Тетянин день в 2021 році: дата і традиції святкування

 Тетянин день в 2021 році: дата і традиції святкування

Тетянин день в 2021 році звичайно будуть відзначати в січні місяці. Ця подія має старі обряди і традиції. Носії імені Тетяна відзначають День ангела, а студенти середніх та вищих освітніх організацій – День студента.

Коли буде відзначатися

Варто відзначити, що багато професійні та християнські свята не мають закріпленої дати. Однак це ніяк не відноситься до Дня Тетяни, у зв’язку з тим, що його дата не змінюється протягом майже всіх років святкування. Звичайно ж у кожного правила є свої винятки: коли був перехід із звичного календаря на григоріанський.

 Тетянин день в 2021 році: дата і традиції святкування

Додаткового вихідного дня, на жаль, не передбачається, оскільки ця подія випадає на суботу, бо учні, Тетяни і їх рідні зможуть влаштувати невеликі застілля і урочистості.

Дата події з’явилася в календарі не просто так. Суть в тому, що її долучили до всім відомої святий страдалице Татіані Римської, жила в III столітті. На день її смерті всі віруючі моляться про її порятунок.

Історія християнського свята

Великомучениці довелося випробувати на собі суворі спокуси. Численні оповіді про її життя лише доводять її заслугу перед усіма православними людьми. Немовля з’явилося на світ у родині консула. Незалежно від того, що батько перебував на службі у римського імператора, він заради дочки прийняв християнську віру. З невеликих років дівчинку навчали любові до релігії. Вона надзвичайно перейнялася вірою, бо не дала згоди на мирське життя. Пішла в монастир, де велика кількість часу читала молитви. Вона допомагала бідним і хворым не тільки словом, але й ділом.

 Тетянин день в 2021 році: дата і традиції святкування

Коли в Римі язичники почали переслідування прихильників християнства, Татиану затримали. Їй запропонували відмовитися від релігії і прийняти ідолопоклонство, але вона залишалася вірною своїм думкам і вірі. Після чого дівчину почали катувати. Її лупили, кидали на розтерзання хижакам і навіть у багаття, але Татіана залишалася непохитною.

Зі святої страдницею відбулося справжнє чарівництво – на неї зійшла Божа благодать. З її ран замість крові проливалося молоко, а ангели згладжували завдані побої. Так як страдниця так і не зреклася віри, її разом з татом стратили. У мучителів так і не вийшло розтрощити Святий Дух. Пізніше деякі з них прийшли в християнство, а дівчата незабаром зарахували до святих великомученикам.

День студента

Мученицю Татияну вважають заступницею учнів, тому 25 січня святкують день учнів різних освітніх установ. Однак історія цієї події почалася ще в 18 столітті, коли Єлизавета Велика поставила підпис під указом про відкриття Столичного інституту. Вже пізніше святу страждальника стали вважати піклувальником студентства, а на території Столичного інституту був відкритий храм на її честь.

 Тетянин день в 2021 році: дата і традиції святкування

Подію відзначали з величезним розмахом студенти і педагоги. Святкові заході практично завжди завершувалися гучним застоєм в кафе. Неофіційно свято значився днем російських інтелектуалів, але з проявом радянської влади на нього наклали заборону. Знову з’явився він лише у 1994 році, коли був відкритий собор при Московському інституті в пам’ять про римської мучениці. У 2003 році за розпорядженням уряду був схвалений День російського студентства.

Традиції

Невід’ємна частина свята — величезна кількість студентських та народних звичаїв. Християни повинні відвідати собор під час читання молитви. Студенти ставлять у храмі свічку і звертаються до захисниці з проханням про допомогу на іспитах і сесії. З молитвами до ікони святої страдниці йдуть і дівчата, які підгодовують малюка грудьми. У великомучениці вимагають для здоров’я малюків.

Тепер, коли ви точно знаєте дату проведення Дня Тетяни в 2021 році, обов’язково привітайте всіх власниць цього прекрасного імені.

Як святкують студенти

25 січня в середніх і вищих закладах проводяться святкові заходи, що включають в себе невелику концертну програму та нагородження учнів за різні заслуги у навчанні, спорті, публічної роботі та ін. У тому числі:

  • танці;
  • частування;
  • спільний похід в кафе або ресторан.

 Тетянин день в 2021 році: дата і традиції святкування

Часто молодь обирає більш сучасні варіанти дозвілля, приміром нічні клуби або бари. Ні для кого не секрет, що молоді й гарячі студенти вживають спиртні напої в цей день, тому навіть поліцейські готові піти на поступки заради атмосфери свята.

Давні обряди

У давні часи В цей день господині пекли випічку, в тому числі і коровай, який символізував сонечко з його яскравими променями. Варто відзначити, що таке частування ставили не тільки на святковий стіл: вважалося, що якщо погодувати сусідів власне приготованим короваєм в цей день, весь наступний рік сім’ї буде супроводжувати успіх і благополуччя.

Юні дівиці обов’язково витрушували статеві килимки і розвішували їх на воротах біля будинку, щоб показати хлопцям, що вони старанні господині і вже готові до заміжжя. Якщо дівчина вже знала, кого хоче бачити в ролі чоловіка, складала килимок на поріжок. У тому випадку, якщо бажаний чоловік витирав ноги об нього — приходити йому в цей будинок дуже часто, до самої своєї смерті.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради