Як накрохмалити ковпак: етапи роботи, важливі нюанси

Один з головних принципів роботи кухарів та медичних працівників акуратність, зовнішнім атрибутом якої є головний убір. Як накрохмалити ковпак, щоб він завжди виглядав охайно і створював позитивний імідж свого власника, етапи підготовки і сам процес підтримки ідеальної форми виробу з допомогою різних коштів, — інформація, яка буде корисною для представників цих благородних професій.

kak nakrakhmalit kolpak: ehtapy raboty, vazhnye nyuansy61 Як накрохмалити ковпак: етапи роботи, важливі нюанси

Як правильно крохмалити ковпак?

Підготовка

Особливої складності процес накрахмаливания не становить, але все ж необхідно в процесі підготовчого етапу і в момент вибору засобів враховувати деякі нюанси. Зазвичай для цього застосовують такі засоби, як клей ПВА, харчовий желатин і картопляний крохмаль. Важливий момент — не варто застосовувати для цієї мети цукор, так як він згодом буде привертати увагу різних комах, що категорично неприйнятно ні на кухні, ні в лікувальному закладі.

Перед початком процесу ковпак необхідно привести в порядок — гарненько відіпрати і видалити всі плями.

Краще всього це зробити за допомогою нанесення на нього перекису водню на кілька хвилин. Після чого головний убір залишають сушитися на сонце, а потім вже приступають до прання вироби. Можна засипати забруднене місце содою, залити оцтом і залишити на ніч, а вже вранці прати. Тепер ковпак можна піддавати накрахмаливанию. Краще всього для цього застосовувати крохмаль (картопляний). Розчин для нього готують так:

kak nakrakhmalit kolpak: ehtapy raboty, vazhnye nyuansy62 Як накрохмалити ковпак: етапи роботи, важливі нюансиНакрахмаливание має кілька видів — від м’якого до сильного, для чого застосовується різна кількість картопляного порошку.

 • Для м’якого ефекту достатньо буде на літр води чайної ложки кошти.
 • Для отримання середньої жорсткості виробу використовують 1 ст. л. речовини.
 • Сильний і стійкий ефект вимагає додавання двох великих ложок крохмалю.
 • Етапи роботи

  Першим кроком буде приготування клейстеру з обраного кількості крохмалю. Від необхідної 1 л води відокремити 100 г, решту рідина помістити посуд, яку поставити на плиту. У ємності з меншою кількістю води розмішати необхідну кількість крохмалю до консистенції густої сметани, уникаючи утворення грудок. Отриману суміш слід поступово додавати в закипілу воду, постійно при цьому помішуючи розчин, довести до кипіння і на маленькому вогні протомитися ще 2-3 хвилини.

  Далі потрібно прибрати посуд з плити і остудити її вміст до 40 градусів, після чого занурити в рідину ковпак так, щоб відбулася повна просочення тканини, і залишити його там на 15 хвилин. Для сушіння головних уборів зазвичай використовують трилітрові банки, розміщені на чистій поверхні шийкою вниз.

  Ковпак, вийнятий з крохмального розчину, не можна віджимати щоб уникнути утворення рубців і заломів, від яких потім не позбутися. Просто потрібно почекати кілька хвилин, поки стече вода, після чого надіти ковпак на банку. Вже на основі трохи віджати виріб, обережно просуваючись для цього руками зверху вниз. Далі слід чекати, коли річ повністю висохне. Якщо річ потрібна терміново, а часу немає, то в прискоренні процесу допоможе електричний фен. Дуже накрохмалений ковпак не потрібно прасувати. Якщо процедура була м’якою, то виріб можна злегка відпрасувати, використовуючи для цієї мети парова праска.

  kak nakrakhmalit kolpak: ehtapy raboty, vazhnye nyuansy63 Як накрохмалити ковпак: етапи роботи, важливі нюансиУ сучасному світі процедуру стало набагато простіше, наприклад, можна використовувати спеціальні спреї.

  На зміну традиційним способам накрахмаливания приходять нові, в результаті яких процес прискорюється, а крохмалити речі стає легко. Для цього використовують такі нові засоби:

  • рідкий крохмаль у пляшках;
  • спреї-підкрохмалювачі;
  • пральні засоби з ефектом накрахмаливания.

  Важливі нюанси

  Кухарський ковпак медичний, звичайно, відрізняються по своїй довжині, і якщо для лікарського головного убору для сушіння підійде банку, то в більш підходящої підставці потребує ковпак кухаря. Її можна виготовити самостійно, використовуючи для цієї мети звичайний твердий картон, скручений у вигляді циліндра і скріплений скотчем. Довжину підібрати під розмір ковпака, а служити така основа може кілька років.

  Процедуру накрахмаливания колпаков необхідно регулярно повторювати. Накрохмалені головні убори виглядають більш охайними і менше брудняться. Приступати до подальших процедур необхідно після видалення залишків старого крохмалю, прання і ретельного полоскання. Часте накрахмаливание не повинен чинити негативного впливу на вироби, адже такий натуральний продукт, як крохмаль не завдає шкоди волокнах тканини.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради