Томат гібридний Подарунок жінці F1: опис, нюанси вирощування, відгуки городників

Гібридний сорт Подарунок жінці F1 вивели для вирощування в 7 регіонах європейської частини РФ. Цей невибагливий низькорослий томат адаптований для плівкових укриттів. Однак цілком приживається і у відкритому грунті. Ознайомтесь детальніше з його описом і способом обробітку.

tomat gibridnyjj podarok zhenshhine f1: opisanie, nyuansy vyrashhivaniya, otzyvy ogorodnikov21 Томат гібридний Подарунок жінці F1: опис, нюанси вирощування, відгуки городників

 

Опис сорту: нюанси

Томат вивели московські агрономи-селекціонери з компанії Седек. Гібрид з 2010 р. знаходиться в Держреєстрі. Невеликий компактний кущ зав’язує за сезон 10-30 досить великих плодів. Їх особливість в характерному насиченому червоно-рожевому забарвленні, як на фото. Облистяність стебел середня. Листя великі, помідорні.

Смак помідорів відмінний. Ніжна м’якоть солодка, кислинка практично відсутня. Шкірочка тонка і зовсім не псує враження під час їжі. Насіння всередині мало.

Увага! Томат підходить для поїдання в свіжому вигляді, переробки на соки, соуси. Консервувати цілісні габаритні плоди незручно.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-ранній (105-110 днів) Детер-минантный (70-100 см) Універсальний Для парників 200-250 8 на відкритій грядці, до 15 — на захищеній Рожево-червоний Сферична гладка форма, містить 4-6 гнізд

Переваги і недоліки культури

Продуктивність гібридного сорту томатів не б’є помідорні рекорди, але залишається досить великий. Це його основна перевага. Також високо цінується відмінне поєднання дегустаційних якостей. Інші плюси:

 • Генетична несприйнятливість томата до вертицильозу.
 • Уникнення ураження фітофторозом з-за ранніх строків дозрівання.
 • Щільна і одночасно ніжна структура плода. Це властивість дозволяє гібридному томату високо цінуватися в якості товару. Урожай довго зберігається і без пошкоджень переносить перевезення.
 • Вивчіть можливі хвороби томатів та способи боротьби з ними в цій статті. Це допоможе отримати хороший урожай.

  Негативні характеристики у томата теж присутні:

 • Він погано переносить різкі коливання атмосферної температури, дощові періоди. Тому в саду під відкритим небом вирощувати культуру нерентабельно.
 • Обмеженість культивації на Уралі, в Сибіру і на схід.
 • Необхідність формування кущів особливим способом.
 • Особливості агротехніки для приватних фермерів

  Томат культивують і без розсади. Але цей варіант підходить лише для жителів південних регіонів. Щоб насіння проклюнулося безпосередньо в грунті, необхідні рання весна і стабільно тепле літо. Однак практика довела: тільки грядка під укриттям дозволить отримати заявлений селекціонерами урожай.

  tomat gibridnyjj podarok zhenshhine f1: opisanie, nyuansy vyrashhivaniya, otzyvy ogorodnikov22 Томат гібридний Подарунок жінці F1: опис, нюанси вирощування, відгуки городників

  Особливості вирощування томата:

  • жителям регіонів з помірним кліматом варто робити висадку розсади в грунт тільки в кінці квітня або початку травня;
  • обмежте ріст куща після утворення 2-3 суцвіть;
  • пасинки надалі видаляти необов’язково, але у вас повинно вийти акуратне рослина;
  • схема розміщення розсади передбачає інтервал 50 см між кущами в будь-якому напрямку;
  • встановіть на грядці невисокі опори, на них закріпіть молоді паростки помідорів.

  Реальні відгуки землеробів

  Наталія вирощувала томат Подарунок жінці F1 на ділянці в Пермському краї. На кистях її рослин формувалася по 5-6 плодів. Жінка відзначила хорошу врожайність. Дачниця Катерина теж залишила позитивний відгук про вирощуванні і смаку гібридних томатів. В її підмосковній теплиці на кожному кущі зав’язувалося два типи кистей:

  • єдина з 7 великих плодів;
  • або дві на стебло з 3-4 ще більш великих томатів, рівних за розміром.

  Цей гібрид займає нішу врожайних великоплідних помідорів. Вирощувати її нескладно, результат праць може бути відмінним. Правда, недоліки у культури теж є.

  Види томатів: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради