Навіщо знімати пінку з варення і треба її прибирати при варінні

Варення — смачне і корисне ласощі, яке радує нас взимку літніми пахощами. Але для того щоб зберегти його на тривалий термін, необхідно знати деякі правила. В іншому випадку солодке ласощі може втратити свій смак і аромат, а зусилля по його приготуванню стануть марними. Найбільше запитань викликає появу пінки. Давайте розбиратися, чи потрібно її знімати.

Причини появи пінки під час варіння варення

Вже при початку закипання варення на його поверхні починає з’являтися пишна біляста пінка. Шкідливих речовин у ній не міститься, але й корисні відсутні.

zachem snimat penku s varenya i nuzhno li ee ubirat pri varke12 Навіщо знімати пінку з варення і треба її прибирати при варінні

Зазвичай піна після закипання варення збирається в центрі і по краях каструлі

Простіше кажучи, пінка з варення — це денатурований (згорнувся) білок. В ньому можуть знаходитися такі речовини:

  • дрібний сміття (бруд, піщинки, не повністю видалені плодоніжки і стеблинки);
  • комахи;
  • мікроскопічний сміття, що міститься на стінках посуду і в сахарі;
  • ефірні масла.

Навіщо видаляти піну з поверхні варення

Ароматна піна, яку так люблять діти, містить білкові сполуки, насичені бульбашками кисню. Якщо її залишити в каструлі з варенням, а потім розмістити за скляним банкам, то можливі такі наслідки:

  1. Фрукти і ягоди в процесі приготування переваряться, так як піна на поверхні під час варіння сприяє неправильного теплообміну.
  2. Сироп не вийде прозорим, так як білкові фракції з пінки з часом осядуть на дно, а після розчиняться.
  3. Вже через пару місяців зберігання закупорених банок смак варення зміниться в гіршу сторону.
  4. Варення не можна довго зберігати, так як бульбашки кисню, що містяться в пінці, призведуть до закисання і гниття оброблених плодів. Також може початися процес бродіння.

zachem snimat penku s varenya i nuzhno li ee ubirat pri varke13 Навіщо знімати пінку з варення і треба її прибирати при варінні

Видалення пінки гарантує варенню естетичний зовнішній вигляд і тривалий зберігання

Чим більше піни з’являються на поверхні варення під час варіння, тим менше термін зберігання заготовок. Тому обов’язково як можна більш ретельно видаляйте забруднення з фруктів і ягід.

Правила зняття пінки з варення

Найефективніший підхід — починати ліквідувати піну ще на етапі варіння сиропу. В цукрі можуть бути і смітинки, і інше сміття, що призводить до підвищеного утворення піни в варення. Тому не лінуйтеся зняти з поверхні сиропу максимум непотрібного баласту.

Потім, після змішування цукру з ягодами або фруктами, видаляючи піну кожен раз, коли помешиваете варення. Робіть це рухами зверху вниз, і ви відразу ж побачите, як піна піднімається на поверхню. Саме тому для варіння варення найчастіше використовують широкі каструлі чи миски. У цьому випадку вся піна цілком має можливість вийти на поверхню.

zachem snimat penku s varenya i nuzhno li ee ubirat pri varke14 Навіщо знімати пінку з варення і треба її прибирати при варінні

Таз — найзручніша посуд для варіння варення

Для видалення пінки застосовуються шумівка, ополоник, столова ложка або дерев’яна лопатка. Головне, щоб поверхня дозволяла захоплювати піну без залишку.

Способи зменшення утворення піни

Найголовніше правило — як слід мити й фрукти з ягодами, і посуд, у якій буде варитися варення. Якщо цього не зробити, піни буде дуже багато і вона неминуче осяде на дно ємності, звідки її дістати буде складно. Також стежте за тим, щоб посуд для варіння варення була начисто вимита, а залишки миючого засобу видалені.

zachem snimat penku s varenya i nuzhno li ee ubirat pri varke15 Навіщо знімати пінку з варення і треба її прибирати при варінні

Дотримуючись нескладних правил, можна отримати ідеальне варення в прозорому сиропі

Крім того, кількість піни залежить і від якості цукру. Він не повинен бути лежалым, грудкуватим (великі грудки говорять про те, що цукор неодноразово намокав), жовтим. Цукор краще брати вищого сорту білого кольору.

Варення я варю по старовинних бабусиних рецептів. Аґрус, полуниця і бурштинові груші в сиропі — ось улюблені ласощі моєї сім’ї. Під час приготування користуюся перевіреними рекомендаціями, щоб варення було не тільки смачним, але і довго зберігалася. Обов’язкове видалення піни — головне правило, яке я неухильно дотримуюся. А щоб її було менше, додаю до фруктам і ягодам кілька лимонних часточок.

Приготувати на зиму ідеальне варення не так вже складно. Досить слідувати рекомендаціям і дотримуватися рецептуру. Просте зняття пінки дозволить зберегти вітамінне ласощі на довгий термін.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради