Прикмети про синицю: до чого прилітає, сідає на машину або на голову, звила гніздо над вікном

Невелика синя пташка з дзвінким співом. Її асоціюють з приходом весни, радістю. Трелі синиці за прикметами закликають теплу погоду, проганяють зиму. Наші предки поважали цю пташку і завжди підгодовували в зимові холоди.

23cd490d30dc7282ba8491c91ae05847 Прикмети про синицю: до чого прилітає, сідає на машину або на голову, звила гніздо над вікном

Основні прикмети, пов’язані з синицею

Забобони про спів цієї птахи віщують новини, найчастіше сприятливі. Желтогрудая пташка стала символом щастя, удачі, благополуччя, ранньої весни та першої відлиги.

Синиці, особливо взимку, часто з’являються біля людського житла. Якщо зграйка пташок прилетіла до годівниці, швидше всього, у цьому немає нічого містичного. Але синичка, стучащая у вікно на верхніх поверхах або впорхнувшая на балкон, несе якісь вести для людини. Тлумачити прикмету про цю птицю потрібно виходячи з деталей, але є і загальні трактування:

 • напаскудила на одяг — чекати швидкого прибутку;
 • схопити пташку у сні — мрії здійсняться;
 • почути, як співає, але не бачити пташку — бажані цілі будуть досягнуті;
 • цвірінькає, перескакує з гілки на гілку — погода зміниться.

Більшість ухвалить про синичке обіцяють приємні події, тому її поява викликає радість і захват.

Але точна трактування залежить і від того, де була помічена птах і при яких обставинах.

Прикмети про синицю біля вікна і вдома

Пташка може сісти на підвіконня, битися в скло або навіть влетіти в будинок. Найчастіше це передрікає добрі зміни в житті, приємні новини.

Якщо синичка веде себе спокійно, проявляє допитливість і зацікавленість, то її послання можна тлумачити як сприятливий. А якщо несамовито б’ється в скло, влетіла пораненої або загинула в будинку, то прикмета має негативний зміст.

Птах сідає на підвіконня, щоб передати вести, попередити господарів про щось важливе. За це її потрібно віддячити, залишивши крихти хліба або печива. Ні в якому разі не варто проганяти синичку, так можна накликати біду.

eb6ddc6fe235f7ddd384a59f70c7f756 Прикмети про синицю: до чого прилітає, сідає на машину або на голову, звила гніздо над вікном

Біля вікна

Желтогрудая птах прилітає на підвіконня, щоб принести звістку господарям будинку. Якщо вона стукає дзьобом по склу, щось важливе станеться в найближчому майбутньому. Синичка може спокійно дивитися у вікно, не виявляючи особливого інтересу, це означає, що і вести не будуть цікавими.

Пташка може відвернутися від вікна, сісти до нього спиною, так вона демонструє, що найближчим часом нічого нового не відбудеться. Якщо синиця стрибає по підвіконню, радісно цвірінькаючи, значить, чекають веселі посиденьки з близькими друзями.

На балконі

Синиця на балконі віщує швидкі життєві зміни. Для молодої пари така прикмета означає поповнення в сімействі, тобто вагітність в найближчому майбутньому.

Якщо в квартирі живе бізнесмен чи підприємець, то птах обіцяє збільшення прибутку, але тільки якщо людина докладе власних зусиль.

Зрозуміло, прикмети не працюють, якщо на балконі або поруч встановлена годівниця для птахів. У цьому випадку синички прилітають просто підкріпитися, не несучи ніяких звісток.

В будинку

Візит пернатого в будинок може тлумачитися по-різному в залежності від поведінки птиці:

 • Якщо синиця залетіла в будинок і відразу вилетіла в вікно, то попереджає про приїзд гостей або далеких родичів.
 • Влетіла в приміщення, покружляв і випурхнула — чекати добрих вістей.
 • Потрапила в будинок і померла — до важкої хвороби мешканців, нужді.
 • Пройшлася по кімнатах і самостійно полетіла — пора відвідати старих друзів.
 • Поранена пташка — сім’ю очікують фінансові втрати.

Постраждала синиці потрібно постаратися допомогти, обережно зловити і відвезти до ветеринара. Залишена без допомоги пташка за прикметами принесе багато бід на жорстоких господарів.

0b3155170face673fa95afe9ce43bce4 Прикмети про синицю: до чого прилітає, сідає на машину або на голову, звила гніздо над вікном

Прикмети, якщо синиця залетіла в приміщення на роботі

Забобони про птаха, прилетіла на чиєсь робоче місце, пов’язані з фінансовими операціями, просуванням по кар’єрних сходах, прибутком. Найпоширеніші прикмети:

 • Синичка стукає в вікно, біля якого сидить співробітник, значить, скоро йому належить підвищення в посаді, збільшення заробітної плати.
 • Влетіла в офіс — всіх чекає багато понаднормової роботи за додаткову фінансову винагороду.
 • Потрапила в кабінет начальника — вести про майбутній прибуток.

Знайти на роботі мертву синицю — до звільнення і тривалої безробіттю. Пташку виносять з приміщення і закопують, викидати ні в якому разі не можна. Залишилася кров від пораненої синиці за прикметами віщує нужду і злидні, тому потрібно ретельно очистити приміщення.

Страшні ознаки

З синицями пов’язані і погані знаки. Здавна цих птахів вважали посудиною для переселення душі. Якщо пташка безупинно стукає у скло, значить, скоро в сім’ї хтось помре.

Якщо вірити прикметам, синичка, влетіла в будинок, де нещодавно пройшли похорони, передає звістку від померлої душі. Покійний незадоволений тим, що його покинули. Потрібно сходити на цвинтар і пом’янути померлого.

Народні прикмети про желтогрудой пташці не завжди приємні. Якщо синиця потрапила в будинок, сховалася і довго не виходить з страху, значить, в сім’ю прийдуть важкі хвороби, потрібно тривале лікування.

Погані і важкі турботи знаменує тривожне поведінку птиці, коли вона несамовито б’ється в скло або двері, забивається на підвіконні. Якщо синиця звила гніздо, а на ранок всі яйця виявилися розчавлені, значить, в дім прийде смерть.

Інші прикмети про пташку

Пташка асоціюється зі щастям, ранньою весною і новинами. Але тлумачення може залежати від обставин:

 • в якому стані була перната;
 • як себе вела;
 • як швидко полетіла;
 • куди села;
 • прилетіла одна або декілька.

Доля з допомогою маленької пташки подає знаки, залишається справа за малим — правильно їх розтлумачити, щоб полегшити собі життя або підготуватися до труднощів.

Прикмети про синицю неоднозначні, більшість схиляються до сприятливого тлумачення, але є і страшні ознаки. Правильно буде поспостерігати за поведінкою пичуги, перш ніж робити висновки.

3bfdbcd2d6106fffdb0159ae40d52bc6 Прикмети про синицю: до чого прилітає, сідає на машину або на голову, звила гніздо над вікном

Сіла на голову

Вкрай рідко трапляється, коли синичка підлітає до людини. Ще рідше птах сідає на голову. Прикмета віщує велике щастя і удачу — доля підказує, що пора щось робити для досягнення мети.

Якщо пташка сіла на голову дитини, значить, його життя буде наповнена гарними подіями, малюк опиниться талановитим і успішним. Прилетіла до дитячого візка і села на дах — дитина в майбутньому буде знаменитий.

Села на руку

Синичка, сіла на руку, привертає благі вісті і радісні події. Якщо людина довгий час перебував у депресії, смутку, то прилетіла на руку пташка віщує йому вихід з такого стану і здобуття щастя.

За прикметами, якщо синиця сідає на руку незаміжньої дівчини, значить, вона скоро вийде заміж. А якщо приземляється на долоню заміжньої жінки, то в родині очікується поповнення.

Пташка сіла на руку перед важливим іспитом, підписанням контракту, діловою зустріччю — все пройде добре.

Мертва

Мертва синиця за прикметами віщує горе, тугу, смерть, хвороби. Марновірство попереджає про небезпеку людини, в чий будинок або на балкон влетіла пичуга і загинула на очах. В сім’ю прийде злидні і сильна потреба, людина буде змушений влізти в борги.

Бачити, як об стіну або дерево розбилася синиця, до важкої депресії.

Людина настільки втомився від роботи і звичного укладу життя, що скочується в зневіру і байдужість. Доля радить озирнутися по сторонах, інакше настануть тяжкі наслідки. Знайти загиблу пичугу зі зв’язаними крилами — до боргової ями.

Села на машину або залетіла в авто

Якщо синиця веде себе спокійно, то ніяких змін у життя найближчим часом не передбачається. Можливо, птах просто присіла перепочити, тому не варто звертати на це увагу.

Скуйовджена пташка влетіла в автомобіль, б’ється в скло і не може знайти вихід — водія чекають великі неприємності на дорозі, краще сьогодні відмовитися від поїздки або скористатися послугою таксі.

Села на дзеркало машини, значить, потрібно готуватися до несподіваних витрат, пов’язаних з автомобілем. Птах стукає у вікно — пора перевірити документи на машину.

В’є гніздо за вікном

Нове життя — завжди сприятливі вісті. Якщо за вікном синиця звила гніздо, значить, в будинку скоро народиться малюк. На балконі такий сюрприз віщує господарям фінансову прибуток, приємні новини, підвищення на роботі.

Погана прикмета, якщо яйця в гнізді будуть розбиті. Повір’я говорить про смерть, хвороби, тяжку розлуку з коханим. Якщо у гнізда з’являються дві пташки, означає, що проживає в квартирі людина скоро зустріне свою другу половину, з якою пов’яже життя.

Як нейтралізувати прикмету

Якщо мертва пичуга була знайдена вдома або в машині, то її обов’язково виносять. Голими руками брати трупик не можна, його перекладають у згорток з паперу або чисту ганчірочку. Викидати тільце у відро для сміття заборонено, краще закопати.

Після повернення додому необхідно прийняти прохолодний або ледь теплий душ, щоб змити наслідки прикмети під проточною водою. В цей день корисно відвідати церкву, поставити свічки за здоров’я рідних і близьких.

5ee1d6f16f7133321c5b2e98d4b05ea0 Прикмети про синицю: до чого прилітає, сідає на машину або на голову, звила гніздо над вікном

Пов’язані з синичкой прикмети частіше сприятливі і мають негативне значення, тільки якщо пташка гине. Тлумачити знамення краще в спокійному настрої.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради