Томат народної селекції Кам’яне серце: урожайність, опис, порядок вирощування, відгуки

Не всі городники вирішуються вирощувати томати народної селекції. Генетичні ознаки ягід нестабільні і можуть не відповідати заявленому опису. Також існує ймовірність помилок в агротехніці. Кам’яне серце — один з таких сортів з хорошою репутацією. Вам вдасться успішно виростити його, якщо знайдете якісний посадковий матеріал.

tomat narodnojj selekcii kamennoe serdce: urozhajjnost, opisanie, poryadok vyrashhivaniya, otzyvy38 Томат народної селекції Камяне серце: урожайність, опис, порядок вирощування, відгуки

Детальний опис сорту

Вік сорту Кам’яне серце достеменно невідомий. На тематичних форумах та в каталогах приватних продавців насіння томат згадується приблизно з 2012 р. В Держреєстрі РФ не значиться. Авторство селекції невідомо. Сьогодні насіння томату збирають колекціонери, надсилають один одному садівники-любителі.

Рослина високоросла, особливо в теплиці. Листя трохи, їх розмір — середній, тип — звичайний помідорний. Назва томат отримав з-за форми і щільності. Помідор майже твердий. Вага одного примірника зрідка досягає 0,5 кг, в середньому — близько 300 р.

Плоди досить великі, тому не підходять для цільноплодової консервації. В інших кулінарних втіленнях відмінно виглядають з-за вираженого і насиченого смаку. Томат пофарбований у малиновий колір. Біля плодоніжки виділяється зелена пляма.

Увага! Плодова шкірочка тонка, не дуже міцна. Схильна тріскатися при надлишку води під час поливу.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (97-110 днів) Индетерми-нантный (1,5-2 м) Салатний, для переробки Універсальний 200-400 15 на відкритій грядці, 17-18 — на тепличної Червоний, серцеподібної форми, слаборебристый або гладкий, 5-6 гнізд

Переваги і недоліки культури

Томати насправді смачні і ароматні, що підтверджується відгуками дачників. Це не єдина характеристика та свідоцтво цінності сорту:

 • Відмінна врожайність. З однієї рослини-индетерминанта збирають до 5 кг.
 • Пристосованість томата для посадки в захищений і відкритий грунт.
 • Кулінарне застосування. Плоди-серця придатні для свіжих і консервованих салатів, засолювання, подрібнення в соуси, соки, супові заправки.
 • Стійкість до розповсюджених на томатній грядці захворювань.
 • Невибагливість в догляді.
 • Можливість вирощування в різних кліматичних умовах. Позитивний досвід в тому числі мають томатоводы з Сибіру та інших прохолодних регіонів країни.
 • tomat narodnojj selekcii kamennoe serdce: urozhajjnost, opisanie, poryadok vyrashhivaniya, otzyvy39 Томат народної селекції Камяне серце: урожайність, опис, порядок вирощування, відгуки

  Недоліки томату:

  • при переливі тріскається;
  • в камерах трохи насіння;
  • нерівномірний розмір помідорів на одному кущі;
  • теплиця потрібна висока — під укриттям кущ витягується до 2 м;
  • потребує додаткового догляду: підв’язці, формуванні, видалення пасинків.

  Особливості агротехніки сорту, відгуки садівників-любителів

  Томат рекомендований до вирощування розсадою. На відкриту грядку в саду її висаджують на початку червня, під захист полікарбонату або плівки — у першій половині травня. З урахуванням цих рекомендацій і погодних умов конкретно у вашому регіоні плануйте посів насіння на березень-квітень. Розсада готова до пересадки у віці 55-60 днів.

  Рада. Розміщуйте на 1 кв. м не більш 3-х кущиків. Формуйте їх в 2-3 стебла.

  Дачники добре відгукуються про це томаті. Любов із Ставрополя показує фото плодоносних кущів. Вона посадила їх у північному кутку теплиці. Урожай вдався на славу майже без підгодівлі. Перші томати на потужних стеблах були великими, а потім дрібнішали.

  У Ольги з Бєлгородської обл. результат схожий, тільки весь урожай був невеликий. Плоди важили в середньому 200 р. Надія (Калуга) підтвердила дані про щільність томату. А смак оцінила як непримітний. Світлана повноцінно вирощує Кам’яне серце в Красноярську. Смакові якості жінці сподобалися. Ще дачниця хвалить помідор за стійкість до несприятливих умов.

  Томат може бути цікавий садівникам з різних куточків країни. Недоліки сорту незначні в порівнянні з достоїнствами.

  Кращі сорти і гібриди: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради