Томат сортовий Альоша Попович: характеристики, опис, відгуки

Альоша Попович — вибагливий томат для працьовитих овочівників. Сорт відрізняється підвищеною вимогливістю до світла, тепла та іншими умовами виростання. Натомість культура віддає рясний якісний і смачний урожай. Детальніше про деталі його описи і відгуки садівників — у статті.

tomat sortovojj alesha popovich: kharakteristiki, opisanie, otzyvy78 Томат сортовий Альоша Попович: характеристики, опис, відгуки

Опис сорту: деталі і особливості

Томат під назвою Альоша Попович внесений в Держреєстр селекційних досягнень РФ в 2008 р. «Богатир» він не за розміром плодів, а по висоті куща. Двометровому рослини з великими листям потрібні простір і опора в теплиці. У відкритому типі грунту томат доречно вирощувати тільки в теплих регіонах з тривалим літом. Причина — терміни дозрівання.

Увага! У сертифікаті зазначено среднеспелость помідорної культури. Але на практиці сорт скоріше можна назвати пізно.

Округлі помідори досягають 300 м, але зазвичай важать менше (фото показує їх зовнішній вигляд). Плоди ростуть гронами по 4-6 шт. М’якоть щільна, соку в ній небагато. Невеликі томати з урожаю солять в банки на зиму. Інші підійдуть для свіжих салатів або соусного переробки. Смак у сорту гідний в будь-якому вигляді.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (125-130 днів) Индетерми-нантный (1,8-2 м) Універсальний Для плівкових теплиць і відкритих грядок 150-250 15 в парнику, 11 в саду Червоного кольору, форма сферична або плоськоокруглая, зі слабкою ребристістю, від 4-х гнізд

Переваги і недоліки сорту

Садівникам і дачникам томат Альоша Попович цікавий завдяки таким характеристикам:

 

  • Підвищена врожайність. З одного тепличного куща збирають до 5 кг.
  • Комплексна стійкість до збудників типових хвороб: ВТМ, фузаріозу.
  • Тривалий плодоношення. Закінчується з приходом осінніх заморозків.
  • Добра збереженість і транспортабельність томатів.
  • Кулінарна універсальність.
  • Стабільність навіть у несприятливі за погоді сезони.

 

Рада. Досвідчені томатоводы вирощують сорт в якості пізнього. Він добре зав’язує плоди, коли у інших томатів завершилося активне плодоношення. Ця особливість вигідна фермерам, які готують помідори на продаж.

Незважаючи на можливість культивації в різних умовах, томат нерентабельно вирощувати у відкритому грунті Північно-Західного регіону, Сибіру, Уралу, Далекого Сходу і подібних по клімату областях. Інші недоліки:

  • підвищена светолюбивость;
  • потреба у грамотному формуванні та підв’язки;
  • томат примхливий щодо поливу, підживлення і т. д. — «карає» за будь-які промахи в агротехніці;
  • нестійкість до фітофторозу.

Особливості агротехніки сорту, відгуки практикуючих садівників

Вирощують Альошу Поповича тільки розсадою. Насіння висаджують через 60-65 днів до перенесення молодих кущів в грунт. Пересадку доречно проводити в останні тижні травня або на початку червня. Рекомендована схема: 60?70 див. Розташовуйте не більше 3-х екземплярів на 1 кв. м при формуванні в 2-3 стебла або до 4-х — якщо в 1 стебло.

tomat sortovojj alesha popovich: kharakteristiki, opisanie, otzyvy79 Томат сортовий Альоша Попович: характеристики, опис, відгуки

Рада. Польові випробування показують перший варіант дозволить отримати великі плоди.

Олександра з Чебоксар залишила відгук про вирощування томатів у теплиці. Схожість насіння становила всього 50%. Зате рослини вийшли міцними, росли швидко, не хворіли. Урожай помідорів у дачницы вийшов рівним і красивим.

У Поліни в саду під відкритим небом томат почав плодоносити лише у серпні. В умовах Нижегородської обл. це виявилося пізно. Жінка зробила висновок про доцільність висадки сорту в захищений ґрунт. Олександр (Ярославль) показав на фото свій урожай: акуратні томати масою близько 200 р. Приблизно такі ж показники призводять городники з Магнітогорська, Кемерово, Омська. Надія (Астрахань) порадила робити для куща міцну опору.

Альоша Попович — смачний і якісний пізній томат. Плюсів у нього набагато більше, ніж мінусів.

Альоша Попович: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради