Як правильно вибрати пральну машину: види, виробники

Пральна машинка стала невід’ємним атрибутом у кожному домі. Сучасні моделі оснащені такими різноманітними функціями і особливостями, що з легкістю можна розгубитися при виборі. Щоб покупка не стала розчаруванням і окупила витрачену на неї суму, складемо алгоритм, який допоможе вибрати пральну машину автомат або напівавтомат.

kak pravilno vybrat stiralnuyu mashinu: vidy, proizvoditeli29 Як правильно вибрати пральну машину: види, виробники

Види машинок

Кожен вид пральної машини знаходить застосування в конкретних умовах експлуатації. Найчастіше їх поділяють на автоматичні і напівавтоматичні. Напівавтомат має тільки таймер установки часу прання. Автоматичні моделі оснащені програмним управлінням і мають різну ступінь автоматизації.

На що звернути увагу?

Типи завантаження та розмір

Пральні машини поділяються на два види: з фронтальним і вертикальним методом завантаження. У першому випадку кришка люка розташована з лицьового боку. Залежно від розмірів виділяють наступні моделі:

 • Стандартні. При своїх габаритах (висота 85-90, глибина 45-60, ширина 60 см) вони займають більше місця. Їх встановлюють у просторих кімнатах, де багато вільного простору.
 • Вузькі. Маючи глибину до 45 сантиметрів, встановлюються в маленьких приміщеннях, під кухонною поверхнею або раковиною.

kak pravilno vybrat stiralnuyu mashinu: vidy, proizvoditeli30 Як правильно вибрати пральну машину: види, виробникиЩоб звільнити місце у квартирі або будинку можна купити пральну машину з вертикальним завантаженням.

При вертикальній завантаженні кришка люка розташована виключно зверху. Цей тип підходить для маленьких приміщень з вузьким проходом, в місцях, де немає можливості відкрити бічний люк або якщо він просто заважає. Вони не сильно відрізняються габаритами і іноді стають єдиним можливим варіантом.

Обсяг завантаження

Наступний параметр залежить від кількості проживаючих людей і масштабом майбутньої прання, він вимірюється в кілограмах. Для одного підійде агрегат величиною завантаження до 4 кілограм білизни в сухому вигляді. Для сімей з великою кількістю людей або маленькими дітьми, краще купувати машинку з завантаженням понад 5 кг, оскільки доведеться прати частіше і більше.

Вузькі машинки галасливі у використанні і схильні до деяких вібрацій, що негативно позначається на експлуатації. З габаритними варіантами таких проблем практично не виникає.

Матеріали

Барабан пральної машини виготовляють з нержавіючої сталі або композитних матеріалів (металу і пластику). Нержавійка набагато стійкіші до зносу, але створює більше шуму. Композитний матеріал згладжує шуми і надмірну вібрацію, однак менш зносостійкий. Так або інакше, від того який краще вибрати матеріал, залежить, наскільки це буде відповідати потрібним параметрами.

Економічність

kak pravilno vybrat stiralnuyu mashinu: vidy, proizvoditeli31 Як правильно вибрати пральну машину: види, виробникиМашинка класу А вважається найбільш економічною в энергоупотреблении, при чому це не відображається на якості прання.

Цей параметр характеризується класом прання, який визначає, наскільки ефективно машина стирає, віджимає і скільки при цьому витрачає електроенергії. Клас енергоспоживання позначається латинськими, англійськими літерами A—G, де «А» вважається вищим значенням, при якому відбувається бережна прання з мінімальною затратою енергії, а «G» — класом з нижчим рівнем ефективності.

Основні режими

Кожна пральна машина оснащена спеціальною програмою, в якій запрограмовані відповідні режими. Майже у всіх вони схожі по застосуванню, відповідають поширеним запитам і вважаються базовими. В залежності від типу одягу виділяють наступні режими прання:

 • бавовна;
 • синтетика;
 • ручний (вовна);
 • швидкий;
 • делікатний;
 • одяг малюка.

Рівень шуму

Цей показник залежить від внутрішньої комплектації техніки. Перед придбанням краще всього дізнатися, чим оснащена пралка: прямим приводом або ременем. Перший випадок дозволяє розташовувати мінімум деталей між барабаном і мотором, тим самим скорочуючи галасливі вібрації. У випадку з ременем, рівень шуму набагато вище. У деяких моделях передбачений режим тихою прання, який знижує ступінь гучності при використанні.

Функція сушки

kak pravilno vybrat stiralnuyu mashinu: vidy, proizvoditeli32 Як правильно вибрати пральну машину: види, виробникиНаявність функцій сушіння білизни позначається на вартості техніки, проте не завжди себе виправдовує.

Не завжди корисність даної функції виправдовує свою вартість. Щоб користуватися цим режимом, необхідно розташовувати досить великим простором, це виправдовується наявністю об’ємного барабана. В порівнянні із звичайною машиною, такі моделі значно энергозатратнее, оскільки зможуть висушити лише половину випраної білизни.

Інші функції

Крім базового обладнання, виробники прагнуть зацікавити покупців наявністю додаткових і різноманітних функцій, проводячи все більш сучасні і вдосконалені моделі. Серед них виділяють наступні:

 • Захист від протікання. Досить корисна функція, яка дає можливість контролювати подачу води і блокувати її в разі протечки, тим самим запобігаючи затоплення підлоги і попадання води в неположенные місця.
 • Сигналізація про несправності. Виводить на дисплей електричної панелі певні умовні позначення, які сигналізують про наявність несправності. Таким чином, техніка попереджає, якщо нещільно закритий люк або відсутня подача води.
 • Система захисту від перепадів напруги. Запобігає деякі поломки і перегорання. У разі відключення електрики в процесі прання зберігається останній цикл роботи, який при поверненні струму починає свою роботу з місця зупинки.

Популярні виробники

Серед величезного розмаїття випускаються пральних машин зупинитися на конкретній моделі часто буває складно. Кожен виробник, випускаючи все більш нові, функціональні моделі з красивим і сучасним дизайном, прагнуть зацікавити покупців на свою користь як можна сильніше. Щоб не розгубитися, краще всього вибирати пралку серед фірм, які виділяються своєю надійністю, а також перевіреним роками якістю з високим рейтингом продажів. Одним з таких популярних марок відносять: LG, Samsung, Ariston, Whirlpool, Bosch.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради