Томат сорти Сластьона: характеристики, опис і нюанси вирощування, відгуки

Томат під назвою Сластьона — сорт з історією. Ранньостигла культура районована по Уральському регіону і успішно вирощується місцевими садівниками навіть у відкритому грунті. Ознайомтеся з описом характеристик, плюсів і мінусів, агротехніки цього цукристого томата, а також з відгуками про нього.

tomat sorta slastena: kharakteristiki, opisanie i nyuansy vyrashhivaniya, otzyvy53 Томат сорти Сластьона: характеристики, опис і нюанси вирощування, відгуки

Опис сорту: історія та характерні риси

Помідори Сластьона вивела в 2000 р. відомий в колах садівників селекціонер Валентина Редько. Томат тривалий період перебував у Держреєстр селекційних досягнень. Але на сьогодні сорти з такою назвою там немає. Він повернувся в категорії аматорських. Під таким ім’ям випускається ще один томат. Агрофірма Уральський дачник так назвала свою розробку черрі.

Увага! Також у реєстрі Госсорткомиссии є ще один дрібноплідний томат — гібрид Настя-Ласун. Не переплутайте з оригінальним старим сортом.

Томат Сластьона відомий смачними, дуже солодкими плодами середньої величини та маси. Рослина призначалося для культивації виключно у відкритому типі грунту по Уралу. З часом його адаптували для теплиць і неформально районировали по іншим регіонам. Характеристики куща:

 • листки середньої величини;
 • плодоніжка має зчленування;
 • суцвіття просте.
По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Ранньо-стиглий (90-95 днів) Полудетер-минантный (близько 1 м на вулиці, 1,3-1,5 м в теплиці) Універсальний Для відкритого грунту і теплиць будь-якого типу 60-120 10-12 в теплиці, 8-10 в садовому грунті Червоний Форма — еліпс, поверхня без ребер, від 2-х гнізд

Переваги і недоліки культури, особливості агротехніки

Головна цінність томату Сластьона — нетипова для червоних помідорів солодкість. Цукристість м’якоті помітна неозброєним оком, по фото. Плоди досить міцні, вкриті тонкою і міцною шкіркою. Урожай не тріскається на кистях, довго не псується в стані лежання і нормально переносить перевезення.

Інші плюси:

 • Універсальність використання. Плоди чудово смакують у літніх салатах, яскраво виглядають в соусах та інших перероблених продуктах, зручно поміщаються в банках.
 • Висока врожайність. З однієї рослини за сезон знімають до 4 кг томатів.
 • Дружне дозрівання, вирівняність плодів. Урожай з конкретної кисті (4-5 шт.) дозріває приблизно одночасно і має однакову форму.
 • Стійкість до фітофторозу з-за раннього дозрівання. Про інших стійких до фітофтори сортах дізнайтеся з цієї статті.
 • Увага! Автори томату не дають інформації про імунітет від інших хвороб. Подбайте про профілактичної обробки рослин від вертициллеза, ВТМ та інших недуг, характерних для пасльонових.

  Посадку насіння під розсаду проводите за 55-60 днів до перенесення паростків в сад або захищений грунт. Розташовуйте не більше 4 екземплярів на 1 кв. м. Томат іноді називають детерминантний, але на ділі йому потрібен догляд як индетерминантному. Обов’язково пасинкування. Формувати кущ бажано в 2-3 стебла. Не забудьте про опорах і підв’язки.

  tomat sorta slastena: kharakteristiki, opisanie i nyuansy vyrashhivaniya, otzyvy54 Томат сорти Сластьона: характеристики, опис і нюанси вирощування, відгуки

  Відгуки городників

  Юлія з Челябінської обл. зазначила гідну врожайність оригінального томату Сластьона. Плоди дачниця почала збирати після 15 серпня, але тільки з-за пізньої висадки культури. При цьому грядку не вразив фітофтороз. На одному кущі у неї виросло за 4-5 кистей з томатами заявленої маси. Смак перших помідорів з урожаю був з кислинкою, а потім став помітно солодше.

  Тамара Миронова (розташування ділянки невідомо) похвалила у своєму відгуку смак і тонкість шкірки плоду. Світлана (Підмосков’я) підтвердила солодкість помідора. Вона порівняла його з томатными різновидів Дзвіночок, Яблучний Липецький, Глорія. Найкращий врожай у теплиці вона отримала від рослини з двома стеблами.

  Томат Сластьона від Редько зібрав чимало позитивних думок завдяки смаку і врожайності. Але будьте уважні і не переплутайте насіння з «тезками».

  Ласунка: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради