Як розмножити клематис? 5 способів розмноження

kak razmnozhit klematis 5 sposobov razmnozheniya11 Як розмножити клематис? 5 способів розмноження

Не знайдеться жодної байдужої людини, що проходить повз куща з квітучим клематисом, щоб не замилуватися рясним цвітінням рослини. І якщо у нього є хоча б невеликий клаптик землі, він обов’язково захоче його у себе посадити. Але як правильно його розмножити, коли і яким способом, знають далеко не всі. Розмноження клематиса в домашніх умовах – не така вже складна справа. Знаючи деякі тонкощі, впорається з цією справою легко будь-який, навіть початківець, садівник.

Розмноження клематиса

Звичайно, можна купити вже готовий саджанець, викопати ямку під нього, удобрити грунт і висадити в нього саджанець, полити. Клематис – рослина невибаглива, не вимагає особливого догляду, крім поливу влітку і підживлення восени. Але якщо ви ходите вподобаний кущ посадити в іншому місці або поділитися з друзями, є кілька способів як це зробити:

 • діленням куща,
 • розмноженням живцями,
 • укоріненням відводків,
 • посадкою насіння.

Розберемо кожен спосіб розмноження докладніше.

Розмноженням живцями

Візьміть батіг клематиса з ще нерозпустилися нирками. Нарізаємо з батоги живці. Для цього спочатку обрізаємо батіг на 1,5 см вище бруньки, а потім навскоси на 7-10 см нижче нирки. Косий зріз необхідний для більшої площі появи коренів. З втечі робимо кілька живців. Ставимо живці в банку з розчином гетероауксину або корневін на кілька годин.

За цей час готуємо грунт: рыхлим її, додаємо в грунт перегній з компостної купи. Потім робимо неглибокі борозенки, проливаємо їх рясно водою і трохи завалюємо грунтом. Повинна вийти рідка земляна кашка. Сюди вставляємо під кутом до рівня нирок підготовлені живці на відстані 10 см один від одного. Посаджені живці зверху прикриваємо пластиковими контейнерами, одноразовими пластиковими стаканчиками, пляшками. Вони створюють парниковий ефект, рослина швидше вкорениться.

Поливають живці, якщо грунт сухий, зовні стаканчиків (пляшок). Коли живці укорінятимуться, а це відбудеться не раніше 2-3 тижнів, їх обережно викопують совочком і пересаджують на нове місце.

kak razmnozhit klematis 5 sposobov razmnozheniya12 Як розмножити клематис? 5 способів розмноження

Розмноження пагонами

Коли восени проводите обрізання куща, відберіть довгі добре визрілі пагони довжиною приблизно до 1 метра. Поверніть втеча колечком і закапайте в пухку удобрений грунт на глибину 10 см, полийте. Як тільки місце посадки візьметься кіркою, замульчуйте опалим листям. Навесні і влітку стежте, щоб грунт у цьому місці не пересихала.

Прикапывание пагонів

Такий спосіб розмноження, швидше за все прийнятний для осені, коли вже на рослині утворилися довгі пагони. Не обрізаючи, нахиляємо гілку клематиса в бік. Завчасно місце передбачуваного прикапывания рыхлим, удобрюємо перепрілим компостом. Присипаємо землею місце освіти нирок. Щоб гілка не зрушилася, зверху на гілку кладемо невеликий камінчик.

Поділ куща

Це самий простий, швидкий, але трохи трудомісткий спосіб. Якщо кущу менше 5 років, його просто повністю викопують і обережно поділяють руками на необхідну кількість частин. При цьому, у кожної частини має залишитися пучок коренів і 1-2 бруньки.

Якщо кущ старий, то викопати його буде трохи складніше, доведеться докласти зусиль. Встромляємо лопату в край купини глибше, обережно, нахиливши її на себе, піддягаємо невеликий шматок коренів і обережно дістаємо. Стряхиваем землю з корінців. Дивимося, щоб на корінці залишилося 1-3 нирки.

Розмноження насінням

Візьміть невеликий контейнер з родючим грунтом, її добре зволожите. На вологу поверхню землі, тобто зверху, висівають насіння. Зверху насіння землею не присипають, а закривають плівкою. Контейнер ставиться в тепле місце. Температура проростання насіння в межах 20-25 градусів.

Час для розмноження клематиса

kak razmnozhit klematis 5 sposobov razmnozheniya13 Як розмножити клематис? 5 способів розмноження

Коли конкретно можна зайнятися розмноженням клематиса залежить від того, як ви вирішили це зробити.

 • Укорінення зелених молодих пагонів краще проводити навесні, на початку літа до цвітіння рослини;
 • Здерев’янілі пагони краще вкорінювати в кінці літа – восени, за зиму вони добре укорінятимуться, а навесні їх вже можна посадити на постійне місце;
 • Навесні можна відгинати відводки, за літо в місцях нирок, зростуть корінці;
 • Посів насіння для розмноження можна проводити протягом всього року, за винятком зими;
 • Ділити кущ найкраще восени або після того, як кущ відцвів.

 • Однак, слід врахувати, що всі способи розмноження, крім ділення куща, тривалі за часом. Тому налаштуйтеся на строк до 1 року, коли у вас виросте молодий кущик. А зацвіте він швидше за все тільки на наступний рік.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради