Томат Маршал Перемога: характеристики, достоїнства, опис агротехніки, відгуки

Томат під назвою Маршал Перемога — сортова культура сибірської селекції. У нього великі смачні плоди. Вирощують сорт на відкритій грядці і парниках. У цьому матеріалі зібрані докладний опис рослини і відгуки практикуючих садівників.

tomat marshal pobeda: kharakteristiki, dostoinstva, opisanie agrotekhniki, otzyvy65 Томат Маршал Перемога: характеристики, достоїнства, опис агротехніки, відгуки

 

Деталі опису сорту

Молодий сорт томатів нескладно дізнатися на грядці за потужному, високому, слабооблиственному стовбуру — як на фото. Над 6-7 листком зав’язується перша кисть. Всі наступні чергуються через 1-2 аркуша. На кожній зібрано по 6-8 томатів. Маса одного нерідко досягає навіть 1 кг. Урожай можна використовувати для їжі в свіжому вигляді і для переробки на соки або соуси.

Увага! Помідори демонструють гідну врожайність в будь-якому типі грунту. Хоча селекціонери радять садити сорт саме в теплиці.

На окремих інтернет-ресурсах томат подається як гібрид. Однак ця теза заперечує оригінатор — новосибірська агрофірма Сибірський сад. В анотації до сертифікату в селекційному Держреєстрі РФ томат чітко названо чистим сортом. У побуті садівників є гібрид зі схожою назвою — Перемога F1. Рослина схоже за своїми властивостями, але його плоди дрібніші.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-стиглий (110-115 сут.) Индетер-минантный (до 250 см в захищеному грунті, 120 см — не захищеному) Салатного типу Для теплиць і відкритих грядок 160-200 в теплиці, близько 300-400 в садовому грунті 10 у відкритому грунті, 15-20 в теплиці Червоний Плоськоокруглая форма, ребристість проявляється в залежності від умов вирощування, 6 гнізд

Переваги і недоліки культури, особливості агротехніки

Переваги томату:

 • висока врожайність (до 5 кг з куща);
 • великі плоди;
 • щільна м’якоть, міцна і тонка шкірочка;
 • довге зберігання врожаю;
 • можливість транспортування зібраних томатів;
 • імунітет до вірусу тютюнової мозаїки та альтернаріозу;

Увага! Зірвані помідори доспевают, поки зберігаються.

Мінуси культури типові для високорослих великоплідних томатів:

 • Потреба в якісній підв’язці до опори.
 • Знижений вихід товарної продукції з грядки. Показник становить близько 60-70%.
 • Необхідність формування куща.
 • Схильність рослин фітофторозу.
 • Посадку насіння на розсаду проводите за 60-65 днів до запланованого перенесення паростків в грунт. Висаджуйте 3-4 рослини на 1 кв. м. Оригінатори радять формувати культуру в 1 стебло. Інший догляд виконуйте традиційним для томатів способом.

  tomat marshal pobeda: kharakteristiki, dostoinstva, opisanie agrotekhniki, otzyvy66 Томат Маршал Перемога: характеристики, достоїнства, опис агротехніки, відгуки

  Відгуки про культуру

  В інтернеті відгуки про томаті суперечливі. Юлія з Тюмені насправді отримала величезні плоди — до 1 кг кожен. Але кількість помідорів на стовбурі склало 3 шт. До того ж дачниця невисоко оцінила їх смак.

  У теплиці Оксани з Барнаула великих томатів на рослині зав’язалося 8 шт. Один з них навіть перевищив вага 1,1 кг Жінка вважає, що цілком можливо отримати 5 кг врожаю з куща. Смакові якості вона назвала звичайними.

  Тамара (Мінськ) охарактеризувала сорт як дуже гідний. Олена з Комсомольська-на-Амурі не тільки отримала урожай, але і самостійно зібрала посівний матеріал на майбутній сезон. Тільки смак томатів їй не дуже сподобався. Ще городники звертають увагу на пересорт у пачках насіння від Сибсада.

  Маршал Перемога — продуктивний сорт. По багатьом характеристикам він є одним з кращих серед аналогів. Але далеко не всі погоджуються з заявами виробників про високу дегустаційної цінності культури. В іншому серйозних нарікань у овочівників немає.

  Маршал перемога: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради