Серія томатів під загальною назвою Перцевідние: опис різновидів, агротехніка, відгуки

Томати, мають перцевидну форму, вже не можна назвати екзотикою. Симпатичні помідори любителі вирощують більше 2-х десятиліть. У статті представлено опис різновидів, методика догляду за ними і відгуки городників.

seriya tomatov pod obshhim nazvaniem percevidnyjj: opisanie raznovidnostejj, agrotekhnika, otzyvy6 Серія томатів під загальною назвою Перцевідние: опис різновидів, агротехніка, відгуки

Як виглядають рослини

Томат Перцевідние наділений незвичайною для культури конусоподібною формою плодів. В останні роки з’явилося безліч підвидів, виведених вітчизняними фахівцями. Цей факт говорить про простоту їх культивування на території Росії як у відкритому грунті, так і в теплицях.

Здебільшого томат належить до индетерминантам. Кущі досягають у висоту 2 м. Найбільш популярні різновиди виглядають так:

 • Жовтий – рослина заввишки до 180 см, малооблиственное. Плоди з соковитою м’якоттю і сильним ароматом. Довжина помідора до 13 см, вага до 120 р.
 • Помаранчевий – гіллястий кущ із середньою кількістю листя. Томат виростає до 150 див. Помідори вагою 130-150 р.
 • Смугастий томат – висота кущів у теплиці 120-130 см, на грядці в саду до 1 м. Плоди червоні в жовту смужку. Довжина до 15 см, вага 120-160 р.
 • Рожевий томат – стебла довжиною 150 див. Помідори-перці до 15 см, рожевого кольору. Маса одного близько 180 р.
 • Перцевідние томат Здоровань – детермінантний (40 см), з великою кількістю листя. Плоди малинові, до 150 р.
 • Кубинський – кущі до 2 м заввишки, слабооблиственные. Плоди темно-червоні, ребристі, з зеленою плямою біля плодоніжки. Вага одного до 350 р.
 • Увага! У серії томатів є і гібриди і сорти.

  По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плодів
  Середньо-стиглі (110-115 днів) Индетерми-нантные різновиди від 1 м до 2 м; детермінантні до 50 см Універсальні Для відкритого грунту і теплиць 120-350 Від 10 до 15 Перцевідной форми, забарвлення залежно від підвиду, м’ясисті, щільні

  Переваги і недоліки

  Томат з перцевидными плодами наділений рядом достоїнств. Основні з них:

 • Рослина з міцним імунітетом. Докладно про хвороби томатів читайте тут.
 • Плодоношення розтягнуто. Помідори збирають починаючи з середини літа і закінчуючи перед заморозками.
 • Гібрид має безліч різновидів. Кожен городник без проблем вибирає для умов на його ділянці варіант.
 • Високі показники врожайності. У середньому кущ приносить 3,5-4 кг.
 • Томат дуже смачний. М’якоть розсипчаста, солодка з кислинкою. Насіння небагато.
 • Помідори товарного вигляду, без проблем переносять транспортування.
 • Недоліком вважається дорожнеча посадкового матеріалу. Хороші насіння сам городник отримати не може, так як томат не є чистим сортом.

  seriya tomatov pod obshhim nazvaniem percevidnyjj: opisanie raznovidnostejj, agrotekhnika, otzyvy7 Серія томатів під загальною назвою Перцевідние: опис різновидів, агротехніка, відгуки

  Увага! У прохолодних регіонах гідний урожай плодів-перців отримують тільки в теплицях.

  Особливості вирощування

  Агротехніка залежить від обраного різновиду, але основні роботи загальні для всіх. Насіння на розсаду висівають за 2 місяці до того моменту, коли молоді помідори перенесуть в грунт на постійне місце. Точний час визначають за наявності 6-7 листків.

  Через тиждень після посадки високі різновиди починають підв’язувати. Стебла періодично закручують навколо ниток, які йдуть від верхньої поперечини шпалери. Низькорослі гібриди підв’язують ближче до збирання помідорів. Під вагою врожаю неукріплені стебла ламаються.

  Індетермінантних представників формують у 1 стебло. З низькими кущами подібну роботу не виробляють. Про правила підживлення томатів читайте в цій статті.

  Відгуки дачників

  • Світлана з Криму. Перцевідние Кубинський томат мій улюбленець. Характеристики, зазначені виробником, повністю відповідають дійсності. Плоди великі, оригінальної форми і шалено смачні. Вживаємо свіжими, готуємо пасту, сік.
  • Валентин з Тули. Такий томат вирощую в теплиці. Найбільше подобаються Жовтий і Смугастий. Хвалять Кубинський, але мені поки не вдалося придбати насіння. В агротехніці ніяких особливостей не бачу. Доглядаю так само, як і за іншими сортами.

  Томат Перцевідние – цікава різновид, яка здатна здивувати незвичайними плодами, красивими кущами і смаковими якостями.

  Перцевідние жовтий: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради