Декор кімнати для дівчинки-підлітка своїми руками: оформлення зон, колір стін, стильне ліжко

Багато сімей стикаються з ситуацією, коли кімнату дитини необхідно переробити з дитячої в підліткову. Спочатку, поки чадо ще маленьке, батьки самі вибирають, в яких тонах і стилі буде оформлена кімната, але в міру дорослішання дочки необхідно прислухатися до її побажань перед майбутніми ремонтними роботами. При цьому враховуються такі параметри як розмір приміщення, вік дитини, а також стилістична спрямованість, якій вона віддає перевагу.

Незалежно від фізичного та психологічного розвитку, є загальноприйнятий підлітковий період, який починається з 12-13 років і закінчується до 16-18. При цьому з часом формуються захоплення, уподобання і особистість дитини. А це означає, що при оформленні кімнати юної принцеси потрібно все це враховувати і намагатися відобразити у її особистому просторі, створивши декор кімнати для дівчинки-підлітка своїми руками.

dekor komnaty dlya devochki podrostka svoimi rukami: oformlenie zon, cvet sten, stilnaya krovat29 Декор кімнати для дівчинки підлітка своїми руками: оформлення зон, колір стін, стильне ліжко

Правила оформлення кімнати дівчинки-підлітка

Перш за все, стиль оформлення спальні повинен бути функціональним, надзвичайно простим, зручним і ергономічним. При цьому в ньому не повинно бути дуже яскравих і химерних аксесуарів, про що необхідно пам’ятати при оформленні дитячої кімнати. Побільше природного освітлення і простору — ось ключові вимоги стилю.

Кімната, яка створюється для дівчинки-підлітка, повинна одночасно виконувати кілька функцій, у зв’язку з цим спочатку треба її розділити на кілька зон. У процесі оформлення кожної з них необхідно враховувати певні правила і при цьому не відходити від обраного стилю.

Обов’язкові зони при оформленні кімнати для юної леді:

 • робоча зона;
 • місце для зустрічі з друзями;
 • гардеробна;
 • зона сну;
 • студія краси.

При створенні кожній з вищеперелічених зон необхідно акцентувати увагу на її прямої приналежності і оформляти у відповідному ключі. Як варіант, дуже добре підійдуть різні, але гармоніюють і поєднуються між собою кольорові гами і палітри відтінків. Візуально це створить збільшення простору і, як результат, підвищений комфорт і зручність, адже саме тут дорослішаючи дівчина буде проводити більшу частину свого часу.

dekor komnaty dlya devochki podrostka svoimi rukami: oformlenie zon, cvet sten, stilnaya krovat30 Декор кімнати для дівчинки підлітка своїми руками: оформлення зон, колір стін, стильне ліжко

Способи декорування кімнати

Дуже часто дівчата підліткового віку віддають перевагу стилям відомих міст світу.

Стиль прованс

Одним з найбільш ніжних, романтичних і мрійливих напрямків є оформлення підліткової кімнати в стилі прованс. Початок цього стилю прийшов до нас з далеких французьких сіл і завоювало серця зворушливих, творчих особистостей. Дитина з такими якостями по достоїнству оцінить свою кімнату, виконану в такому стилі.

Характерною особливістю провансу є світлі, пастельні тони, переважає при цьому білий колір. Так само використовуються натуральні матеріали, в основному дерево. При цьому меблі декорують таким чином, щоб вона виглядала старою (застосовують штучне зістарювання матеріалів). Стіни декорують переважно квітковими мотивами.

dekor komnaty dlya devochki podrostka svoimi rukami: oformlenie zon, cvet sten, stilnaya krovat31 Декор кімнати для дівчинки підлітка своїми руками: оформлення зон, колір стін, стильне ліжко

Стиль Нью-Йорк

Не менш популярним серед підлітків 15-16 років на сьогоднішній день є стиль Нью-Йорк. Його основними відмітними рисами є модернізовані елементи і стриманість.

Дівчата такого віку воліють все неформальне, сучасне, наприклад, наявність балок, спеціально зроблену примітивну обробку, дерев’яна підлога. Все це чудово поєднується зі старовинними меблями, цегляними стінами, довершуючи загальний інтер’єр. Дуже здорово в такій кімнаті буде виглядати великий, пухнастий, барвистих квітів килим біля ліжка і сучасні, яскраві елементи декору.

dekor komnaty dlya devochki podrostka svoimi rukami: oformlenie zon, cvet sten, stilnaya krovat32 Декор кімнати для дівчинки підлітка своїми руками: оформлення зон, колір стін, стильне ліжко

Паризький стиль в дизайні

Це елегантний, витончений, легкий стиль, який не містить в собі яскравих акцентів. Основні його критерії — це витонченість і простота. Різьблена або ковані меблі, однотонні або ніжні світлі відтінки стін — ось основні правила, які використовуються при оформленні кімнати в такому стилі.

Відмінним доповненням можуть стати милі і приємні оку дрібниці, які можна купити в магазині або створити своїми руками. При цьому можна використовувати самі різні матеріали, наприклад, фотошпалери із зображенням місцевості Парижа, але при цьому вони повинні бути чорно-білими. Романтичні натури по достоїнству оцінять оформлення кімнати в такому стилі.

dekor komnaty dlya devochki podrostka svoimi rukami: oformlenie zon, cvet sten, stilnaya krovat33 Декор кімнати для дівчинки підлітка своїми руками: оформлення зон, колір стін, стильне ліжко

Стиль модерн

По частоті застосування не відстає від попередніх і стиль модерн. Найголовніша і приваблива його особливість — це функціональність і простота. Приємний, спокійний і, що важливо, зручний стиль приваблює до себе багатьох юних представниць прекрасної статі.

Головними відмітними рисами цього напряму є м’яка палітра кольорів, простота обробки, але із застосуванням сучасних технологій. Викликають, яскраві, дуже контрастні тони при цьому не використовуються. Важлива особливість стилю модерн — це можливість поєднання з абсолютно будь-яким стилем.

dekor komnaty dlya devochki podrostka svoimi rukami: oformlenie zon, cvet sten, stilnaya krovat34 Декор кімнати для дівчинки підлітка своїми руками: оформлення зон, колір стін, стильне ліжко

Стиль рок

Вся молодь без винятку слухає музику. Одним з часто затребуваних напрямків є рок. Тому дівчата нерідко хочуть оформити і прикрасити свою кімнату саме в цьому напрямі і стилі.

У процесі створення подібної кімнати можуть використовувати графіті, постери улюблених виконавців або їх портрети в рамках. При цьому сама меблі і обстановка можуть бути досить примітивними. Одним з обов’язкових елементів є жалюзі, як фінальний штрих при створенні зухвалого образу.

dekor komnaty dlya devochki podrostka svoimi rukami: oformlenie zon, cvet sten, stilnaya krovat35 Декор кімнати для дівчинки підлітка своїми руками: оформлення зон, колір стін, стильне ліжко

Прикраси для стін

При оформленні кімнати основний акцент найчастіше роблять на стінах. Саме там найзручніше реалізувати всі задуми і проявити всі свої творчі здібності, задіюючи при цьому дитину. Коли дівчина сама починає прикрашати свою кімнату, вона ще більше прив’язується до власного особистого простору.

Найчастіше різноманітні малюнки, картини, написи, поробки і безліч інших елементів декору розміщують:

 • біля входу в кімнату;
 • у головах ліжка;
 • на відкритій стіні, де немає меблів;
 • над робочим столом.

Причому в останньому випадку найчастіше розміщується по кілька різноманітних елементів.

Романтичним натурам і мечтательницам подобається використовувати слово «LOVE», причому в самих різних техніках, колірних рішеннях, розмірах і стилях. Дуже по-сучасному виглядають вирізані з фанери літери, пофарбовані срібною або золотистою аерозольною фарбою або вкриті різнокольоровими блискітками.

Також у вертикальній площині можна розмістити:

 • колажі з сімейних фото або селфи;
 • силует улюбленого актора, співака чи будь-якого персонажа;
 • малюнки, постери, плакати;
 • полотно з мозаїки на найрізноманітніші теми;
 • дзеркала, рамки яких часто декорують самостійно;
 • власноруч створені квіти з паперу і тканини, які можна підвісити в барвистих, яскравих кашпо;
 • скляні полиці, на яких будуть дуже красиво виглядати квіти в оригінальних вазонах або добірка цікавих книг.

Кількість, спрямованість декоративних прикрас та речей можуть бути різними, але головний критерій, якого повинні дотримуватися автори, — це гармонія і поєднання з меблями, освітленням, текстилем.

dekor komnaty dlya devochki podrostka svoimi rukami: oformlenie zon, cvet sten, stilnaya krovat36 Декор кімнати для дівчинки підлітка своїми руками: оформлення зон, колір стін, стильне ліжко

Ідеї для декору спальні дівчинки-підлітка

Найбільш поширеним варіантом оформлення приміщення, де буде проживати дорослішаючи принцеса, є різні шпалери. Їх можна вибрати як з непомітними візерунками, так і однотонні; яскраві і барвисті або застосувати комбінування і доповнити красивим рельєфним орнаментом. Між собою прекрасно комбінуються і кілька типів матеріалів з подібною або однакової стилістикою.

За допомогою шпалер легше всього зробити розмежування на зони в кімнаті або ж просто контрастно розділити певні частини простору. Як варіант, використовуючи темну обробку, узголів’я ліжка можна зробити більш яскравим і виразним.

Контраст в оформленні стін дуже вдало розмежовує зону відпочинку і ігрову зону. Але все ж є і невеликий нюанс, який теж необхідно враховувати при такому варіанті обробки: робоча зона в підлітковому в обов’язковому порядку повинна бути оформлена на нейтральному тлі стін. Прикрасить цю зону їх фарбування або художній розпис.

Саме головне, що повинні пам’ятати батьки під час ремонту — це те, що їх чадо підростає, і тому потрібно зупинити свій вибір на таких видах оформлення та декору, які через якийсь період часу залишаться актуальними. Тому краще не використовувати мультяшну тематику, а вибрати щось більш нейтральне, але при цьому ніжне і гармонійне. Відмінно підійдуть в такому разі квіти, елементи природи, тварини.

dekor komnaty dlya devochki podrostka svoimi rukami: oformlenie zon, cvet sten, stilnaya krovat37 Декор кімнати для дівчинки підлітка своїми руками: оформлення зон, колір стін, стильне ліжко

Декор своїми руками

Оригінальною родзинкою в оновленій кімнаті може стати будь-який елемент, виконаний дівчинкою власноруч. Самим легким, швидким і поширеним варіантом може бути картинка з аплікацією. Для такої роботи необхідно в першу чергу вибрати потрібний силует. Це можуть бути метелики, балерини, квіти, тварини — в залежності від того, що подобається юної господині.

Робота по створенню аплікації виконується в наступному порядку:

 • вибрані зображення необхідно роздрукувати на однотонних кольорових аркушах;
 • кожен силует акуратно вирізати і приклеїти на білий аркуш паперу;
 • зроблені таким чином силуетні картини помістити в одну або кілька рамок і повісити на заздалегідь вибране на стіні місце.

Дуже привабливо виглядають на стінах вишиті бісером, нитками або стрічками зображення і навіть великі повноцінні картини. Рамки для таких виробів теж можна зробити самостійно, не відходячи від задумки загального дизайну кімнати.

Оригінальним варіантом прикраси спальні можуть стати великі помпони, квіти з фетру, цигаркового або гофрованого паперу. Також можна зробити банер з підручних матеріалів з ім’ям дівчинки і повісити над ліжком.

 Декор кімнати для дівчинки підлітка своїми руками: оформлення зон, колір стін, стильне ліжко

Об’ємна картина

Всі стандартні і часто використовувані картини красиві і звичні, але іноді хочеться чогось нового і унікального. На просторах інтернету багато майстер-класів, за яким можна самостійно змайструвати об’ємну картину з тканини, шкіри або паперу.

Унікальні 3-D картини дивують своєю жвавістю і красою; їх дуже цікаво і захоплююче створювати, а ще приємніше — дивитися на результат ручної роботи. Така 3-D картина дуже схожа на скульптуру, вміщену у рамку. Її можна зробити абсолютно з будь-яких матеріалів, які сподобалися або є під рукою, таких як гіпс, тканина, сухі квіти, камінці, стрічки, папір, шкіра, полімерна глина та багатьох інших, що використовуються у творчості.

dekor komnaty dlya devochki podrostka svoimi rukami: oformlenie zon, cvet sten, stilnaya krovat39 Декор кімнати для дівчинки підлітка своїми руками: оформлення зон, колір стін, стильне ліжко

Приміром, з гіпсу можна робити об’ємні картини прямо на стінах кімнати. Вироби з нього дуже красиві, але мова піде про найбільш простих і маловитратних способів прикрасити свій куточок.

Для новачків у рукоділлі дуже хорошим варіантом стане виготовлення аплікації з кольорового паперу і оформлення її у вигляді картини.

Перелік необхідних матеріалів для творчості:

 • листи кольорового картону з барвистим, яскравим принтом;
 • ножиці, лінійка;
 • тонкий картон або акварельний папір білий;
 • рамочка з глибокими бортиками;
 • простий олівець;
 • канцелярський ніж;
 • клей (краще ПВА).

Покрокова інструкція по виготовленню 3-D зображення з паперу:

 1. Під заздалегідь обрану рамку вирізати прямокутник із паперу білого кольору.
 2. Друкувати за допомогою принтера або намалювати «від руки» сердечко або будь-яку іншу фігуру, але такого розміру, щоб вона могла вільно поміститися в цю рамку в три ряди дев’ять разів. Приблизний розмір фігурки повинен бути близько 4 х 5 див.
 3. Заготовку необхідно обвести по контуру олівцем, попередньо акуратно вирізати, і прикласти на заздалегідь приготований аркуш білого паперу. При цьому має вийти десь три ряди по три сердечка або будь-яке інше кількість за бажанням.
 4. Далі самий важливий і відповідальний момент — необхідно за допомогою канцелярського ножа акуратно вирізати «крильця» сердечок. Для цього по контуру сердечок зробити надрізи, не зачіпаючи верхню і нижню частини.
 5. Наступний етап — відігнути прорізані частини сердець до центру і вгору, надаючи їм об’ємний вигляд.
 6. Майже готову виріб з сердечками треба приклеїти або прикріпити на кольоровий картон. Оригінальніше і гарніше буде виглядати, якщо за основу взята скрап-папір з дрібним, але яскравим принтом. Вона буде проглядатися крізь відігнуті крильця сердечок.
 7. Останній, заключний етап — це приміщення готової картини в рамку, при цьому необхідно зафіксувати її зі зворотного боку з допомогою клею або степлера.

dekor komnaty dlya devochki podrostka svoimi rukami: oformlenie zon, cvet sten, stilnaya krovat40 Декор кімнати для дівчинки підлітка своїми руками: оформлення зон, колір стін, стильне ліжко

Грифельна дошка для нотаток

Будь-дівчинці-підлітку буде до душі, якщо у неї в кімнаті зробити щось таке, чого більше ніде немає. Як варіант, можна виготовити грифельну дошку самостійно, задіявши при цьому і дитини. Для її виготовлення знадобиться зовсім небагато матеріалу, причому самого простого: пензлики, грунтовка, спонж.

Покрокове створення грифельної дошки:

 1. Взяти фанерну або дерев’яну дошку.
 2. Поверхня обраного матеріалу покрити сірої або чорної (за бажанням) грифельній фарбою.
 3. Дати заготівлі добре просохнути на відкритому повітрі.
 4. До дошки приєднати рамку.
 5. Щоб дівчинці ще більше подобалася дошка, необхідно дати їй можливість самій вибрати місце кріплення і розміщення, адже у підлітковому періоді дуже важлива самостійність формується особистості.

dekor komnaty dlya devochki podrostka svoimi rukami: oformlenie zon, cvet sten, stilnaya krovat41 Декор кімнати для дівчинки підлітка своїми руками: оформлення зон, колір стін, стильне ліжко

Декупаж дзеркала

Важко собі уявити кімнату, особливо спальню, в якій не було б дзеркала. На своїх власниць воно діє дуже привабливо. При створенні дизайну дуже часто використовують дзеркало як елемент декору, часто — з метою візуального розширення простору в кімнаті.

Дзеркало теж можна перетворити власноруч, наприклад, застосувавши для цього техніку, яка називається декупаж. Матеріали, які використовуються для роботи — це шматочки картинок з газет, журналів, листівок, гарні серветки або навіть фото.

Після того як використовуваних фрагментів прикраси надали необхідну форму за допомогою вирізування, їх прикріплюють до рами дзеркала з допомогою клею. Коли він підсохне, потрібно покрити зверху цю заготовку декількома шарами спеціального прозорого лаку.

Інструменти та матеріали, які необхідні для декору дзеркала в техніці декупаж:

 • дзеркало, бажано з широкими краями;
 • лінійка;
 • тканину;
 • ПВА або спеціальний клей для декупажу;
 • гострий канцелярський ніж;
 • ножиці;
 • серветка для рук;
 • елементи для прикраси.

dekor komnaty dlya devochki podrostka svoimi rukami: oformlenie zon, cvet sten, stilnaya krovat42 Декор кімнати для дівчинки підлітка своїми руками: оформлення зон, колір стін, стильне ліжко

Корисні поради

У разі, якщо дитяча кімната має невеликі розміри, можна поставити дівчинці диван-трансформер або диван-розкладачку замість повноцінної ліжка і таким чином збільшити простір. Якщо, навпаки, місця в приміщенні багато, то краще всього поставити та ліжко, диванчик невеликого розміру, який може бути використаний як додаткове місце для друзів і гостей підлітка.

Одним з важливих моментів є правильний вибір розміру робочого столу, так як він часто використовується і як комп’ютерний стіл. Відповідність розмірів стільця і столу повинні бути підібрані таким чином, щоб дівчині було комфортно, зручно і, найважливіше, щоб вона не сутулилася, адже саме в цей період формується постава.

Для одягу краще вибрати шафа великого розміру, щоб у ньому можна було розмістити і взуття, адже в період, коли дитина дуже швидко росте, речей у нього дуже багато. В якості економії вільного простору найактуальніше використовувати великі шафи-купе висотою до стелі.

Велике дзеркало і акуратний туалетний столик зобов’язані бути в кімнаті кожної дівчини, тому про них теж не можна забувати.

dekor komnaty dlya devochki podrostka svoimi rukami: oformlenie zon, cvet sten, stilnaya krovat43 Декор кімнати для дівчинки підлітка своїми руками: оформлення зон, колір стін, стильне ліжко

Відео про оформлення дзеркала в техніці декупаж

У відео — приклад оформлення дзеркала своїми руками в техніці декупаж.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради