Який грунт потрібен, підійде звичайна земля і які особливості грунту необхідно знати, щоб пересадити алое віра в домашніх умовах

Ставши популярним завдяки дивовижним цілющим властивостям, рослина алое віра прикрашає собою підвіконня чи не в кожному будинку. Тим же, хто тільки збирається завести собі домашнього лікаря або розмножити вже наявну особина, слід дізнатися, як пересадити алое правильно.

Вимоги до грунту

Перш ніж пересадити це рослина, корисно буде дізнатися, що батьківщиною його вважається південно-захід Аравійського півострова. Незважаючи на це, воно широко культивується у всьому світі і добре прижилося в Північній Африці (Марокко, Мавританія, Єгипет), а також в Судані і сусідніх країнах, на Канарських островах, Кабо-Верде і Мадейрі. Цей вид був завезений в Китай і південну Європу в 17 столітті. Він широко поширився в Австралії, Південній Америці, Мексиці, в південно-східних штатах США.

При всій невибагливості і живучості даний сукулент пред’являє свій «райдер» до проживання в вашому домі, і головним у цьому зоряному списку буде питання: яка земля потрібна для алое?

kakojj grunt nuzhen, podojjdet li obychnaya zemlya i o kakikh osobennostyakh pochvy neobkhodimo znat, chtoby peresadit aloeh vera v domashnikh usloviyakh8 Який грунт потрібен, підійде звичайна земля і які особливості грунту необхідно знати, щоб пересадити алое віра в домашніх умовах

Так виглядає Алое Віра

В якій ґрунті росте в природі?

Широку географію розселення даного ксерофита в дикій природі об’єднує схожість умов, в яких він виростає. Те, який грунт потрібен для алое, щоб його пересадити, визначають характеристики грунту в пустельних тропічних областях, де він успішно росте в теплому і сухому кліматі при мінімальній кількості опадів. Там переважають піщані кам’янисті землі, які не можна назвати родючими, де волога довго не затримується. Це слід враховувати, коли вирішите пересадити алое.

Даний вид відносно стійкий до дії більшості комах-шкідників, хоча кліщі, борошняні жуки і деякі різновиди попелиці можуть завдати шкоди рослині.

Яка земля потрібна?

Будучи переселенцем з країн Африки, Південної Америки і Мадагаскару, рослина пристосована до виживання в умовах сухого клімату, тому грунт для алое не повинна сильно утримувати вологу. Найочевидніший варіант, особливо для початківців квітникарів – перш ніж пересадити, придбати готовий почвогрунт в спеціалізованому магазині. Оскільки рослина належить до сімейства кактусів, варто розглянути суміш для сукулентів. До речі, на деяких упаковках з сумішшю докладно описано, як посадити алое будинку.

Більш досвідчені рослинники, щоб пересадити алое, своїми силами можуть приготувати грунт для алое, в якому йому буде комфортно протягом тривалого часу.

Для посадки алое в домашніх умовах вам потрібно:

 • листовий грунт – 2 частини;
 • пісок – 1 частина;
 • перегній – 1 частина.

Замість піску, щоб пересадити алое, можна використовувати перліт. Цей мінерал більш легкий і пористий, покращує дренажні властивості субстрату. Крім того, він володіє значною гігроскопічністю, вбирає зайву вологу, залишаючи землю для алое повітропроникною.

Як правильно посадити алое віра з листа?

Існує кілька варіантів того, як посадити алое в домашніх умовах. Це можна зробити живцюванням, відділенням молодих пагонів від зрілого материнського рослини, листям і навіть насінням.

Відразу обмовимося: вірогідність сприятливого результату, якщо ви вирішите пересадити алое листовим способом, невелика. Набагато простіше посадити прикореневі відростки. Але важке не є неможливе і, якщо все вийде, у книзі особистих досягнень з’явиться ще одна запис! Користь виноградних кісточок, застосування масла манго і банани в косметології.

Підготовка

kakojj grunt nuzhen, podojjdet li obychnaya zemlya i o kakikh osobennostyakh pochvy neobkhodimo znat, chtoby peresadit aloeh vera v domashnikh usloviyakh9 Який грунт потрібен, підійде звичайна земля і які особливості грунту необхідно знати, щоб пересадити алое віра в домашніх умовахПеред тим, як посадити алое з листа, підберіть хороший орган від сильного здорового рослини. Довжина його повинна бути не менше 8 див.

 1. Використовуючи гострий, чистий ніж, відріжте лист під прямим кутом до стебла. Стерильність у даному процесі відіграє вирішальну роль, оскільки такий спосіб пересадки досить болючий, і досить невеликий інфекції праці стали марними.
 2. Помістіть лист в тепле місце на кілька днів, щоб зріз затягнувся захисною плівкою, стежте за тим, щоб він (зріз) не контактував з іншими поверхнями. Плівка буде перешкоджати інфікування після того, як посадіть алое в грунт.
 3. Виберіть відповідний горщик, обов’язково з дренажним отвором внизу, щоб виключити надлишок вологи.
 4. За наведеним вище описом підготуйте грунт, перш ніж пересадити алое. На дно горщика насипте шар дренажу, далі – трохи зволожену землю. Вона не повинна бути занадто кислою, в іншому випадку, туди варто додати трохи гашеного вапна.

Якщо немає можливості перед посадкою алое з’ясувати PH грунту за допомогою спеціального приладу, спробуйте розвести трохи грунту води, щоб вийшла кашка і додати туди звичайну соду. Якщо грунт надмірно закислена, сода буде шипіти, якщо немає – без побоювань можете пересадити алое.

Посадка відростка

Для того щоб підготовлений лист прижився з більшою часткою ймовірності, перш ніж пересадити алое віра, можна вдатися до допомоги стимуляторів коренеутворення. Ними можуть бути фітогормони (продаються в садових магазинах) або натуральні підручні засоби, такі як квітковий мед, дріжджі і навіть мелена кориця: обробіть ними алое перед тим, як посадити відросток.

 1. Поглибите лист в землю приблизно на 1/3.
 2. Горщик з рослиною помістіть в кімнату з хорошим освітленням. Грунт протягом першого місяця повинна бути зволоженою.
 3. Коли ваш листочок добре приживеться, можна поливати в міру висихання грунту.

Якщо лист злегка знизився, це не означає, що він гине. Просто вся сила йде на формування кореневої системи.

Як пересадити вдома?

kakojj grunt nuzhen, podojjdet li obychnaya zemlya i o kakikh osobennostyakh pochvy neobkhodimo znat, chtoby peresadit aloeh vera v domashnikh usloviyakh10 Який грунт потрібен, підійде звичайна земля і які особливості грунту необхідно знати, щоб пересадити алое віра в домашніх умовахВеликих клопотів з пересадкою рослина не доставить. Проте робити це потрібно регулярно: перші три роки життя – один раз в рік, а в подальшому – через кожні 2 роки, переважно навесні. Є два способи пересадити алое, щоб оновити грунт і зробити перебування його в вашому домі комфортним:

 • пересадка;
 • перевалка.

Перед тим, як пересадити, алое віра дістають з горщика і поміщають коріння в таз з водою. Руками перетирають, видаляючи старий грунт. Після висаджують в нову підготовлену землю. Поливати не потрібно 3-4 дні.

При перевалці старий земляний ком не видаляють, а відразу поміщають в інший горщик на шар дренажу і підсипають нову землю, злегка утрамбовувавши. Після рясно полити.

Що потрібно для пересадки?

Підготуйте все необхідне. Щоб пересадити алое, знадобляться:

 1. Горщик. Краще взяти керамічний, оскільки він має пористу структуру.
 2. Дренаж. Їм можуть послужити крупний пісок, гравій, керамзит, перліт.
 3. Земля. Про те, який потрібен грунт, докладно описувалося вище.

Крім того, щоб пересадити алое, вам допоможуть зручний совок, гумові рукавички і клейонка (застеліть їй робочу поверхню)

Інструкція покроково

Коли все готово, можна переходити до основного етапу. Розповімо, як пересадити алое в домашніх умовах покроково.

 1. Перед тим як вийняти рослину з горщика, для того щоб пересадити, напередодні його потрібно рясно полити, це спростить завдання. Якщо провести ножем уздовж стінок горщика, а потім перевернути, ви без праці дістанете його разом із земляною грудкою.
 2. Приберіть зайві занадто довгі корінці, струсіть землю. Не турбуйтеся, позбавлення від зайвих коренів не зашкодить вашій рослині.
 3. Для дезінфекції глиняні горщики, в які плануєте пересадити алое, можна попередньо прожарити в духовці.
 4. Насипте на дно ємності шар дренажного матеріалу на 4-6 див.
 5. Зверху укладіть земляну подушку, її висота буде залежати від розміру горщика.
 6. Щоб пересадити, зафіксуйте рослина в горщику, засипте землею до самих листя, щоб рослина надалі щільно сиділо в землі, утрамбуйте. Рясно полийте і приберіть в тінь приблизно на один тиждень.

Листя після пересадки алое не повинні контактувати з землею, в іншому випадку вони будуть загнивати.

Як розсадити в домашніх умовах?

kakojj grunt nuzhen, podojjdet li obychnaya zemlya i o kakikh osobennostyakh pochvy neobkhodimo znat, chtoby peresadit aloeh vera v domashnikh usloviyakh11 Який грунт потрібен, підійде звичайна земля і які особливості грунту необхідно знати, щоб пересадити алое віра в домашніх умовахКоли коріння рослини стає тісно в горщику, починають формуватися бічні пагони, які можна і потрібно пересадити. Всі, хто стикався з цим і знає, як розсадити алое в домашніх умовах, скажуть, що процес не займає багато часу і не складе великої праці.

 1. Дочірні пагони (розетки) мають свою кореневу систему і легко відокремлюються від материнської рослини.
 2. Після поділу «діток» слід пересадити в окремі горщики, залишаючи пару сантиметрів між корінням і стінками судини.
 3. Після того як садовіть, алое можна полити слабким розчином марганцівки, щоб запобігти розселення шкідливої мікрофлори.

На сайті ви також можете знайти статті про те, як росте дерево манго, можна виростити вдома банан з покупного і які особливості вирощування імбиру в домашніх умовах.

Корисне відео

Алое віра – найпопулярніший кімнатний чагарник. Вирощують його на підвіконні не тільки за незвичайний зовнішній вигляд, а й за лікувальні властивості. Рослина досить невибаглива і особливий догляд за ним не потрібен. Але все-таки його вирощування в домашніх умовах вимагає знання деяких особливостей:

Висновок

 1. Сукуленти вважаються невибагливими рослинами.
 2. Пересадити алое нескладно.
 3. За ним легко доглядати, але деякі переваги все ж у нього є: рослина любить світло, грунт не повинна затримувати вологу.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради