Як позбавитися від запаху гарі: ароматизація, вологе прибирання

Щоб вивести запах гару, потрібно швидко провести провітрювання, вологе прибирання та використовувати природні або штучні ароматизуючі речовини. Ефекту не буде, якщо не винести за межі приміщення згорілі або вкриті сажею речі. Текстиль добре вбирає запахи, тому його потрібно прибрати першим. При великому спалах потрібно викликати санітарно-епідеміологічної служби (СЕС) і використовувати спеціальні технічні пристосування. Якщо в будинку є домашні улюбленці, то перед збиранням з застосуванням хімічних засобів їх треба прибрати.

kak izbavitsya ot zapakha gari: aromatizaciya, vlazhnaya uborka15 Як позбавитися від запаху гарі: ароматизація, вологе прибирання

З-за чого з’являється сморід?

Миття квартири звичайною водою малоефективно, кажуть господині. Але можна додати оцет, який допоможе вивести запах.

Неприємне амбре створюється частинками попелу, які негативно впливають на бронхолегеневу систему і можуть спровокувати інтоксикацію організму. Довго перебувати в задимленому приміщенні не рекомендується. Якщо пожежу було масштабним, то краще викликати СЕС, яка займеться очищенням. Слід враховувати, що дратує рецептори сморід від частково згорілих органічних речовин блискавично поширюється по квартирі і в’їдається в шпалери, меблеву оббивку і речі. Запах горілого не залежить від інтенсивності полум’я, тому може виникнути навіть через підгорілої їжі на плиті. Після таких непередбачених ситуацій, що викликають гірку амбре, важливо налагодити циркуляцію повітря:

 • пожежа;
 • пригорілі страви;
 • підпалена папір;
 • розгорівся камін.

Як усунути?

Загальні рекомендації

Щоб видалити неприємне амбре з приміщення, в залежності від масштабів загоряння, потрібно провести наступні процедури, представлені в таблиці:

Локальне вплив вогню Пожежа
Відкриття вікон
Включення кондиціонера або вентилятора Очищення приміщення технічними пристосуваннями
Обробка одягу і килимів парою Зміна оббивки
Ручне видалення золи Усунення постраждалих від вогню предметів
Використання ароматизаторів Оновлення штукатурки, шпалер
Миття горизонтальних і вертикальних поверхонь
Зволоження приміщення

Як правильно провітрити?

kak izbavitsya ot zapakha gari: aromatizaciya, vlazhnaya uborka16 Як позбавитися від запаху гарі: ароматизація, вологе прибиранняДля позбавлення від запаху гару необхідно усунути її джерело і відкрити навстіж вікна і двері.

При появі ознак загоряння, щоб видалення запаху гару не викликало ускладнень, слід загасити полум’я та навстіж відкрити двері і вікна. Якщо загоряння локальне, наприклад, підгоріла кухонний посуд, то може допомогти включення потужної витяжки. Така маніпуляція повинна вивітрити сморід через 2-4 хв. При утворенні димової завіси алгоритм дій наступний:

 • Створення протягу.
 • Перекладання елементів меблів та одягу, пропитавшихся гаром, в герметичні пакети. Рекомендується винести їх за межі будинку.
 • Для прискореного переміщення повітряних мас запускається вентилятор.
 • Ароматизація підручними засобами

  Щоб усунути запах гару в квартирі, домогосподарки рекомендують використовувати такі хитрощі:

  • По приміщенню розставляють каструлі і відра з водою, в якій розвели кухонну сіль.
  • В рідини розлучається карбонат натрію і таблетки активованого вугілля, після чого сумішшю обробляються поверхні.
  • Нашатир змішується з крохмалем. Домашнє засіб слід розкласти по кімнаті. Якщо в будинку є домашні тварини, то їх потрібно ізолювати.
  • У великій каструлі з’єднують воду та оцтову кислоту в пропорції 3 до 1 і доводять до кипіння. Потім залишають на слабкому полум’ї. Щоб знищити сморід, достатньо 2-3 ч. Вдихати оцтовий запах небезпечно для здоров’я, тому краще перейти в іншу кімнату.
  • Готується натуральна кава, чашки з яким потім розставляються по приміщенню.
  • Розставляються ароматичні свічки і пахощі. Перевагу краще віддавати цитрусовим запахом, так як вони оперативніше переб’ють сморід.
  • На плиті заварюється свіжий шавлія, естрагон, м’ята або лаванда. Можна використовувати сушені трави, але вони менш ефективні. У процесі можна провітрити приміщення, щоб швидше свіжий запах швидше поширився.
  • Підпалюється лимонна або апельсинова цедра. Можна також розкласти шкірки свіжих цитрусових, але їх слід попередньо нашаткувати, так як це підсилить ефект.

  Технічні пристосування

  Прибрати запах гару після пожежі допоможе використання такого обладнання, представленого в таблиці:

  Прилад Ефект
  Очищувач повітря Зволоження
  Очищення повітря від дрібних частинок
  Пилосос з очисним фільтром
  Іонізатор Дезінфекція
  Збагачення О2
  Кондиціонер Нормалізація циркуляції повітряних мас

  Вологе прибирання

  В теплу воду можна додавати ароматизатори, наприклад, лимонні шкірки або ефірні масла.

  У квартирі, що постраждала від пожежі, потрібно збільшити концентрацію рідини в повітрі. Для цього можна використовувати парові очищувачі або мокрі рушники і відра, заповнені водою. Вологу тканину слід розвісити по всьому периметру приміщення і замінювати через кожні 20-25 хв. В якості альтернативи, змочені рушники можна розкласти над ємностями з водою, в такому разі вони будуть самостійно зволожуватися. Вимити необхідно всі горизонтальні і вертикальні поверхні, використовую ганчірки і пилосос. Утворилася кіптява відтирають з допомогою жорстких губок та зубних щіток. Замість миючих засобів, рідини краще розводити нашатир в пропорції 2 ст. л. на склянку води. Текстильні вироби потрібно випрати з ароматизованими порошками. Якщо вони не повністю виводять чорні плями, то потрібно скористатися послугами хімчистки.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради