Томат сорту Олеся: особливості культури, опис агротехніки, відгуки

Томат сибірської селекції Олеся — один із сортів, призначених для всіх сільськогосподарських регіонів країни. Його вивели більше 10 років тому. За минулий час помідор зібрав позитивні відгуки. Ознайомтеся з особливостями культури, описом техніки її культивації, думкою практикуючих овочівників.

tomat sorta olesya: osobennosti kultury, opisanie agrotekhniki, otzyvy2 Томат сорту Олеся: особливості культури, опис агротехніки, відгуки

Характеристики та опис сорту

Томат Олеся включений в Держреєстр досягнень вітчизняної селекції в 2007. Це представник желтоплодной сортової групи. Стиглий помідор має помаранчевий колір шкірки і м’якоті. В паспорті вказані два способи культивації: у відкритому і захищеному плівкою грунті. Практика показує: жителям середньої смуги і більш холодних районів краще виділяти томату місце в теплиці.

Про форму плодів можете судити по фото. Це еліпси з невеликим носиком. Злегка нагадують болгарський перець. Томати смачні. Добре підходять для їжі в свіжому вигляді. У цільноплодової консервації лопаються.

Увага! По більшості характеристик і за зовнішніми даними томат Олеся нагадує сорт Кенігсберг золотий.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Пізньо-стиглий (105-115 днів) Индетерми-нантный (1,6-1,8 м) Салатний Для незахищеного грунту і плівкових теплиць 90-114 у відкритому грунті, 150-300 — в захищеному 5 у грунті, 7-8 в парнику Помаранчевий Еліптична форма, гладка поверхня, 6 і більше гнізд

Переваги і недоліки культури

Врожайність томата відстає від найбільш продуктивних сортів. Разом з цим мінусом є й інші недоліки:

 • Обмеженість кулінарного застосування. Томат краще їсти в свіжому вигляді. При готуванні соусів, пюре та соків враховуйте нестандартний смак помаранчевих плодів. У банку в цілому вигляді помідори іноді тріскаються.
 • Теплолюбивость. На грядці в саду доречно вирощувати тільки в теплих широтах.
 • Потреба у грамотному догляді: формування, пасинкуванні, підв’язці.
 • Плюсів у томата теж чимало:

  • хороший солодкий смак, високий вміст каротину;
  • плоди середнього розміру;
  • пристосованість зібраного врожаю до тривалого зберігання;
  • хороші показники збереження під час перевезення;
  • імунітет до жовтої листової карликовості.

  Дізнайтеся більше про хвороби томатів тут.

  Особливості агротехніки томатного сорту

  Помідори Олеся вирощують розсадою. Насіння садіть за 2 міс. до запланованої пересадки рослин в грунт на постійне місце. Заздалегідь встановіть високі опори. Стебла у цієї томату досить крихкі. Вони заламываются під вагою дозріває врожаю. Густота висадки залежить від кількості стебел:

  tomat sorta olesya: osobennosti kultury, opisanie agrotekhniki, otzyvy3 Томат сорту Олеся: особливості культури, опис агротехніки, відгуки

  • при формуванні в 1 стовбур — 4 куща на 1 кв. м;
  • у 2 ствола — 3 куща на 1 кв. м.

  Рада. Найкращі показники врожайності — у рослини з 2-х стебел.

  Відгуки від городників

  Ольга з Брестської області (Білорусь) зазначає тонкість і нестійкість томату. Єдиний тепличний кущ вона сформувала в 1 стовбур заввишки 1,7 м. На ньому виросло 4 кисті, приблизно через 5 листочків. В іншому томат підтвердив свої характеристики з анотації оригінатора. В тому числі і посередню врожайність.

  Лариса з Липецька підтверджує ці тези. На фотографії плід з її врожаю має нерівномірну оранжеве забарвлення. Збоку біля плодоніжки розташоване невелике зелене пляма. Маса помідора — 131 р. Дачниця сподобався смак — соковитий і солодкий. Правда, не зазначено місце вирощування.

  Любов з Томської обл. вирощувала сорт і в теплиці, і в саду. У другому випадку зав’язалися плоди дрібніші, але в більшій кількості. У своєму відгуку вона зазначила лежкість томату. Євген з Нижнього Новгорода говорить про помідорах масою до 370 р. На нижньої зав’язі зросла 9 великих красенів. Огородник теж похвалив смакові якості сорту.

  Селекціонери чесно заявили про невисокої продуктивності томату Олеся. Але цей недолік перекривається гідними товарними якостями і смаком помідорів.

  Томати в Сибіру: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради