Горіховий спас: прикмети, традиції, що не можна робити в цей день

Прикмети на 29 серпня (Хлібний спас, Горіховий спас) кажуть, що треба вирушати за врожаєм горіхів. Ці та інші народні прикмети допомагають передбачити результат важливих подій, залучити процвітання і уникнути негоди. Розберемося, які основні прикмети існують 29 серпня і що вони означають.

Погодні прикмети на 29 серпня

Якщо у цей день на небі з’явилися білі зірки, варто чекати ясну і суху погоду. А от якщо вони видалися над хмарами, чекайте завиваючий, сильний вітер.

Побачити відлітаючих журавлів – ознака ранніх морозів і холодної зими. Для курців побачити, що з курильної трубки вилітає попіл, позначає дощ і сирість.

Якщо 29 серпня на водоймах тишь да гладь і спокійна вода, осінь буде тихою і холодної, а взимку доведеться забути про завірюхах і насолоджуватися теплим сонцем і чудовою погодою. Те ж саме позначають човни, спокійно стоять у воді. Якщо ж, навпаки, їх кидає з боку в бік, це прикмета завиваючих буревіїв та сильних морозів узимку.

Побутові прикмети

Зібрати хороший урожай горіхів 29 серпня – означає жити весь рік в достатку і не знати голоду. Якщо присниться, що ви зробили з горіхів довгі намиста, значить, нарешті, вийде позбутися тяжкої хвороби назавжди.

Якщо 29 серпня зайнятися важливою справою при сході сонця, в майбутньому році можна легко досягти успіху в бізнесі і роботі. Також принесе Удачу витирання столу ганчіркою протягом всього дня.

Помітили у себе в склянці плаваючого павука або муху? Можна радіти – найближчим часом отримаєте довгоочікуваний подарунок, який змусить посміхатися.

Якщо в цей день чекає довга дорога, обов’язково потрібно вимити сходи і будинок перед від’їздом. Таким чином в дорозі буде супроводжувати тільки удача.

Традиції та обряди в цей день

29 серпня прийнято влаштовувати ярмарки, на яких продавати самотканые полотна та полотна. Чим більше тканини вдасться продати, тим більше щастя, за прикметою, можна очікувати.

Важливою традицією є похід самої старшої жінки з родини за горіхами. Вони повинна зібрати якомога більше врожаю, щоб рік був благополучним і небідним. Це вважається перший урожай: його відносять до храму для освячення, після чого використовують для лікування болю в грудях або захворювань ШКТ.

За прикметами прийнято робити віники для лазні з гілок горіха. Вважається, що вони здатні вилікувати навіть від найстрашніших хвороб. А ось спечений свіжий хліб з пшениці слід освятити, засушити і навесні розкришити на полі, щоб був багатий урожай.

Що не можна робити 29 серпня

У першу чергу не можна лінуватися. Лінь у цей день – ознака бідності і печалі протягом усього року, відсутність успіху. Також не можна нічого вытрушивать і викидати з вікон – це відведе удачу від усіх членів сім’ї.

29 числа вважається великим гріхом настати навіть на крихту хліба. До цього продукту потрібно ставитися як до святині, щоб не знати бід і сумних сліз.

Уважно ставитеся до посуду – її не можна бити. Це може не тільки відвернути удачу від будинку, але і нагнати горя. Не можна ламати підбори на туфлях – гроші випаруються, і повернутися їм буде складно.

Погодні прикмети на завтра (30.08.2019)Побутові прикмети на завтра (30.08.2019)Традиції та обряди на завтра (30.08.2019)Що не можна робити завтра (30.08.2019)

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради