Системи зберігання речей: закриті, відкриті, комбіновані шафи в інтер’єрі

Традиційні шафи з глухими фасадами багатьом здаються старомодними і громіздкими. Відкриті системи для зберігання одягу виглядають більш сучасно і зручні в повсякденному користуванні, але у них також є свої недоліки. Щоб визначитися, який шафа купити, слід розглянути плюси і мінуси обох варіантів.

Відкритий гардероб

У шаф відкритого типу немає дверей, а в деяких моделях відсутні перегородки і ящики. Внутрішнє наповнення перебуває на виду і складається з полиць, штанг з тремпелями, сітчастих і пластикових контейнерів. Проводяться відкриті системи зберігання в основному європейськими компаніями, але лаконічність виконання меблів такого типу робить її настільки простий, що вона може бути легко виготовлена самостійно. Це велика перевага, що дозволяє недорого «побудувати» шафа своїми руками.

Інші плюси відкритих шаф:

  • візуальна і буквальна доступність речей;
  • компактність, економія простору;
  • стильний зовнішній вигляд;
  • відчуття затишку, яке створюється видом текстилю, а не меблів.

Недоліки у відкритих шаф теж є. Для багатьох складністю є організація порядку на полицях і в ящиках. Якщо за дверцями закритих систем не видно, в якому стані знаходяться речі, то тут вони повинні бути складені в акуратні стопки.

Крім цього, одяг покривається пилом, піддається дії ультрафіолету, вологи, а домашні тварини можуть використовувати м’який текстиль в якості ліжку.

Закритий гардероб

Традиційна корпусні меблі складається з розділених перегородками секцій і закривається орними або розсувними дверками. Це платтяні шафи, вбудовані гардероби, комоди з висувними ящиками. Виготовляються закриті системи зберігання у варіаціях дизайну, завдяки чому можна підібрати меблі для спалень, віталень і передпокоїв, оформлених у сучасних та класичних стилях.

Плюси закритих шаф:

  • В закритий простір не проникає сонячне світло, пил, волога, завдяки чому речей забезпечується дбайливе зберігання.
  • Допускається легкий безлад, який можна заховати за закритими дверцятами.
  • Один раз підібрати шафу інтер’єру кімнати легше, ніж постійно компонувати речі, підбираючи їх під дизайн приміщення.
  • Закритий шафа можна використовувати в меблюванню будь-якої кімнати, включаючи вітальню і передпокій.

Комбіновані системи зберігання

Якщо стиль кімнати такий, що для її оформлення більше підходить відкритий шафа, але не всі речі хочеться виставляти на огляд, краще зупинитись на комбінованій системі зберігання. У ній одні модулі закриваються фасадами, а інші залишаються відкритими.

Що і де покласти залежить від дизайну і типу одягу (текстилю). Наприклад, нижня білизна, постільні приналежності і дрібні предмети одягу зберігаються в закритих секціях, а светри, джинси, куртки та інше можна розмістити у прозорих контейнерах, на відкритих полицях і на тремпелів. Одяг сезонного призначення на час, коли нею не користуються, накривається чохлами або вкладається в закриті модулі.

Високі стопки одягу виглядають не дуже привабливо. Тому, якщо речей багато, частина з них краще сховати, а на увазі залишити тільки найнеобхідніші предмети гардеробу, до яких потрібен доступ найчастіше.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради