Її величність томатна Королева F1. Опис характерних особливостей і важливі рекомендації

Стійкий, значний за розмірами і врожайності гібрид, по праву займає почесне місце в теплицях фермерів. З опису в статті ви дізнаєтеся подробиці з життя томатної Королеви, і яких помилок у вирощуванні та догляді варто уникати, щоб вона стабільно радувала вас щедрими дарами.

ee velichestvo tomatnaya koroleva f1 opisanie otlichitelnykh osobennostejj i vazhnye rekomendacii68 Її величність томатна Королева F1. Опис характерних особливостей і важливі рекомендації

Опис гібридної культури

Королева з’явилася світу завдяки старанням агрономів фірми «Партнер» і дуже швидко завоювала любов і повагу професійних хліборобів. Ще б, адже це привабливий зовні і володіє гідними смаковими якостями біф-томат.

Высокорослость рослини ідеально підходить для тепличних умов. Міжвузля короткі, а нижня кисть формується над 9-11 листом. Кожна помідорна кисть утворює від 4 до 6 важких (близько 300 г) рожево-малинових округлих томатів. Терміни дозрівання середні, приблизно через 103 -115 днів від дати перших сходів томат почне віддавати свої плоди. А врожайність у Королеви завидна – більше 25 кг можна отримати з 1 кв. м.

Консистенція помідорів щільна, на розрізі м’якоть соковита, багатокамерна.

Увага! Томат відноситься до LSL-типу. Це англійська абревіатура від long shelf life, що означає в буквальному перекладі «довге життя на полиці». Дане позначення акцентує увагу на лежкістю і транспортабельністю плодів.

Смак насичений, томатний, в якому цукристість і кислинка перебувають на балансі.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий, 103-115 днів Индетерми-нантный,

170-200 см

Для свіжого споживання Захищений грунт 250-350 Понад 25 кг Насичено рожевий. Округла форма. Багатокамерний

Про переваги та недоліки

Крім обумовлених вище гідних споживчих якостей і високої врожайності, томат цінується за:

 • Стійкість до високих і знижених температур.
 • Відсутність зеленої плями біля основи томату.
 • Потужну опірність томатним вірусів – бронзовості (TSWV) і скручування листя (ВСЛ), а також до ВТМ (тютюнової мозаїки).
 • Стійкість до грибкових уражень – кладоспоріозу, фузаріозу та вертицильозного в’янення.
 • Мінуси томатної культури:

  • великі розміри перешкоджають цільноплідну консервації;
  • спроби вирощувати на відкритих ділянках призводять до зниження врожайності і розмірів плодів.

  Особливості агротехніки гібриду та відгуки городників

  Королівський титул томату абсолютно не відображається на техніці його вирощування. Вона задоволена проста:

 • Підготуйте легку родючий ґрунт, удобрений биоорганикой.
 • Висаджувати розсаду слід, дотримуючись схеми 70х45 див. Це означає, що на 1 кв. м. розміщують не більше 3-4 томатів.
 • Формувати рослину найкраще в одне стебло. Саме так дотримується великоплідність по всьому стеблу, а не тільки на нижніх ярусах.
 • Щоб томати в кисті були схожих габаритів, не слід допускати формування більш 4-х плодів у кожній помідорної кисті.
 • Відгуки садівників-городників, зібрані на тематичних форумах, підтверджують все вищезгадане.

  ee velichestvo tomatnaya koroleva f1 opisanie otlichitelnykh osobennostejj i vazhnye rekomendacii69 Її величність томатна Королева F1. Опис характерних особливостей і важливі рекомендації

  Наталя з Брянської області ділиться: «Вирощую ці томати для продажу на ринку. Претензій, власне, до них не маю. Заявлену оригінатором врожайність гібрида підтверджую, як і хорошу переносимість транспортування. Лежкість ось ближче до середніх показників (близько 2-х тижнів). Гарний зовнішній вигляд, приємний аромат і збалансований смак особливо цінуються покупцями».

  Василь з Томська пише: «Перші плоди почали пробувати вже через 3 місяці після посадки. Вирощував, як і рекомендовано агрофірмою, 1 стебло. Ось тільки плодові кисті залишав без змін. Зав’язуваність була від 3 до 7 штук томатів у кожній. Там, де росло по 3-4 помідора, середня вага плодів був 300 р, на кистях з великою кількістю — менше 200 р. Так що в наступному сезоні формуванні приділю більше уваги».

  Світлана Вологодської області зазначає: «П’ять кущів цього томату я вирощувала під плівкою, і з кожної рослини отримала близько 6 кг врожаю. На мій погляд, це дуже гідний результат. Помідори не хворіли, не розтріскувалися і довго лежали зірваними. Крім вживання в свіжому вигляді, робила з них сік і використовувала в різних стравах. Смак, незважаючи на те що це гібрид, мені дуже подобається».

  Серед великої кількості сортів і гібридів, представлений томат не залишився непоміченим. Колосальна врожайність і простота вирощування все більше викликають інтерес і у професіоналів, і серед любителів помідорного справи.

  Королева F1: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради