Як випрати куртку зі шкірозамінника і як потім висушити?

Незважаючи на практичність і популярність одягу зі штучної шкіри, випрати куртку зі шкірозамінника буває складно, оскільки багато хто не знають основних правил догляду за таким досить делікатним матеріалом. Перед тим як приступити до очищення забруднень, важливо звернути увагу на ряд чинників, які зможуть застерегти від небажаних наслідків і продовжити життя улюбленої речі як можна довше.

805600fce56311940bfddd10fc845ae3 Як випрати куртку зі шкірозамінника і як потім висушити?

Основні моменти

Як варіант, въєвшєєся пляму можна видалити за допомогою ватного диска, змоченого в спиртовому розчині, який розводять 1:1 з водою.

Для отримання відмінного результату, не поспішайте відразу кидати куртку в пральну машинку. Для початку зупинимося на деяких моментах:

 • Зверніть увагу на ярлик (етикетку) всередині виробу, як правило, виробник вказує, який саме потрібний догляд. Найчастіше вказується допустимий температурний режим, дозволяється прасувати річ, а також вид прання (ручний або за допомогою пральної машини).
 • Оцініть масштаб забруднення. Іноді повна чистка може і не знадобитися, достатньо всього лише усунути плями вологою губкою або локально очистити їх у місці, де це дійсно необхідно.
 • Зверніть увагу на вибір порошку, який будете використовувати. В склад не повинні входити хлор і відбілюючі компоненти. Краще всього використовувати рідкий порошок, який не залишить за собою розлучення або білі плями після висихання. Як альтернативу, можна натомість використовувати звичайний миючий засіб для посуду.

Підготовка

8b2ffd5a59da703e1bbfd7b350d0b9f4 Як випрати куртку зі шкірозамінника і як потім висушити?Перед повноцінної чищенням необхідно провести тест на маленькій ділянці виробу.

Перед тим як замочити річ, проведіть підготовчий етап:

 • Визначте, як поведе себе матеріал, з якого виготовлена куртка, при взаємодії з рідиною, в разі, якщо все-таки не вдалося обійтися без прання. Для цього змочуємо невелику ділянку тканини в місці, де це буде найменше помітно. Залишаємо річ приблизно на 20 хвилин, після чого перевіряємо результат. Якщо візуальних змін не відбулося, сміливо приступайте до прання.
 • Перевірте кишені на наявність вмісту в них. Пам’ятайте про те, що при пранні деякі завалящі речі можуть залишити за собою важко виведені плями, які згодом зіпсують зовнішній вигляд ще більше, а почистити їх за допомогою підручних засобів буде дуже складно і навіть неможливо.
 • Застебніть всі блискавки і виверніть куртку навиворіт, використовуйте спеціальний мішок для прання, якщо такий є.

Як випрати?

Ручне прання

Для прання вручну знадобиться: велика ємність, вода, оцет, порошок, губка. В підготовлену ємність наливаємо воду кімнатної температури не вище 30 градусів. Можна додати трохи оцту, щоб вода стала більш м’якою. Розводимо миючий засіб. Укладаємо виріб з шкірозамінника так, щоб вода повністю покривала. Акуратними рухами ретельно проходимо губкою по поверхні куртки (чистити виріб можна виключно м’якою стороною губки). Після того як забруднення були повністю видалені, гарненько выполаскиваем куртку у великій кількості чистої води кілька разів.

Машинне прання

55f8d6841e3ede711b65d8e57cef9040 Як випрати куртку зі шкірозамінника і як потім висушити?Під час очищення в пральній машині допускається застосування тільки холодної води.

Для прання вироби з штучної шкіри в пральній машині необхідно звернути увагу на деякі правила, які допоможуть відіпрати складні забруднення, а також зробити прання безпечною. Для цього:

 • Встановлюємо режим прання (делікатний або ручний).
 • Прати куртку зі штучної шкіри дозволяється при температурі води не вище 30 С.
 • Виключіть віджимання або виставте його на мінімальну кількість обертів. Інтенсивний віджим призведе до того, що річ розтягнеться.
 • Після закінчення прання дістаньте куртку, при цьому обернувши рушником для видалення вологи.

Як висушити куртку?

Щоб куртка під час сушіння не розтягувалася і не покрилася грубими зморшками, дотримуйтесь деяких рекомендацій:

 • Струсніть куртку після прання, загорніть рушником і залиште на 10-15 хвилин.
 • Після повісьте куртку на плечі або розкладіть на горизонтальну, рівну поверхню.
 • Не здійснюйте сушку під прямими сонячними променями, не намагайтеся прискорити процес висихання феном, а також не розташовуйте її занадто близько до джерел тепла.

Таким чином, знаючи як правильно доглядати за улюбленою річчю, слідуючи нескладним радам, можна надовго зберегти її привабливий і доглянутий зовнішній вигляд, піддаючи більш щадного впливу очищення. Однак якщо сумніви все-таки залишилися, скористайтеся послугами хімчистки для більш надійного результату.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради