Ураза Байрам в 2020 році: початок та кінець, дата святкування, традиції та історія

 Ураза Байрам в 2020 році: початок та кінець, дата святкування, традиції та історія

Люди мусульманського віросповідання по всьому світу шанують традиції своєї релігії. Одним із значущих свят мусульман є Ураза Байрам, який має відношення до закінчення найтривалішого і суворого періоду Рамадан. Протягом цього періоду віруючі дотримуються посту, щоб зблизитися з Аллахом, отримати духовний досвід та очищення, зміцнити силу волі через дотримання строгих обмежень.

З історії свята

Ураза Байрам ще називають Святом розговіння. Він користується особливим шануванням і супроводжується візитами до родичів, коли сім’ї накривають святкові столи, надають допомогу бідним і проявляють свої позитивні сторони. У Туреччині назва свята трохи відрізняється: він іменується Рамазан-байрам (Шейкер-байрам). Перші святкування завершення Рамадану датуються ще часом існування пророка Мухаммеда (з 624 року). Про традиції є безліч оповідань у давніх переказах мусульман. Пророк скасував урочисті заходи і замість них з’явилися 2 основних свята — День жертвопринесення (Курбан-байрам) і День розговіння (Ураза-Байрам).

Мусульмани, які проживають в Росії так само будуть відмічати свято, але офіційний вихідний буде лише у республік Чечня, Дагестан, Татарстан і Башкирія. В інших регіонах РФ цей день не буде вихідним, хоча можливі внесення змін.

Дата святкування Ураза-байрам

В наступному році мусульмани почнуть святкувати День розговіння 24 травня. Відзначатимуть 3 дні — до 26 травня. У країнах з релігією іслам життєва діяльність пов’язана з календарем місячного циклу. Таким чином, початок Ураза відбудеться у перші добу десятого місяця Шавваля, який слідує за Рамаданом. За григоріанським календарем урочисті заходи триватимуть протягом 24, 25 і 26 травня.

uraza bajjram v 2020 godu: nachalo i konec, data prazdnovaniya, tradicii i istoriya34 Ураза Байрам в 2020 році: початок та кінець, дата святкування, традиції та історія

Особливості та традиції свята

До святкування Ураза-байрам мусульмани здійснюють ретельну підготовку. Традиційно цей день прийнято вважати днем спілкування з ангелами, позбавлення від всього негативного і отримання заохочення за попередні старання. У святкові дні прийнято відвідувати родичів, знайомих, людей похилого віку, сиріт. Вранці люди омиваються і одягають новий одяг, розтираються ароматними еліксирами.

Підготовку до цієї священної дату починають завчасно: за 3-4 дні. Напередодні всі віруючі готують святкові страви, подарунки для родини і друзів. Подарунки роблять своїми руками або купують в торгових точках, так само здійснюють закупівлю продуктів для приготування святкового столу. Перший день Ураза мусульмани йдуть в мечеть і присвячують молитвам. На зворотному шляху вони подають милостиню жебракам, щоб кожна людина змогла відчути радість від закінчення Рамадана. У деяких країнах розмір милостині має чітко встановлені суми і залежить від доходу.

Основний збір ведеться служителями в мечетях. Отримані кошти розподіляються по дитячим будинкам, які зазнали втрати при пожежах, багатодітним і нужденним сім’ям, інвалідам та іншим малозабезпеченим. Після закінчення молитви вітають старше покоління,висловлюючи їм подяку і повагу. Потім сім’ї з гостями сідають за святковий стіл. Багато відправляються на могили покійних родичів на 3 і 4 день Ураза. Але під час відвідин могил не можна плакати і сумувати.

 Ураза Байрам в 2020 році: початок та кінець, дата святкування, традиції та історія

Під час святкування Ураза-байрам проходять різноманітні розважальні програми і ярмарки. Для дітей ставлять каруселі. Серед мусульман прийнято говорити теплі слова навіть малознайомим людям, здійснювати гарні вчинки в знак вірності Аллаху і своїм віросповіданням. До слів привітання додають побажання миру, добра, щастя, успіхів. Діти чекають свята з особливим нетерпінням, так як вони отримують подарунки, грають у веселі ігри та беруть участь у цікавих конкурсах та вікторинах.

Традиційні страви на святковому столі

Після визначення дати Ураза-байрам, жінки планують закупівлю продуктів, які будуть прикрашати святковий стіл для частування родичів і гостей. Після Рамадану, коли багато смачні страви були виключені з раціону, господині обов’язково подають ситні страви й солодкі частування:

  • всілякі напої (чай, узвари, соки, компоти);
  • здобна випічка і десерти;
  • салати, овочеві нарізки, м’ясні страви;
  • фрукти;
  • гарячі страви з м’ясом яловичини і баранини;
  • супи і бульйони з бараниною.

З алкогольних напоїв можна подавати вино. Господині Узбекистану, Казахстану, Таджикистану, Киргизстану готують плов з м’ясом баранини. У саудівській Аравії прийнято подавати перші і другі м’ясні страви, а так само солодкі частування. У Туркменістані сніданок прийнято починати з млинців, а турки балують себе традиційними турецькими солодощами.

 Ураза Байрам в 2020 році: початок та кінець, дата святкування, традиції та історія

Традиції свята Ураза-байрам — це надбання багатьох століть, але, незважаючи на особливості національної кухні в різних країнах, баранина залишається обов’язковою частиною святкового столу. Вона готується різними способами за різними рецептами. Подають баранину з овочами, рисом та іншими гарнірами. Так само мусульмани подають на стіл морепродукти та рибні страви. Після Рамадану всі обмеження у вживанні їжі знімаються. Головною метою свята є гарне проведення часу і насолоду смачною їжею.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!