Томат великоплідний Німецька червона полуниця: урожайність, опис, відгуки

Помідорний сорт Німецька червона полуниця — продукт іноземної селекції. Він непогано прижився в кліматі РФ і став затребуваним серед томатоводов-любителів. Із статті ви дізнаєтесь, як дачники відгукуються про томаті, в чому особливості його опису та агротехніки.

tomat krupnoplodnyjj nemeckaya krasnaya klubnika: urozhajjnost, opisanie, otzyvy52 Томат великоплідний Німецька червона полуниця: урожайність, опис, відгуки

Опис сорту, зовнішні дані рослини

Томат Німецька червона полуниця відомий в РФ з другого десятиліття XXI століття. Його плоди за формою справді нагадують ягоду, причому досить велику: маса одного помідора може досягати 0,5 кг. Сертифіката вітчизняної Госсорткомиссии томат не має. Насіння культури поширюють приватні селекціонери або прості дачники (обмін). Ще їх замовляють з-за кордону.

Увага! У побуті садівників є сорт Німецька помаранчева полуниця. Томати дуже схожі між собою. Ключова відмінність — забарвлення плоду.

Вирощувати томат можна в будь-якому доступному для землеробства регіоні країни. В прохолодному кліматі через термінів плодоношення його краще поміщати у теплицю. Висота томату сильно варіюється залежно від способу вирощування. Облистяність куща помірна. Лист середнього розміру. Помідори спіють китицями по 4-6 шт.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (95-115 днів) Индетерми-нантный (1,8-2 в теплиці, 1,2-1,5 на свіжому повітрі) Універсальний Універсальний У середньому 150-300 15-17 у відкритому грунті, до 24 під укриттям Червоний, серцеподібний, злегка подовжений, ребристість практично відсутня, 3-6 гнізд

Переваги і недоліки вирощування

Помідор-полуниця розміром з долоню гарний сам по собі. Міцна тонка шкірка блищить на сонці. Це можна побачити навіть на фото. М’якоть має такий же насичений однорідний колір. За структурою вона м’ясиста і соковита.

Насіння всередині мало. З одного боку, це добре для столового використання врожаю. З іншого — погано для розмноження сорту. Посадковий матеріал для майбутнього сезону з томатів добувають з особливою педантичністю.

Перелік позитивних характеристик сорту:

 • Яскравий смак. У ньому поєднуються фруктові нотки і велика частка цукру. Кислинка в томатах ледь відчутна.
 • Висока врожайність. З тепличного куща при уважному догляді і гарній погоді збирають до 8 кг помідорів.
 • Висока ступінь збереження томатів в різних станах. Урожай не схильний лопатися під час дозрівання або кулінарної обробки. Ще він досить довго зберігається для великоплідної культури і стійко переносить стреси транспортування.
 • Підвищена стійкість до збудників городніх хвороб.
 • Недоліки томату:

  • у м’якоті біля плодоніжки може зустрічатися біле щільне пляма;
  • дуже важкі плодові кисті потребують ретельної підв’язці;
  • для нормального розвитку куща необхідно формування і подальше видалення пасинків.

  tomat krupnoplodnyjj nemeckaya krasnaya klubnika: urozhajjnost, opisanie, otzyvy53 Томат великоплідний Німецька червона полуниця: урожайність, опис, відгуки

  Деталі агротехніки гібрида, відгуки дачників

  На півдні фахівці припускають прямий посів сортового насіння в грунт саду. В інших регіонах готуйте розсаду. У другому випадку найкращий час для початку робіт — середина березня. При пересадці в грунт на постійне місце розташовуйте не більше 3-4-х кущів на 1 кв. м. Ведіть томат в 1-2 стебла. Так досягнете найбільшої врожайності.

  Рада. Періодично видаляйте пасинки і все недорозвинені або зіпсовані кисті з зав’язі.

  Судячи з відгуків томат успішно вирощують у різних регіонах. У Ірини з Свердловської обл. тепличне рослина вийшло середньорослих. Плоди не перевищували за вагою 150 р. Дачниця вела кущі в 2 ствола. Сорт їй сподобався.

  Світлана (Челябінськ) отримала хорошу зав’язуваність томатів навіть при недостатньому догляді за грядкою. У Олени (Ленобласть) помідори теж вийшли дрібними. На грядці рослини розташовувалися компактно.

  Німецька червона полуниця заслуговує уваги. За описом селекціонерів і коментарям дачників сорт досить надійний і продуктивний.

  Німецька червона полуниця: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради