Як прибрати кошлатання з одягу і як уникнути появи?

Кожна людина в якийсь момент помічав катишки на одязі. Ці вади з’являються незалежно від вартості речі і матеріалу, з якого вона виготовлена, і псують її зовнішній вигляд. Подібні зміни утворюються і на предметах гардеробу, і на постільні речі. Щоб позбутися від дефектів і надати тканинам колишній вигляд, застосовують такі способи: спеціальний інструмент, підручні пристосування.

51ae53db552aede9b80bb8e990baf4e3 Як прибрати кошлатання з одягу і як уникнути появи?

Чому з’являються катишки?

Щоб зрозуміти, як правильно очистити вади на постільній білизні, необхідно розібратися, що спровокувало їх появу. Виділяють такі фактори, що призводять до утворення катишек на одязі:

  • Походження матеріалу. Тканини, з яких виготовляють предмети вжитку, поділяють на натуральні та синтетичні. Більше кошлатяться матеріали природного походження, наприклад, ризик швидкого кошлатанья в’язаній речі вище, ніж віскози. Особливо швидко з’являються катишки на речах, у складі яких змішані натуральні і синтетичні волокна.
  • Правильність шкарпетки. З’являються катишки на одязі в тих місцях, де відбувається тертя. Наприклад, на нижній частині шкарпеток, на светрі в зоні пахв або на штанинах лосин в області сідниць. Зменшити тертя неможливо, оскільки людина постійно рухається.
  • Неправильний догляд. Щоб уникнути прибирання катишек зі штанів чи светра, необхідно уважно вивчити бирку на виробі, на якій прописані правила прання, сушіння і прасування речей. Якщо згідно з інструкцією того чи іншого виробу не підходить пральна машинка, краще випрати вручну або вибрати щадний режим.
  • Дефекти. Видалення катишек зазвичай необхідно тим речам, на яких є протягування нитки, надірвані частини або заводський брак.

Як видалити недоліки?

e48a63945a74de75c07b869ad3476855 Як прибрати кошлатання з одягу і як уникнути появи?Можна використовувати спеціальний пристрій для видалення дефектів на текстилі.

Прибрати катишки з кофти можна, звернувшись в службу чищення одягу або в домашніх умовах, застосовуючи спеціальний пристрій, щоб почистити вади. Машинку для прибирання скатавшихся волокон можна замінити на підручний засіб: скотч, бритву, гребінець з мілкими зубцями або зубну щітку. При виборі відповідного інструменту враховується тип тканини і сила впливу вибраного пристрою на волокно.

Спеціальний прилад

Щоб зняти котушки з одягу, застосовують машинку, яка сконструйована з головки з лезами і відсіком для скатавшихся волокон. Це пристосування підійде для тканин усіх видів: трикотажу, вовняних речей, в’язки і шовку. Ріжуча частина прикрита гратами, що дозволяє боротися з катишкамі і не пошкоджувати одяг. У деяких машинах є функція регулювання висоти ножів, запобігає деформацію нашивок та інших декоративних елементів.

Станок для гоління

Очистити сукні не з вовняних волокон можна використовуючи бюджетний варіант — бритвений верстат. Для видалення краще застосовувати стару бритву, щоб уникнути пошкодження матеріалу гострими лезами. Вдало прибираються катишки з речей без рельєфного малюнка. Необхідно сильно натягнути тканину і без натиску пройтися по проблемних ділянках. Застосовують і електробритву: вона працює за принципом машинки для зняття катишек.

Для видалення скатавшихся волокон з колготок чи шкарпеток, необхідно одягнути їх і зробити вигляд, ніби відбувається процедура гоління ніг.

Ножиці для прибирання катишек

9428f9bf04e5c71170b815082ae29ada Як прибрати кошлатання з одягу і як уникнути появи?Застосування способу з ножицями вимагає посидючості і багато вільного часу.

Використання цієї методики потребує багато часу і сил. Для очищення одягу від скатавшихся частинок краще використовувати маленькі манікюрні ножиці. Щоб не пошкодити тканину, необхідно зрізати катишки по одному. Для кращого ефекту розтягую матеріал і тримають інструмент строго паралельно, зрізуючи тільки верхню частину вади.

Гребінець при появі котушок

Для видалення скатавшихся волокон підійде гребінець з дрібними і частими зубчиками. Звичайна щітка не підійде. Щоб процедура пройшла максимально ефективно, необхідно рухати нею паралельно матеріалу. Такий спосіб видалення не підійде в’язаним речей з рельєфним візерунком, бо зубчики можуть пошкодити його.

Сухарики можна не тільки їсти

Цей спосіб досить незвичайний, так як припускає використання сухого хліба. За першу процедуру видалення всі скачані частинки не пропадуть, може знадобитися кілька сеансів. Очищення виглядає наступним чином: проводити сухариком по матеріалу без натиску. Застосовувати цей спосіб краще для речей, на яких немає витягнутих ниток, тому що сухар може ще більше деформувати матеріал.

Губка від катишек

7bf19fc1b0c41cf677efef6a491658e4 Як прибрати кошлатання з одягу і як уникнути появи?Привабливий зовнішній вигляд поверне улюбленої речі губка з абразивом.

Для прибирання катишек з речей не підійде м’яка сторона мочалки. Необхідно використовувати нову суху губку з жорсткою боку. Процедура очищення нагадує розтирання матеріалу мочалкою до досягнення потрібного ефекту. Прибирання скатавшихся частинок проводиться без сильного натиску, щоб не пошкодити матеріал. Використовувати стару губку можна, важливо щоб жорстка сторона не була стертою.

Наскільки ефективний скотч?

Найпростіший спосіб видалення скатавшихся волокон — використання скотча. Найбільш ефективною ця методика є у той момент, коли катишки тільки з’явилися: в особливо запущених випадках скотч не допоможе. Щоб очистити одяг, необхідно підготувати клейку стрічку будь-якого виду, сильно притиснути і різко обмежити. Якщо річ скаталась у важкодоступному місці, підійде пластир.

Зубна щітка не для зубів?

Використання пристосування для чищення зубів особливо добре підходить для таких тканин, як мохер, кашемір і ангора. Вони дуже легко деформуються під впливом зовнішніх факторів. Кращим способом прибрати скатавшиеся частинки буде їх розчісування. Таким чином, вони зберуться в один клубочок і його можна зрізати. Щоб надати речі з ангори колишній обсяг, її необхідно замочити в теплій воді з частиною оцту.

Валик з липкою стрічкою

19b53053784aaba7bc433e6082779347 Як прибрати кошлатання з одягу і як уникнути появи?Валик для чищення одягу принесе результат тільки у випадку маленьких катишек.

Використання цього пристосування мало ефективно проти великих катишек, оскільки липкість поверхню невелика, проте такий спосіб добре впорається з невеликими скатавшимися волокнами. Також валик з липкою стрічкою можна використовувати в профілактичних цілях для тканин, які найбільше схильні кошлатанию, при цьому для кожного сеансу краще використовувати чистий шар.

Як уникнути появи катишек?

Щоб запобігти швидке кошлатанье речей, необхідно дбайливо ставитися до тканин. Важливо розуміти, що навіть самий щільний матеріал може пошкодитися. Тому необхідно не тільки правильно прати речі, але і сушити, гладити і обробляти їх. Матеріал, найбільш схильний до скочування волокон, краще зберігати окремо, не допускаючи тертя з іншими тканинами.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради