Томат сорти Делікатес: різновиди, опис, відгуки

Томати під назвою Делікатес — це врожайні середньостиглі сорти. Акуратний низькорослий кущ займає мало місця на ділянці. Тому вихід плодів з 1 кв. м у культури досить високий. Ознайомтеся докладно з описом, особливостями догляду за цим томатом.

tomat sorta delikates: raznovidnosti, opisanie, otzyvy64 Томат сорти Делікатес: різновиди, опис, відгуки

Детальний опис сорту

Томат Делікатес — результат селекції московської агрофірми Аллен. В Держреєстр це розовоплодное низькоросла рослина включено в 2007 р. Призначений для вирощування у відкритому грунті. На практиці придатне для вирощування в теплиці.

Біля куща-детермінанта міцні стебла і дрібні листочки. Плоди мають соковитістю і добрим смаком. Тому томат придатний для будь-яких кулінарних цілей. Шкірочка середньої щільності, не схильна лопатися.

У побуті сьогодні використовується 3 види томатної культури з назвою Делікатес. Ознаки дозволяють назвати їх спорідненими, але є і відмінності:

 • Рожевий від агрофірми Аеліта. Кущ вище оригінального.
 • Жовтий. Томати можуть бути більшими. Вид рекомендований для безрассадной культивації.
 • Червоний від агрофірми Седек. Плоди дрібніші.
 • По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
  Середньо-стиглий (100-110 днів) Детермінанти-нантный (0,4-0,6 м, у рожевого — до 1,8 м) Універсальний Універсальний Рожевий — 100-120, червоний — близько 90, жовтий — 100-250 До 12-16 при будь-якому способі вирощування Рожевого, червоного або жовтого кольору, сферичні або плоско

  Переваги і недоліки культури

  Томати Делікатес мають схожі властивості. Це стабільно продуктивні сорти. З одного куща садівники збирають 1,5-2 кг. Врожайність ягід товарного якості становить близько 75%.

  Інші позитивні характеристики томату:

 • Компактність на грядці. Ця якість дозволяє висаджувати до 8-ми кущів на 1 квадраті землі.
 • Хороший зовнішній вигляд плодів (див. фото).
 • Гідні дегустаційні якості.
 • Можливість використання для різних кулінарних завдань. Помідори їдять свіжими, перетирають в соки, пасти та соуси, закривають у банки.
 • Імунітет до кореневої і вершинної гнилизни.
 • Невибагливість до умов вирощування. Томат стійко переносить посуху, перепади температур (в літній час).
 • Мінусів у культури менше. Садівникові доведеться боротися з фітофторозом, бурою плямистістю і борошнистою росою. Стійкість до цих недуг у томата низька. Ще, незважаючи на детерминантность, кущ вимагає пасинкування. Без нього рослина не буде таким компактним і врожайним.

  Увага! Стебла будь-якого з томатів не витримують рясної врожайності. Захистіть їх від заламування з допомогою підв’язки.

  Особливості агротехніки, відгуки дачників

  У більшості регіонів сорти вирощують розсадою. Роботи починайте в першій половині березня. Процедура стандартна для томатів. Вік паростків для перенесення в грунт — 60-65 днів. На 1 кв. м ділянки розташовуйте 6-8 кущиків.

  tomat sorta delikates: raznovidnosti, opisanie, otzyvy65 Томат сорти Делікатес: різновиди, опис, відгуки

  Рада. Відстань між рослинами в ряду — 30-40 см, в міжряддях — 70 див.

  На Півдні РФ можна відразу сіяти насіння в саду. Жовтоплідний підвид бажано висаджувати так і в кліматі середньої смуги. Термін — травень-червень. Вимоги до густоті посадки — ті ж.

  Томат потребує формування. Процедуру виконують особливим чином. Обривайте всі пасинки до першої китиці. Також майже відразу молодим рослинам знадобляться опори. Встановіть на грядці низькі кілки і продумайте підв’язку стебла.

  Про красноплодном томаті Делікатес від Седека залишила відгук дачниця Тетяна (місце проживання невідомо). У неї виросли тверді і смачні плоди. Урожай дозріває дружно, але знімати з гілки одночасно його необов’язково. Помідори не зіпсуються, якщо повисят трохи в стиглому стані. Жінка рекомендує їсти їх свіжими.

  Делікатес має ряд завидних переваг. Однак за довгий час існування не став популярний серед садівників. Про це свідчить практично повна відсутність відгуків у мережі.

  Делікатес: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради