-зеленими смугами.
 • Bicolor. Листя зеленого забарвлення з характерною жовто-кремовою облямівкою.
 • Colorata. Рослина формує листки з червоно-рожево-зеленою поверхнею, кремовою вишуканою смужкою.

Увага! Драцену притаманне найцінніша властивість — здатність очищення повітря. Вона вбирає несприятливі органічні гази, що скупчуються в приміщенні.

Особливості догляду

Незважаючи на невибагливість драцени облямованої, квітникарю доведеться дотримуватися певні вимоги, що стосуються вирощування. Це дозволить прикрасити квартиру прекрасним деревом щастя, здатним надати вишукані риси навіть самому скромному інтер’єру. Принципи догляду перераховані нижче.

 • Температура. Драцена облямована спокійно себе почуває в кімнатних умовах при значеннях + 15 … + 20?С, підвищеної вологості повітря. Якщо температура різко впала до +12?С, варто обмежити полив, щоб виключити загнивання і відмирання кореневища.
 • Освітлення. Драцену протипоказаний пряме сонячне світло. Щоб забезпечити рослині здоровий зростання, потрібно створити йому розсіяне освітлення. У дерева, що перебуває в тіні, листя може стати занадто світлою.

dracena okajjmlennaya  poleznoe rastenie s vysokimi dekorativnymi kachestvami2 Драцена облямована — корисна рослина з високими декоративними якостями

 • Полив. Для зрошення ґрунту в горщику з драценою потрібно використовувати дощову (фільтровану) воду. Полив повинен бути рясним, регулярним. Висохлу землю слід зволожувати на глибину 2-3 див.
 • Підживлення. У пріоритеті — добриво ґрунту мінеральними комплексами для драцен і пальм. Внесення поживного складу здійснюється раз у 2 тижні.

Важливо! В морозний період року фахівці радять вдвічі скоротити процедури підживлень.

Рекомендації по обрізці

Драцена, має голий стовбур, увінчаний жалюгідним пучків листя, виглядає непривабливо. Щоб не допустити цього, необхідно вчасно проводити декоративну обрізку. Процедура допомагає не тільки поліпшити зовнішній вигляд примірника, але і омолодити його.

Для додання пишності кроні потрібно частково видалити стволову частину. Це стимулює розвиток сплячих бруньок, з яких сформуються нові пагони, швидко нарощують листя. При обрізанні використовуйте гострий ніж. Зріз робиться на висоті 4-5 см над верхньою брунькою.

У випадку з упущеною, сломавшейся або хворої культурою, має сенс зрізати її окремі сегменти (верхівку, частина однієї або кількох гілок), щоб потім їх посадити і виростити нові дерева.

Важливо! Постраждалий ділянку стовбура обробляється за допомогою спиртового розчину. Також для обробки обрізаних місць бажано застосувати деревне вугілля, стовчений до порошкоподібного стану.

Розмноження маргинаты

Драцену облямовану рекомендується розмножувати на початку весни. У цей час відзначається активне зростання дерева. Практикується застосування виключно вегетативних методів:

 • верхівкових живців;
 • стеблових відрізків;
 • повітряних відводок.

dracena okajjmlennaya  poleznoe rastenie s vysokimi dekorativnymi kachestvami3 Драцена облямована — корисна рослина з високими декоративними якостями

Зрізані верхівки пагонів (черешки) встромляють у вологу землю. Над ними облаштовується захисний шар з поліетиленової плівки. Субстрат слід зволожувати водним розчином активованого вугілля. По закінченні місяця проводиться пересадка в вазони укорінених молодих рослин.

Щоб заготовити матеріал для посадки, знадобиться нарізати живці 7 см завдовжки. Їх заглиблюють в грунт на 2 див. Відростки з утвореними корінцями розподіляються по окремих ємностях.

Початківець квітникар може зіткнутися з труднощами при спробі розмножити драцену повітряними відведеннями. Даний метод практикують фахівці. Спосіб передбачає використання живця (у нього повинні сформуватися корінці) без відокремлення від материнського дерева.

З допомогою екзотичної драцени можна створювати самі незвичайні декоративні композиції. Це прекрасне дерево нейтралізує пари формальдегіду, робить домашню атмосферу більш приємною для проживання.

А який сорт драцени подобається вам?

Догляд за Маргинатой: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради