Як прати штани різних типів тканин: машинне прання та ручна

Незамінним реквізитом гардеробу ділової людини є строгий костюм. І якщо піджак не вимагає частого чищення, прання штанів повинна проводиться не менше одного разу на тиждень при щоденній шкарпетці наряду. Користуватися послугами хімчистки на постійній основі досить витратна справа, а от привести штани в охайний вигляд в домашніх умовах набагато дешевше і зовсім нескладно.

kak stirat bryuki raznykh tipov tkanejj: mashinnaya stirka i ruchnaya27 Як прати штани різних типів тканин: машинне прання та ручна

Правила догляду за строгими брюками

На практиці перевірено, що наявність двох комплектів класичного костюма значно збільшує період використання кожного з них. Початковим правилом з підтримання охайного стану штанів, є щоденне обслуговування цього предмета гардероба. Осілі протягом робочого дня пил, необхідно почистити за допомогою м’якої щітки або спеціального валика для одягу.

В незалежності від вибору виду вологої обробки, штани важливо правильно підготувати до цього процесу, а саме:

  • очистити кишені від сміття і різноманітних дрібних деталей, так як під час прання вони можуть деформувати тканину;
  • витягнути ремінь з поперекових петель і зняти деталі, які не пришиті до штанів;
  • закрити блискавку або застебнути гудзики на ширінці.

Як прати?

Перед початком роботи важливо уважно вивчити бирки на внутрішньому шві штанів. Умовні позначення зорієнтують як краще і безпечніше випрати штани, якщо звісно там не зображений закреслений резервуар з водою, тому як при наявності цього значка будь-яка волога обробка заборонена зовсім. Термообробка проводиться як вручну, так і в пральній машині. Суворе дотримання температурного режиму в обох випадках — запорука позитивного результату.

Під час вологого чищення штанів рекомендовано використовувати гелевидні прозорі миючі засоби

Ручне прання

kak stirat bryuki raznykh tipov tkanejj: mashinnaya stirka i ruchnaya28 Як прати штани різних типів тканин: машинне прання та ручнаПри пранні штанів рекомендовано використовувати рідкий порошок і дотримуватися температурного режиму.

Перед змочуванням брюки обов’язково струшують і рівно розкладають на горизонтальній поверхні, бажано по дну ванни. Включити кран і відрегулювати температуру води від 30 до 55 градусів (в залежності від тканини, з якої виготовлено виріб). Якщо немає в наявності рідкого миючого засобу, то пральний порошок попередньо розводять у невеликій кількості рідини, а лише потім наносять на штани.

Під час ручного прання особлива увага приділяється областях, які найбільше схильні до забруднень (кишені, низ штанини, пояс), тому вони додатково обробляються щіткою. Замочити на 30 хвилин. Після завершення першої стадії, річ ретельно прополіскують під струменем води кілька разів і не віджимаючи, розвішують на спеціальному тремпелі над ємністю або пристібають прищіпками за верхню частину.

Машинне прання

Цей вид обробки проводиться з використанням делікатного режиму, так як коли штани знаходяться в барабані дуже складно контролювати стан тканини. При відсутності цієї програми, прати штани можна в автоматичному агрегаті на будь-який інший щадною функції, але при цьому відключити кнопку «віджимання». Коли сеанс завершено, одяг розвішують за пояс, розрівнюючи утворилися складки і нахили.

kak stirat bryuki raznykh tipov tkanejj: mashinnaya stirka i ruchnaya29 Як прати штани різних типів тканин: машинне прання та ручнаДля запобігання механічних ушкоджень при очищенні в пральній машинці виріб потрібно вивернути навиворіт.

Перед завантаженням вироби в люк прального автомата річ необхідно вивернути лицьовою стороною всередину. Це робиться для того, щоб матерія не отримала додаткових механічних пошкоджень частини машинки. Ідеальним варіантом буде застосування особливого мішка для прання білизни. У цьому випадку вивернуті навиворіт штани складаються втроє і запаковуються в мішечку.

Особливості догляду за різними типами тканин

Кожен матеріал має свої характеристики, тому і технологія прання цих виробів відрізняється. Навіть якщо з якоїсь причини на внутрішньому шві відсутній ярлик з умовними позначеннями, не варто зневірятися. Необхідно лише знати особливості теплової обробки конкретного виду тканини. Виконання правил температурного режиму обов’язково, інакше самостійна прання ділового костюма може закінчитися плачевно. Рекомендовані режими представлені в таблиці:

Тип матерії Максимальна температура води, З Рекомендований вид прання
Вовна До 30 Ручна/машинна
Льон, бавовна Не більше 60 Ручна/машинна
Поліестер До 40 Ручна/машинна
Вельвет До 25 Тільки ручна

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради