Як очистити унітаз: оцет, гірчичний порошок, зола

Мабуть, чищення унітазу — саме неохоче заняття для будь-яких господарів, тим не менше, воно надзвичайно важливе як в естетичному, так і гігієнічному плані. Магазинні засоби дуже ефективні і, як правило, дорогі, але не рятують від всіх видів забруднень, тому господарям доводиться вдаватися до альтернативних народним методам очищення і підтримки чистоти. Адже чистий, доглянутий унітаз — показник охайності та працьовитості господарів.

7867289b3ba8eaf7a46c0d55f0481ae1 Як очистити унітаз: оцет, гірчичний порошок, зола

Магазинні засоби

Порошки та пігулки

Таблетки — це засоби для очищення санітарних виробів зсередини, які використовують для активної щоденної профілактики після відвідування туалету. Все досить просто. Потрібно кинути таблетку у зливний бачок, вона при взаємодії з водою запускає хімічну реакцію і забарвлює воду всередині в який-небудь приємний колір. Хімічні елементи в складі кошти будуть очищати покриття унітазу, дезінфікувати, а також створювати приємний запах. Показник того, що пора замінити таблетку, відповідно, колір води, що спускається. Якщо він перестає бути насиченим, можна змінити. Мінус цього виробу — швидкий витрата.

Абразивні порошки — ще один засіб. Цінова політика може коливатися від найдешевших до найдорожчих. Щоб правильно чистити такими засобами, повинна бути добре вивчена інструкція. Будь-яка хімія шкідлива для здоров’я, а при неправильному застосуванні, звичайно, вийде відмити унітаз, але можна завдати значної шкоди собі та санвузлу. Це відбувається з-за крихітних гранул, які дряпають поверхню і залишають мікротріщини, а вони, в свою чергу, створюють накопичення жовтого нальоту. Застосовувати краще, коли в унітазі немає води. Її потрібно вичерпати. Засипати порошком поверхню і можна діяти двома способами: почекати, поки наліт зникне сам, або відчистити йоржиком самому.

Рідкі очисники

40bbf55de438aecaa933c4946de11748 Як очистити унітаз: оцет, гірчичний порошок, золаВ магазинах можна побачити великий вибір очищувальних рідин і гелів для туалету.

Широкий асортимент миючих рідин від каменю і нальоту на основі кислот і лугів представлений різними брендами. Їх перевага в простоті використання і формі ємності у вигляді зручної загнутою головки, що допоможе прибрати наліт у важкодоступних місцях. Кислотні рідини використовують від вапняного нальоту та іржі, вони утворюються від погано фільтрованої води. Для профілактики встановлюють спеціальні фільтри. Миючий засіб на основі лугу застосовують проти органічних відкладень: сечового каменю і жирів.

Змішувати продукцію різних складів не рекомендується із-за ризику «неправильної» хімічної реакції. Можна завдати шкоди здоров’ю.

Народні методи

У народі гуляє маса корисних рецептів як мити унітаз тим, що можна взяти або створити в домашніх умовах. Ці методи дієві, недорогі і доступні кожному, хто не боїться робити своїми руками. Як і при будь-якому занятті, тут важлива техніка безпеки. Деякі інгредієнти здаються нешкідливими, але при процесі приготування миючого речовини можуть завдати шкоди. Важливо використовувати рукавички і маски.

Відбілювання золою

c558f54cd9ee2dcb310b4a789923f09a Як очистити унітаз: оцет, гірчичний порошок, золаДля приготування відбілювача попіл змішується з цитриновой кислотою.

Ефективний засіб. Прибирання туалету цим методом починається з створення розчину деревної золи упереміш з лимонною кислотою в кристалах. Досить буде дві упаковки кислоти. Для того щоб суміш вийшла якісною, потрібно взяти рівну кількість компонентів і ретельно все перемішати в окремій посудині. Потім зволожити поверхню туалету, нанести реагент і залишити на ніч. Вранці почистити унітаз щіткою.

Очищення оцтом

Господині часто користуються содою і оцтом як альтернативним рішенням чищення санвузли з-за дешевизни варіанти і того, що в кожній квартирі можна знайти потрібні інгредієнти. Однієї пачки содового порошку і півлітра оцту буде цілком достатньо. Насипати соду на мокрі стінки унітазу, в ділянках, де забруднення сильніше, можна засипати більше і почекати півгодини—годину, поки сода почне діяти. Пізніше додати оцту і коли хімічна реакція почне вщухати, змити.

Гірчичний порошок

Розчин робиться з чотирьох ложок крохмалю, двох ложок порошку гірчиці і такої ж кількості лимонної кислоти в кристалах. Все добре перемішати і додати трохи води, щоб маса вийшла тягучою і краще кріпилася. Потім розмазати по проблемних ділянках санвузла і залишити приблизно на 40 хвилин. Далі вимити все зі щіткою і змити кілька разів. Розчин з гірчичного порошку не тільки добре миє, але і позбавляє від бактерій.

Легкі кислоти

Засоби для чищення унітазу, такі як лимонна та щавлева кислоти, застосовуються одним і тим же способом і мають приблизно однаковий ефект. Продукти потрібно наносити на туалетний папір або вологу ганчірку й прикладати до місць скупчення бруду. Перед цим краще зволожити поверхню туалету водою.

Інші засоби для чищення

Найкращий засіб для чищення унітазу — електроліт, але із застереженням. Він ефективний і здатний відбілити майже будь-яку поверхню в короткі терміни. Негативна сторона застосування — висока токсичність і значний шанс того, що кислота роз’їсть всі пластмасові труби, через які йде злив. Використовувати часто засіб не рекомендується, тільки в крайніх випадках, коли інші методи вже не допомагають.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради