Як позбутися від грибка в погребі: підготовка, інструменти

Цвіль і грибок у погребі вважаються нормальним явищем. З’являються вони в результаті підвищеної вологості в приміщенні. Але такі утворення псують стіни і впливають на термін зберігання продуктів. Щоб позбутися слідів, необхідно правильно обробити погріб зі спеціальними засобами. Проводити чистку варто регулярно, навіть правильно підібрані методи не вирішують проблему назавжди.

kak izbavitsya ot gribka v pogrebe: podgotovka, instrumenty63 Як позбутися від грибка в погребі: підготовка, інструменти

Щоб грибок не з’являвся в першу чергу потрібно забезпечити правильну вентиляцію. Вогкість і затхлий запах є головною причиною цвілі.

Причини появи грибка

Грибкові спори постійно витають у повітрі, при підвищеній вологості, вони стають важкими і опускаються, осідаючи на стінах. В результаті з’являється біла цвіль в підвалі, помітити її можна на всіх типах поверхонь: на металі, дереві, бетоні, цеглі. Виявити сліди можна неозброєним оком, це білі плями схожі на вату, колір може змінюватися в залежності від поверхні. Головні причини появи плісняви та грибка:

 • відсутність вентиляції;
 • засмічення системи;
 • підвищений рівень вологості, утворення конденсату;
 • зберігання зіпсованих продуктів тривалий час;
 • наявність вогнища цвілі, вихідного від старих дощок.

kak izbavitsya ot gribka v pogrebe: podgotovka, instrumenty64 Як позбутися від грибка в погребі: підготовка, інструментиСпори цвілі швидко збільшують свої колонії при відсутності вентиляції.

Найчастіше грибок з’являється у кутах. Така тенденція пояснюється тим, що в цих місцях повітря погано циркулює. Ідеальними умовами для розмноження вважається вологість вище 60% і температура повітря в межах 20 градусів. Більшість видів гинуть самостійно, якщо температурні показники опускаються до мінуса. Швидкість розмноження залежить від кліматичних умов.

Чому небезпечно?

Грибок у підвалі негативно впливає на стан стін. Він поступово знищує шари поверхні, пробираючись всередину. З часом стіни потребують капітального ремонту, в іншому випадку підвал може завалитися. Якщо льох перебувати під житловим приміщенням, грибок може перейти туди. Крім того, велика кількість паразитів значно прискорюють процес псування продуктів. Цвіль небезпечна для здоров’я людини, спори осідають на дихальні шляхи і шкіру, впливають на структуру крові. Вони здатні спровокувати такі захворювання:

 • шкірна алергія;
 • гайморит та інші патології дихальних шляхів;
 • головний біль, мігрень;
 • анемія;
 • розлади ШКТ.

Етапи усунення

kak izbavitsya ot gribka v pogrebe: podgotovka, instrumenty65 Як позбутися від грибка в погребі: підготовка, інструментиГрибкові новоутворення можливо видалити побутовою хімією, або підручними засобами.

Знищення грибка вимагає використання спеціальних засобів і інструментів. Необхідна повна дезінфекція, щоб усунути осередки розмноження. Існують спеціальні речовини, які можна придбати в господарських магазинах, досвідчених господинь використовують народні рецепти. Щоб позбутися від грибка варто пройти кілька етапів. Повторити процедуру при появі перших слідів.

Підготовка

На підготовчому етапі передбачається обробка приміщення. Спочатку потрібно винести всі продукти. А також на свіжому повітрі розкласти дерев’яні полки та інші предмети інтер’єру. Потім з допомогою шпателя зняти сліди цвілі. На місцях рясного розмноження може відпасти штукатурка або поверхневе покриття. Дерев’яну оббивку, пошкоджену грибком, варто викинути або замінити на нову.

Особливу увагу варто звернути на підлогу. Якщо він бетонний, то буде досить просто прибрати. Якщо ж грунтове покриття, верхній шар вимагає усунення. Вивести грибок з грунту практично неможливо, тому його видаляють. З допомогою лопати зняти шар 25 см, саме на таку відстань здатні проникати суперечки. Після всіх очисних процедур, погріб варто висушити, на кілька днів варто відкрити двері, для прискорення використовують електричний радіатор.

Матеріали і інструменти

kak izbavitsya ot gribka v pogrebe: podgotovka, instrumenty66 Як позбутися від грибка в погребі: підготовка, інструментиПри обробці приміщення важливо дотримувати правила техніки безпеки.

Знищити грибок за 1 день не вийде, варто підготуватися до тривалого процесу. Прибирання та дезінфекція проводиться в захисному халаті і рукавичках. Для усунення зазвичай використовують засіб з хімічним складом, що небезпечно для людини. Щоб навести порядок у погребі, необхідно запастися щіткою по металу, великий пензликом для намазування, шпателем і лопатою.

Проведення дезінфекції

Грибок — це небезпечний паразит, боротися з ним потрібно антисептиками. Для дезінфекції використовується сірчана шапка. Придбати її можна в господарському відділі. Принцип дії простий: пари, що утворилися в процесі горіння, прибирають спори грибків, які знаходяться на поверхні і в повітрі. Перед підпалом погріб потрібно закрити герметично. Потім на підлогу встановлюють таз з жерсті і підпалюють сірчану шапку. Після цього господар повинен обов’язково залишити погріб. Повернутися тільки через 12-15 годин і відкрити двері, а входити, коли провітритися. Дезінфекція проводиться кількома способами:

 • хімічними покупними засобами;
 • розчином хлору;
 • вапном;
 • мідним купоросом.

Подальші роботи

kak izbavitsya ot gribka v pogrebe: podgotovka, instrumenty67 Як позбутися від грибка в погребі: підготовка, інструментиДеревина — не найкращий матеріал для обробки підвалу.

Вносити продукти можна не раніше, ніж через 2-3 доби після проведення дезінфекційних процедур. За цей час стіни стають сухими. Не рекомендується вносити необроблені стелажі і полиці, особливо якщо вони дерев’яні. Для льохів краще використовувати металеві конструкції або штучні матеріали. Щорічно варто проводити профілактичні процедури.

Щоб грибок не повертався, потрібно обладнати систему вентиляції. Подача свіжого повітря не усуне повністю проблему, але захистить продукти і продовжить термін їх зберігання. Сучасні технології дозволяють утеплити і провести гідроізоляцію підземних приміщень. Такі заходи дають можливість поліпшити мікроклімат у підвалі. Можна зробити віконні отвори, сонячні промені — головні лікарі цвілі. В якості профілактики рекомендується щорічно обробляти стіни вапном, навіть якщо слідів грибка не видно.

Народні рецепти від цвілі

Покупні засоби ефективні для усунення колон грибка. Однак у них є значний мінус — хімічні склади небезпечні для людини. Випаровування впливають на всі системи органів, провокують отруєння і алергію. Тому досвідчені господині для боротьби з цвіллю використовують народні рецепти. Найпопулярнішим серед них вважається вапно. Це біла порошкоподібна маса натурального походження, усуває всі види паразитів на стінах, додає поверхні свіжий вигляд і приємний запах. Обробляти потрібно абсолютно всі стіни мінімум 1 раз в рік. Популярними вважаються також такі засоби:

 • горілка;
 • содовий розчин;
 • борна кислота;
 • луг;
 • подсолнуховая зола;
 • сушені листя полину.

Регулярно підвал варто провітрювати, особливо в літню пору року. Досвідчені господині знають, що тримати продукти на підлозі небезпечно. Якщо на них помічені сліди цвілі, вживати їх вже заборонено. Крім того, зберігаються всі речі повинні бути розсортовані. Якщо льох знаходиться в місці, де рівень вологи перевищує норму, застосовується ультрафіолетова лампа. Це спеціальний прилад, який бореться з цвіллю і іншими паразитами. Включати його можна на добу 1 раз в 3 місяці.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради