Томат холодостійкий Північний Рум’янець: урожайність, опис агротехніки, відгуки

Помідори Північний Рум’янець виведені для прохолодних регіонів країни. На Уралі, в Сибіру, на Далекому Сході, Північному Заході і в Центральному регіоні РФ томат зможе нормально розвиватися як у теплицях, так і на відкритій грядці. Про інші переваги сорту, описі його агротехніки і відгуках дізнаєтеся зі статті.

tomat kholodostojjkijj severnyjj rumyanec: urozhajjnost, opisanie agrotekhniki, otzyvy6 Томат холодостійкий Північний Румянець: урожайність, опис агротехніки, відгуки

Опис сорту, його зовнішні ознаки

Томат Північний Рум’янець більше 10 років тому створили селекціонери з Санкт-Петербурга. З 2010 р. він знаходиться в Держреєстрі РФ. Сорт рекомендований до посадки в грунті різного типу. Орієнтований на регіони з коротким сезоном, але цілком може бути вирощений і в більш теплій місцевості. Найкраще садити його в плівковій теплиці без обігріву.

Увага! Томат не відноситься до гібридів.

Сортовий кущ має штамбовое будова і середній зріст. У пасинкування помідор не потребує. Стебла в малій кількості вкриті світлими листям середнього розміру. Тип суцвіття — простий.

Помідори помірно щільні, м’ясисті. Шкірочка середньої товщини, міцна. На одній рослині — 5-7 кистей з плодами. Урожай дозріває дружно. Смак томату називають хорошим для скоростиглих сортів.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий (90-100 днів) Детермінанти-нантный (0,8-0,9 м) Універсальний Універсальний 90-140 9-10 Червоний, сферичний, гладкий або з невеликою ребристістю, 4-5 гнізд

Застосування сорту, його переваги та недоліки

Томат показує гідну продуктивність у складних погодних умовах. Це головний плюс сорту. Грядка на відкритому або захищеному ділянці впорається з тривалими дощами і сирістю, різким річним похолоданням та хворобами, пов’язаними з цими погодними факторами. До більшості недуг томат має підвищений імунітет. Фітофторозу уникає з-за ранніх строків плодоношення.

Інші позитивні риси:

 • Урожайність. Практика показує: з одного куща томатоводы збирають до 3-3,5 кг помідорів.
 • Зовнішній вигляд. Акуратні плоди-кульки виглядають красиво на гілках і на обідньому столі (див. фото).
 • Кулінарна універсальність. Томати підходять для більшості страв у свіжому або консервованому вигляді.
 • Висока частка врожаю товарної якості. Показник становить до 100%. Знизити кількість цілих плодів можуть тільки погодні примхи.
 • Хороші смакові характеристики.
 • Стійкість до пошкоджень під час перевезення, псування в процесі зберігання.
 • Одночасне дозрівання.
 • Спрощеність догляду: без видалення пасинків.
 • tomat kholodostojjkijj severnyjj rumyanec: urozhajjnost, opisanie agrotekhniki, otzyvy7 Томат холодостійкий Північний Румянець: урожайність, опис агротехніки, відгуки

  Недоліків у томата менше:

  • без підв’язки до опори слабкий стебло надломиться;
  • отримати повноцінний урожай в холодному регіоні допоможе тільки грамотне формування.

  Особливості агротехніки рослини, реальні відгуки городників

  Томат висаджують тільки розсадою. Насіння сіють в березні. До моменту пересадки на постійне місце в сад має пройти 55-60 днів після появи сходів. Остерігайтеся поворотних заморозків. Переносити паростки потрібно тільки коли мине ризик приморозить корінці.

  Рада. На 1 кв. м земельної ділянки розташовуйте 3-4 молодих рослини. Максимальної врожайності і повноцінного визрівання плодів досягають при веденні кущів у 3 стебла.

  Томат збирає переважно позитивні відгуки на садівничих інтернет-форумах. Дачниця Інна похвалила сортову розсаду за простоту вирощування, міцний стебло, відсутність кучерявості. Тетяна з Ленобласті ростила томат у своїй теплиці. Урожай встиг за 95-100 днів. Маса плодів становила близько 100 р. У камерах було багато насіння.

  Позитивно відгукнулася про культуру і землячка Тетяни — Олена. Наталя з Орла висадила томат на відкритих грядках. Кущ був усипаний плодами. Але врожай вийшов дрібним і кислим.

  Північний Рум’янець — непоганий сорт для прохолодних регіонів. За основними характеристиками відповідає очікуванням томатоводов. Але зауваження до нього теж є.

  Помідори для північних регіонів: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради