Як почистити пральну машину: який засіб вибрати

Така важлива процедура, як чистка пральної машини зсередини, проводиться в домашніх умовах регулярно, з використанням спеціальної побутової хімії або підручних засобів, наприклад, лимонної кислоти. Цвіль на шлангах можна очистити хлорвмісними препаратами. З метою продовження терміну служби за автоматичною пральною машиною необхідно постійно доглядати. Для пом’якшення жорсткої води застосовується «Калгон» або харчова сода. Помити автомат зовні можна оцтовим розчином.

102e642bb45845e179f3b7a1e0eabc39 Як почистити пральну машину: який засіб вибрати

Коли потрібно чистити?

Догляд за пральною машиною автомат необхідний. Накип, що утворюється на Тені, цвіль, забиті брудом зливні шланги і фільтри можуть призвести до виходу моделі з ладу, і без дорогого ремонту не обійтися. Тому слід періодично влаштовувати профілактичні процедури з допомогою спеціальних методів для очищення. Основним способом є регулярне профілактичне очищення внутрішніх деталей від бруду всередині.

Який засіб вибрати?

Чим промити автомат, почистити ТЕН залежить від смаку і можливості господарів. Найчастіше для цієї мети використовується лимонна кислота і харчова сода, іноді мідний купорос. Засіб для чищення пральної машини від бруду зсередини можна придбати в спеціалізованих відділах побутової хімії будь-якого господарського магазину. Для очищення підходять:

 • Frisch aktiv;
 • Miele;
 • Beckmann;
 • Magic Power;
 • Topperr 3004;
 • Luxus Professional;
 • Bork 8P;
 • Top House;
 • «Антінакіпін»;
 • «Доктор ТЕН Антибактеріальний»;
 • Sandokkaebi.

Чистячий засіб «Білизна» з-за вмісту в складі хлору не підходить для миття автомата.

Як чистити барабан?

13f5ec1e4fa5692d3fa8bef93b60632b Як почистити пральну машину: який засіб вибратиКухонний засіб очистить барабан і контейнер для порошку від накипу.

Жорстка вода призводить до утворення вапняного нальоту практично на всіх внутрішніх деталях пральної машини. Очищення барабана та інших механізмів проводиться за допомогою лимонної кислоти. Спочатку потрібно відмити бювету для порошку. Потім висипати туди 3-5 пакетиків кошти. Кількість залежить від того, як давно проводилася процедура. Після цього виставляється режим з максимально гарячою водою, як правило, це 95 °C, і машина запускається вхолосту. Прочищення таким способом є найпопулярнішою, простий і бюджетної, що не виключає застосування інших чистячих засобів. Слід звертати увагу на гумову прокладку біля дверцят. У неї часто потрапляють нитки, волосся, інша бруд, які потрібно регулярно видаляти, просто провівши пальцями всередині.

Очищення фільтра

Це необхідна деталь, без якої термін експлуатації машини істотно знижується. Більш того, якщо фільтр засмічений, пральна машина не вмикається. Мотор буде гудіти, що призведе до перегріву. Якщо вчасно автомат не вимкнути, модель може згоріти. Отже, фільтр необхідно регулярно мити. Щоб провести цю процедуру, необхідно:

 • Постелити під машину тканина для поглинання води.
 • Приготувати ємність для зливу рідини, опустити в неї шланг.
 • Відкрити спеціальну коробочку внизу, де поміщається фільтр.
 • Після стоку води відгвинтити його проти годинникової стрілки і промити від забруднень разом з пазами.
 • Встановити на місце.
 • Чистка бювети для порошку і шлангів

  23b178ba2f83934d43506ffbcc937297 Як почистити пральну машину: який засіб вибратиОцтова кислота прибере грибок і неприємний запах на елементах побутової техніки.

  Спеціальна висувна коробочка, в яку насипають порошок, також вимагає уваги. її обов’язково треба чистити. Періодично слід виймати і звільняти від засохлого миючого засобу. На шлангах, ззаду машини, часто утворюється цвіль з-за підвищеної вологості, особливо якщо машина встановлена у ванній кімнаті. Їх можна промити хлорвмісними препаратами. Засіб для чищення «Білизна» або оцет добре підходять для цієї мети. Потрібно змочити в препараті дрантя і добре протерти деталі.

  Всі роботи з очищення машини виробляються в гумових рукавичках з обов’язковим провітрюванням.

  Як попередити засмічення

  Майстра по ремонту та експлуатації пральних машин стверджують, що, незважаючи на заводську гарантію 3 роки, без поломок автомат працює 5 років. Після цього терміну починається природний знос деталей, і техніку доводиться періодично ремонтувати. Якщо ж проблеми почалися раніше, значить, господарі не забезпечили догляд і не потурбувалися про м’якість води.

  Профілактика поломок полягає в регулярному чищенні і додавання пом’якшувальних засобів безпосередньо при пранні. Це може бути «Калгон» або харчова сода в кількості 1 ст. л. на звичайну порцію прального порошку. Хороший спосіб забезпечити м’якість води — встановити додатково фільтр безпосередньо на вхідний кран. Він часто йде в комплекті з машиною, а інколи його потрібно купувати окремо. Якщо прання проводиться часто, по можливості, потрібно вибирати режим з низькою температурою. Це запобігає утворенню накипу. Важливо також правильно вибрати засіб для чищення барабана.

  Важливий момент — не допускати попадання в барабан сторонніх предметів, таких як монети, скріпки, шпильки, металеві корки, паперові предмети. Вони можуть осісти в фільтрі, не пошкодивши шланга, а можуть створити проблеми. Тому перед пранням потрібно ретельно перевірити кишені, переконатися, що під підкладку теж нічого не попало. У дитячих підковдрах іноді можна знайти іграшки. Уважне і дбайливе ставлення до пральній машині забезпечує її роботу набагато довше запланованого терміну.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради