Томат скоростиглий Тетяна: урожайність, опис, агротехніка, відгуки

Середні за розміром червоні помідори, нагадують яблука, — це старий сорт Тетяна. Він не відрізняється рекордною врожайністю, зате стабільно приносить гарні і смачні плоди. Більше про опис, особливості та технології вирощування томата дізнаєтеся зі статті.

tomat skorospelyjj tatyana: urozhajjnost, opisanie, agrotekhnika, otzyvy44 Томат скоростиглий Тетяна: урожайність, опис, агротехніка, відгуки

Походження та опис сорту

Томат Тетяна вивели в кінці 90-х московські селекціонери. В Держреєстр він потрапив в 2000 р. Це чистий сорт, а не гібрид. Допущений до висадки у відкритому грунті у всіх придатних для землеробства російських регіонах.

Увага! На практиці садівники вирощують томат і домагаються повноцінних урожаїв і в тепличних умовах.

Рослина являє собою невисокий кущ штамбовий. У нього висока ступінь гіллястості і облиственности. Листя томату середнього розміру. Тип суцвіття — простий. Перше закладається над 6-7-м листочком.

Помідори спіють китицями по 3-5 шт. М’якоть м’ясиста і соковита. Насіння мало. Смак у томата насичений, типовий помідорний. У ньому виразно простежуються солодкі нотки. Шкірка глянцева, тонка, середньої міцності (див. фото).

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-ранній (93-102 днів) Детермінанти-нантный (0,5-0,7 м) Універсальний Універсальний В середньому 100-150 4,5-5,5 Червоний, плоско, гладкий, кількість гнізд — від 4-х

Переваги і недоліки культури

Про врожайність томата докладно не говорять ні селекціонери, ні звичайні садівники в інтернет-відгуках. У сертифікаті Госсорткомиссии згадується величина близько 5 кг товарних плодів з 1 кв. м. При цьому сорт називають високоврожайним. Загальний список достоїнств:

 • Зручний для різних кулінарних завдань розмір плодів. Окремі екземпляри досягають маси 250 р. В середньому урожай дрібніше.
 • Хороший смак і якісна структура м’якоті. Помідори використовують для свіжих салатів, консервації, переробки соуси і соки.
 • Раннє дозрівання.
 • Невибагливість до умов зростання і догляду. Томат нормально плодоносить навіть при поганій погоді. Також його можна вирощувати без додаткових заходів: пасинкування і підв’язки.
 • Підвищена стійкість до фітофторозу.
 • Увага! Офіційної інформації про стійкість культури до інших захворювань немає.

  Мінуси томату Тетяна:

  tomat skorospelyjj tatyana: urozhajjnost, opisanie, agrotekhnika, otzyvy45 Томат скоростиглий Тетяна: урожайність, опис, агротехніка, відгуки

  • лежкість недостатньо висока для тривалого зберігання і транспортування стиглого врожаю;
  • при надмірному поливі шкурка помідорів лопається прямо на кущах;
  • рослина здатна нарощувати зелену масу — нижні листя періодично доведеться обривати;
  • з-за невеликої кількості насіння в м’якоті трудомістко розмножувати культуру в домашніх умовах.

  Увага! Сортовий томат затребуваний серед садівників і фермерів, які хочуть отримати ранній урожай.

  Смакові характеристики плодів варто оцінювати зі знижкою на скоростиглість.

  Принципи та особливості агротехніки, реальні відгуки

  Томат Тетяна і висаджують розсадою, і прямим посівом в землю. У першому випадку насіння висаджують в березні-квітні. Через 55-65 днів вони готові до пересадки в сад або теплицю. При використанні другої технології роботи проводять в кінці травня або початку червня. На грядці між рослинами залишають не менше 40 см в ряду і 50 см в міжряддях.

  Увага! Розташовуйте до 6 кущиків на 1 кв. м ділянки.

  У томата чимало відгуків від дачників. Наприклад, Тетяна з Красноярська зазначає розтягнутий період плодоношення. Її грядка починала давати врожай раніше, а закінчувала пізніше інших детермінантних томатів. Лариса з Самари розповіла про вирівняності врожаю. Помідори не лопалися. Жінка вирощувала рослина з підв’язкою і без неї — обидва рази результат був хорошим.

  Тетяна з Пензенської області повідомила про пересортиці у пачках від виробника, компанії СеДеК. Цю тезу підтверджує користувачка садівничого форуму з ніком Gaume (Латвія). Томат Тетяна — старий перевірений сорт. У нього багато достоїнств, хоча є і недоліки.

  Помідори-новинки: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради