Як позбавитися від запаху каналізації в квартирі і чому він виникає?

Неприємний запах каналізації в квартирі або приватному будинку зустрічається досить часто. Деякі господині намагаються замаскувати сморід з допомогою освіжувачів повітря, але така міра лише на деякий час здатне вирішити проблему. Так як приводом для появи каналізаційного запаху може бути поломка однієї з частин системи, то потрібно впливати саме на джерело неприємностей.

3e191d33d0365415e38fe323e53161c0 Як позбавитися від запаху каналізації в квартирі і чому він виникає?

Чому виникає?

Частою причиною того, що в квартирі смердить каналізацією, є неправильний монтаж каналізаційної системи, тому подібні роботи не рекомендується проводити своїми силами, а звернутися за допомогою до сантехніку.

Коли у ванній або кухні неприємно пахне, необхідно шукати причину смороду. Найбільш поширеними факторами, що впливають на появу запаху, є такі:

 • несправність загальної або локальної каналізаційної системи;
 • засмічення труб або інших елементів зливу води;
 • поломки вентиляції;
 • протікання.

Що робити?

Усунення засмічення

513947c5266c18e7871e10253aafaf10 Як позбавитися від запаху каналізації в квартирі і чому він виникає?Поширеною причиною появи неприємного запаху є засмічення сифонів, в яких застоюється вода.

Найчастішою і нескладної проблемою, в результаті якої спостерігається неприємний запах з каналізації в квартирі, є засмічення трубопроводу. Застоянная в сифоні вода разом з разлагающимися залишками сміття провокує появу смороду. Щоб її усунути, досить очистити засмічені ділянки та забезпечити подальшу захист каналізації від виникнення засмічень. Для цього знадобляться такі кошти:

 • Вантуз. Очищає труби від сміття кількома механічними рухами.
 • Сіточки для раковини. Запобігають попадання в каналізацію залишків їжі, папірців, ганчір’я, волосся.
 • Хімічні засоби. Призначені для очищення труб від сміття, як в цілях профілактики, так і в екстреному випадку.

Ремонт вентиляції

В кожному багатоповерховому будинку є загальна вентиляційна система. Вихід з ладу однієї її частини стає проблемою мешканців не однієї квартири, а всього будинку. Тому ремонт вентиляції повинен проводитися комунальними службами. Для поліпшення ситуації в одній квартирі рекомендується установка на вентиляційний канал вентилятора. Такий метод частково вирішить питання тільки в місці установки приладу, тому при засміченні вентиляції краще викликати досвідчених фахівців. Щоб перевірити роботу вентиляційного каналу, використовуються такі засоби:

 • Аркуш паперу. Про справність системи вентиляції свідчить піднесений до решітці листок, який не падає на підлогу.
 • Сірники або запальничка. Язичок вогню при робочої вентиляції рухається в напрямку потоку повітря.

Нейтралізація прихованої протікання

d09145deeefa5968757b067ccea06b2b Як позбавитися від запаху каналізації в квартирі і чому він виникає?У разі протікання в каналізаційній трубі необхідно виявити місце і замінити елементи, що вийшли з ладу.

Подібний вид поломки є складним випадком, так як каналізаційні труби найчастіше знаходяться всередині стіни. Тут не обійтися без сантехніка. Заміна пошкоджених труб проводиться з дотриманням таких правил:

 • Вибирати змінні елементи з міцного високоякісного матеріалу.
 • Мінімізувати кількість стиків, так як в цих місцях найчастіше трапляються протікання.
 • Прокладати каналізаційні труби в легкодоступних місцях.
 • Забезпечити хорошу гідроізоляцію підлоги на кухні та у ванній кімнаті.

Коли протікання знайдена, а заміна труб неможлива, можна провести герметизацію пошкодженої ділянки за допомогою цементного розчину без піску.

Заміна сифона

Це пристрій призначений для освіти гідрозатвори, який не пропускає сморід з каналізації. Вихід з ладу сифона або суміжних з ним труб тягне за собою появу неприємного запаху. Тому заміна несправного сифона є найпростішим способом позбутися від проблеми. Якщо причиною несправності є засмічення, то його необхідно прибрати. Звуження просвіту зливної труби тягне за собою пропускання зловоний у вигляді бульбашок або повне всмоктування гидрозатворной рідини. Чистка елементів зливної системи допоможе усунути запах.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради