Чим відмити суперклей: розчинники, сода, оцет

Відмивання суперклею — кропіткий і тривалий процес, що вимагає терплячості, уважності і акуратності. Пропонується ряд способів, як відтерти сліди клею з будь-якої поверхні. Часто використовуються для цих цілей професійні хімічні засоби, але є не менш ефективні — народні рецепти.

eabbe9224aa938d8355c9b6c442e33f3 Чим відмити суперклей: розчинники, сода, оцет

Як відмити?

Головний діючий компонент клею цианоакрилат. З-за його властивості застигати при взаємодії з вологою відкриті баночки застигають, так як в повітрі вона теж є. Не можна змивати водою оскільки це призведе до ще більш швидкому висиханню.

Багато предметів можуть пошкодитися, якщо використовувати агресивні способи видалення небажаних плям клейкої речовини з них. Тому варто приділити увагу і підібрати правильний спосіб, і очистити з мінімальними ризиками щодо якості поверхні забрудненого об’єкту. Всі маніпуляції з відтиранню рекомендується проводити в рукавичках для безпеки рук.

Розчинники

Ацетон як швидкий засіб a88ee07f7f0b3319a7d28605319844e0 Чим відмити суперклей: розчинники, сода, оцетПри використанні рідини важливо дотримувати техніку безпеки.

Їм прибирають не тільки супер клей, але і деякі види фарб, емалей, лаків. Це слід враховувати, якщо забруднена поверхня з відповідним покриттям. Варто акуратно використовувати на пластмасових поверхнях, тому що вони можуть пошкодитись або зіпсується. При контакті потрібно бути обережним, попадання в очі, ніс, рот або на руки може викликати серйозні наслідки. Роботу обов’язково виконувати в рукавичках. Якщо немає впевненості, що склеювані предмет залишиться неушкодженою, спочатку процедури варто спробувати на малопомітній ділянці.

Алгоритм дій наступний:

 • Нанести на забруднену ділянку за допомогою ватного диска ацетон. Він повинен покривати цілком потрібну площу.
 • Почекати 20-30 хвилин. Якщо пляма розчинилося раніше, можна продовжувати.
 • Вимоченим в ацетоні тампоном очистити залишки.
 • Якщо з першого разу пляма прибрати не вийшло — повторити. Дозволено користуватися зубною щіткою.
 • Після процедури поверхню вимити чистою водою.
 • «Димексид» 9a2db1d794ef9947cdb93d0d2df81784 Чим відмити суперклей: розчинники, сода, оцетДиметилсульфоксид заборонено використовувати для очищення пластикових поверхонь.

  Він розчиняє ціаноакрілат, прибирає залишки монтажної піни, фарби. Підходить для видалення клейкої речовини з металевих поверхонь або техніки. А ось пластмасові або пофарбовані об’єкти деформує. Перед процедурою обов’язково уточнити матеріал для уникнення пошкоджень Це засіб агресивно, тому обов’язково процедуру проводити в рукавичках.

 • Нанести димексид на клей.
 • Ганчіркою потерти пляму.
 • Залишки прибрати чистою сухою серветкою.
 • Уайт-спірит

  Працює цей розчинник щодо свіжих клейових плям. Ефективність і швидкість роботи така ж, як у ацетону, але засіб особливо токсична, а ризик деформувати оброблювану поверхню ще вище. Працювати з таким препаратом потрібно тільки в рукавичках, в провітрюваному приміщенні, за тим же принципом, що і з ацетоном.

  Лимонний сік

  Цей спосіб частково допоможе замінити ацетон. Хоч за ефективністю він і програє, але більш безпечний для шкіри і будь-якої поверхні, з якої забирається суперклей. Спочатку нанести лимонний сік на пляму. Для поліпшення ефекту можна деякий час почекати. Потім втирати кислоту в забруднену ділянку зубною щіткою. Це зруйнує структуру ціаноакрилату і дозволить видалити без залишку.

  Столовий оцет

  d34feda4731cb564c57afacf2e17ca22 Чим відмити суперклей: розчинники, сода, оцетКислота завжди під рукою, так як її можна знайти на будь-якій кухні.

  На кухні теж є те, що допоможе зняти клейкий склад. Звичайний оцет не зможе пошкодити покриття, тому що слабо концентрований, але для початку обов’язково перевірити результат на малопомітною області. Ефективність цього засобу залежить від відсотка кислоти. Частіше використовується для повернення якості металевих поверхонь, і можна відмити супер-клей з пластику. Процес видалення плями:

  • На забруднений ділянку нанести оцет.
  • Залишити на 20-30 хвилин.
  • Якщо клей розчинився, можна відтерти серветкою. В іншому випадку, потрібно почекати ще.

  Масло в допомогу

  Цим способом неможливо розчинити клей і вивести пляму, але можна відліпити від поверхні. Варто згадати, що предмет, з якого потрібно видалити пляму повинен відштовхувати олії. Можна прибрати клей з пластмаси, а також з шкіри. Для використання можна взяти будь-які (косметичні, рослинні) і навіть вазелін. Суть способу полягає в обволакивании маслом клейкого плями.

  Алгоритм робіт:

  7a6a9d5ed272c98a323ab36af214687c Чим відмити суперклей: розчинники, сода, оцетРослинної олії необхідно дати час для розм’якшення засохлою субстанції.

  • Шматок ганчірки, вату або диск вимочити в маслі.
  • Нанести на пляму і втирати.
  • Відкласти ненадовго, щоб масло вбралося.
  • Перевірити наскільки розм’як шар, якщо достатньо, то акуратно відтерти клей гострим предметом.
  • Масло можна стерти серветкою або паперовим рушником.
  • У випадку з шкірою потрібно почекати до самостійного відставання плями клею, а потім обережно його зняти одним шаром.

  Сіль, або сода

  Універсальні засоби, що допоможуть і посуд помити, і пляма клею ПВА чи відіпрати. Пастоподібний розчин солі або соди і теплої води допоможе прибрати засохлий клей з поверхні шкіри. Для цього потрібно нанести суміш на пляму і почекати трохи, поки подіє. Коли клей почне розчиняться або відставати його можна видалити механічним способом або розтерти ганчіркою. Використовується тільки щодо свіжих плям.

  Спирт з високим вмістом етанолу

  2fd8a364905234ddc4563e01b6f88f01 Чим відмити суперклей: розчинники, сода, оцетРозчин ефективно впливає на забруднення, полегшуючи чистку.

  Це речовина не видаляє плями від супер клею, а розм’якшує верхній шар останнього. Для використання необхідно нанести невелику кількість на потрібну ділянку і трохи почекати. Потім можна видалити клей механічним шляхом: скребком або шпателем. Це відмінний спосіб для пластикових поверхонь, так як є щадним. І в той же час він не підійде для товстого шару засохлого клею або великий забрудненої площі.

  Інші кошти

  • Перекис водню — відмінний засіб, щоб прибрати клей момент з металевих поверхонь. Для цього необхідно взяти ганчірку, рясно змочити її розчином перекису. Потім активно потерти потрібну ділянку.
  • Бензин. Його можна брати для швидкого очищення. Змочіть тканину в рідини треба протерти поверхню, забруднену клеєм до повної чистоти. Якщо виріб пластикове, то спочатку потрібно перевірити як бензин буде на нього діяти, провівши процедуру в непомітному місці.
  • «Антиклей». У магазинах продаються спеціальні розчини, що дозволяють змити супер клей з об’єктів. Єдина умова потрібно точно знати матеріал поверхні, яка буде очищатися. В інструкції до речовини описаний метод використання. Його потрібно в точності дотримуватися.

  Пропонуються і механічні способи відчистити поверхню. Засохлий клей можна зрізати гострим ножем або відшкребти шпателем, якщо шар товстий або площа забруднення велика. Проводити процедуру слід акуратно і вздовж поверхні, щоб не залишити подряпин, слідів чи не пошкодити об’єкт. Використовується лезо. Їм можна виконати більш точні рухи на делікатних поверхнях.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради