Томат холодостійкий Дачник: урожайність, опис, відгуки

Томат під назвою Дачник — сорт з орієнтацією на відкритий грунт по Північно-Кавказькому кліматичного регіону. Ця культура може бути цікава городникам з-за високої врожайності. Детальніше про її описі, особливостях і характеристиках — в матеріалі.

tomat kholodostojjkijj dachnik: urozhajjnost, opisanie, otzyvy42 Томат холодостійкий Дачник: урожайність, опис, відгуки

Опис сорту

Томат Дачник — старий сертифікований сорт московської селекції. У Держреєстрі РФ перебуває з 1999 р. Відноситься до среднеплодным різновидам. Оригінатор районировал його по південних регіонах країни для відкритого грунту.

Увага! Один з виробників насіння — СибСад — називає сорт холодостійким і підготовленим до вуличного вирощування в будь-яких з/х регіонах.

Штамбовое рослина низька, компактне, среднеоблиственное. На відкритій грядці виростає не вище 0,5 м. Лист середнього розміру. Плід невеликий, максимальна маса — 150 р. найдрібніші — 55 р.

М’якоть не дуже щільна, з підвищеною часткою сухих речовин (5,6%). У смаку є виражена кислинка, але і солодощі теж чимало. Помідори підходять для будь-яких кулінарних завдань. На фото видно — вони спіють гронами по 4-6 шт.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий (97-117 днів) Детермінанти-нантный (0,5-0,8 м) Універсальний Для відкритого ґрунту 80-100 10-12 Червоні, плоско або округлі і гладкі, 4-6 гнізд

Переваги і недоліки культури

Томат поєднує в собі дві корисні якості: скоростиглість і тривалість плодоношення. Урожай збирають до вересня. Інші позитивні характеристики:

 • Дуже висока врожайність. З одного куща збирають 3-3,5 кг.
 • Невибагливість на грядці. Томат стабільно урожайний навіть у несприятливих умовах. Доступний для прохолодних регіонів. Допускається його вирощування в невеликих парниках і на балконах.
 • Спрощеність догляду. Низькорослий кущ не потребує підв’язці і видалення пасинків.
 • Якість врожаю. Частка неякісних товарних плодів із загальної кількості становить не більше 25%. При нормальних умовах вирощування — менше.
 • Можливість транспортування і тривалого зберігання.
 • Імунітет до фузаріозного в’янення і верхівкової гнилі.
 • Мінуси цього томату:

  • стійкість до альтернаріозу і фітофторозу середня;
  • бажано формування куща для повноцінності плодоношення.

  tomat kholodostojjkijj dachnik: urozhajjnost, opisanie, otzyvy43 Томат холодостійкий Дачник: урожайність, опис, відгуки

  Увага! Смак — суперечлива особливість томату. Одним подобається кислинка, іншим вона тільки заважає.

  Особливості агротехніки скоростиглого сорту

  Для вирощування томатів у теплиці, парнику або саду підготуйте розсаду. Орієнтовний час посіву насіння — березень. До пересадки молоді кущики будуть готові через 45-50 днів після проростання. Розташовуйте на 1 кв. м ділянки до 4-х примірників. Переносите паростки в грунт тільки після зникнення ризику травневих поворотних заморозків. У перший час життя томата на відкритій грядці краще прикрити їх агроволокном або плівкою (на дугах).

  Рада. Щоб привести врожайність до максимуму, садівники-практики рекомендують залишати на кущі 3-4 стебла. Хоча селекціонери не наполягають на такій процедурі.

  Відгуки про рослину

  Дачниця Ольга проживає в Північному Казахстані. Вона зазначає: томат Дачник поспів у неї одним з перших і виявився смачним. Кущі були густо посипаними плодами. На дотик помідори вийшли мягковатыми, цільної консервації лопалися. В іншому сорт підтвердив заявлені виробником характеристики. Ще жінка помітила його сильне схожість з томатом Санька.

  Лариса (Північна Білорусь) у своєму відгуку зазначила невибагливість рослини: плоди достигали рано, плодоносили довго, навіть в холодну або спекотне літо. Виявилося, що до фітофтори томат теж має сильний імунітет. Цю тезу підтверджують і Ольга (Рязань), і Марина (Московська обл.).

  Томат Дачник — перевірений часом сорт. Невеликі плоди не всім подобаються в свіжому вигляді. Але в іншому томат досить надійний і гарний.

  Дачник: відео

   

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради