Томат для теплиці Спаська вежа F1: його опис, фото і відгуки

Любителі вирощувати томати мріють про відмінні врожаї помідорів, і бажано отримати його раніше. Ось і шукають вони помідори для вирощування в теплиці. У 2015 році з’явився новий гібрид Спаська вежа F1. За описом — просто ідеальний кандидат на заповітні грядки. Залишилося тільки вивчити його детальніше, щоб остаточно визначитися, ваш це претендент чи ні.

tomat dlya teplicy spasskaya bashnya f1: ego opisanie, foto i otzyvy98 Томат для теплиці Спаська вежа F1: його опис, фото і відгуки

Опис гібрида

Томат Спаська вежа F1 — новий гібрид для теплиці. Він відноситься до детерминантному типу, але при цьому має горде звання високорослого, так як його кущі можуть досягати від 1 до 1,5 м. В відкритому грунті гібрид рекомендується вирощувати виключно в південних районах. Однак цей спосіб мало відгуків, і немає додаткової інформації виробника.

Увага! У гібрида немає однойменного сорту, тому купуючи його насіння, ви не ризикуєте переплутати цей томат з іншим.

Його основна перевага — висока врожайність. Виробник “Уральський дачник” заявляє, що томат здатний дати до 30 кг плодів навіть в умовах недостатньої кількості сонячного світла і при наявності нічних заморозків. У рослин слабка коренева система, тому вони в обов’язковому порядку потребують підв’язки.

Томат має середньоранній термін дозрівання — від 95 до 115 днів. Зав’язі утворюються кистями, по 4-5 томатів у кожній. Вони вважаються крупноплодными — середній розмір плоду від 200 до 500 р. Окремі екземпляри можуть досягати 600 р. Помідори відмінного смаку, гарної округлої форми, трохи сплющені, яскраво-червоні, соковиті. Їх використовують у свіжому вигляді, і у переробленому. Гарні ці помідори і для цільноплідного консервування, так як дружно дозрівають.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Урожайність, кг/м2 Характеристики плода
Середньо-ранній (95-115 днів) Детермінанти-нантный (від 125 до 150 см) Універсальне Для теплиці 150-450 р До 30 Червоний з рожевим відтінком. Округлий, гладкий

Переваги і недоліки

Томат Спаська вежа володіє безліччю достоїнств:

 • Відрізняється своїм яскравим смаком.
 • Суперурожайний.
 • Томати рівні, красиві, ідеальні для торгівлі.
 • Рідко хворіє фузаріозом, фітофторозом та іншими томатными недугами.
 • Міцна шкірочка не тріскається.
 • Хороший в плані транспортування та лежкості, плоди можуть зберігатися до листопада.
 • Томат пристосовується до погодних умов, невибагливий.
 • Недоліків трохи, але і без них не обійшлося:

 • Слабка коренева система — потрібна хороша підв’язка.
 • Потрібне ретельне видалення пасинків.
 • Є розбіжність з інформацією виробника в плані розмірності плодів: зазначені розміри дещо завищені, за відгуками, реальні плоди на 100-200 г менше.

  tomat dlya teplicy spasskaya bashnya f1: ego opisanie, foto i otzyvy99 Томат для теплиці Спаська вежа F1: його опис, фото і відгуки

  Особливості агротехніки

  Сіяти розсаду томата можна за 50-65 днів до дня висадки у теплицю. Пікіровка традиційно проводиться з появою 2-го справжнього листочка. Варто заздалегідь підготувати ґрунт, а за місяць до заповітного дня внести азотні добрива. Безпосередньо в день посадки вносять суперфосфат і сульфат калію.

  Садять рослини за схемою 40х50, не більше чотирьох кущів на 1 м2. За весь сезон робиться не менше трьох комплексних підживлень. Обов’язково дотримувати режим поливу, по мірі зростання підв’язати томати до шпалері або до опори. Формувати кущі в 2 стебла, видаляти пасинки. Точку росту обривати не потрібно, рослини самі припиняють ріст по досягненню свого максимуму.

  Рада. Збирайте стиглі плоди відразу кистями, це стимулює подальше дозрівання залишилися зав’язей.

  Відгуки дачників

  Томат Спаська вежа — це молодий гібрид, існує з 2015 року. Проте, він вже встиг набрати чимало хороших відгуків. Втім, є й негативні, але їх значно менше. Розглянемо і ті й інші:

  • Тетяна, Тульська область. Томат сподобався, ріс в теплиці, погода була відмінна. В цьому році встановили крапельний полив — взагалі краса. Врожайність близько 8 кг з куща. Всі плоди гарні, рівні, заспівали по 5-6 штук одночасно. Правда, як вежі стоять.
  • Лариса, Тюмень. Жахливий сорт, дуже тонкі рослини, помідори, як горох. Даремно витратила на них час.
  • Іван, Воронеж. Ростив цей томат в теплиці, хороший урожай зібрав. Смачні помідори, солодкі, їли до самого листопада і ще багато банок закатали. На майбутній рік спробую вирощувати в саду, в ОГ.
  • Олена, Москва. Томати, звичайно, набагато скромніше вийшли, ніж на фото з упаковки. В принципі непогані, але чекала від них більшого. Заявлених розмірів за 600 г так не побачила.

  Томат Спаська вежа F1 був виведений спеціально для садівників Уралу. Він призначений для важких умов вирощування, в яких може надати чудові результати. Любителям ранніх, рясних сортів гібридів без нього просто не обійтися!

  Урожайні томати: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради