Що таке цимбали? – давня історія музики

Музичний інструмент, відомий нам під назвою цимбали, є одним з найдавніших представників цього сімейства в музичному світі. У тому чи іншому форматі і вигляді він відомий із сивої давнини дохристиянських часів і широко розповсюджений світом Євразії. Для нашого матеріалу спеціаліст інтернет-магазина Muzline підготував коротку історичну довідку про походження цього інструмента.

1 2 Що таке цимбали?   давня історія музики

 

Що таке цимбали

Цимбали – це мелодійний ударний музичний інструмент, що має доволі великий плоский корпус-резонатор, та натягнуті на його поверхні струни, по яким виконавець б’є спеціальними паличками. Дуже проста і елегантна конструкція видає давнє походження, мінімальні зміни, що з нею відбулися, свідчить про велику ефективність такого формату з акустичної точки зору.

Що відомо про походження інструменту

На даний момент дослідники вважають, що цимбали дуже древній інструмент родом з Месопотамії, де він був винайдений і широко розповсюджений як у храмовій, так і світський музиці. Перші зразки дещо відрізнялися від того що ми бачимо сьогодні:

  • корпус був набагато менший і мав  вигнуту лукоподібну форму, звідси йдуть думки про так званий “музичний лук”, який виглядав майже так само як стрілецький, але використовувався для виконання музики;
  • кількість струн була меншою, вони були натягнуті поперек корпусу;
  • струни виготовлялися з органічних матеріалів і малий глухий звук;
  • грали на древних цимбалах не паличками, а переважно руками.

З плином часу конструкція вдосконалювалася і поступово цимбали отримали великий і пустий всередині резонаторний корпус з отвором, через який вздовж або поперек були натягнуті струни. Така конструкція збереглася і до сьогодні, з тією тільки різницею, що у сучасних інструментів струни йдуть вздовж і вони не одинарні а трійні, як у фортепіано.

Для гри на сучасних цимбалах використовують переважно металеві палички з розширеною контактною поверхнею, яку часто заглушують, намотуючи на них спеціальну тканину або пластир. У такий спосіб музиканти можуть регулювати гучність, а також впливати на тембр інструмента. 2 3 Що таке цимбали?   давня історія музики

Сьогодні цимбали розповсюджені і характерні для фолкової музики східної та південної Європи, Ірану, Турції і ряду інших країн регіону. Важливо також зазначити, що відомі й інші назви інструменту, наприклад дульцимер. Експерт інтернет-магазину Музлайн радить використовувати і цю назву, якщо ви шукаєте якісний професійний інструмент на мережевих торгових платформах.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради