Секрети вирощування огірків у теплицях і відкритому грунті

sekrety vyrashhivaniya ogurcov v teplice i otkrytom grunte167 Секрети вирощування огірків у теплицях і відкритому грунті

Огірки – теплолюбна рослина, адже батьківщиною їх є тропічні і субтропічні райони Індії. Для того, щоб домогтися від них рясного врожаю і продовжити їх плодоношення, звичайно ж, за ними потрібен правильний догляд. Не менш важливо вчасно і правильно їх посадити. Тому, висаджуючи їх на своїй ділянці, насамперед визначтеся, як ви їх будете вирощувати: в теплиці або відкритому грунті, розсадним способом або відразу посадивши насіння в грунт. Вирощування огірків не здасться складним, якщо знати деякі секрети.

Зміст

 • 1 Розсадний спосіб вирощування огірків
  • 1.1 Термін посіву насіння
  • 1.2 Підготовка насіння
  • 1.3 Вирощування розсади
  • 1.4 Висадка розсади
 • 2 Вирощування огірків в теплиці
  • 2.1 Висаджування розсади
  • 2.2 Висаджування насінням
 • 3 Вирощування огірків у відкритому грунті
  • 3.1 Догляд за огірками
 • 4 Секрети вирощування огірків
  • 4.1 Потрібно прибирати пустоцвіти?
  • 4.2 Потрібно рихлити ґрунт?
  • 4.3 Зовнішній вигляд бадилля і плодів
  • 4.4 Збір плодів
  • 4.5 Підживлення і поливання

Розсадний спосіб вирощування огірків

Вирощування через розсаду має кілька переваг, серед них:

 • перші плоди отримують раніше, ніж саджаючи насінням;
 • рослина виростає більш міцним;
 • не сходження насіння не займають місце в грунті, тобто економиться простір на грядці.

Термін посіву насіння

Насамперед визначтеся з термінами посадки. Посів насіння на розсаду проводять приблизно за місяць до висадки в грунт. Щодо цього робите розрахунок конкретного дня посіву насіння. Ви завжди знаєте, коли у вашому регіоні встановиться тепла погода і прогріється грунт. Вам на допомогу буде і прогноз погоди.

Підготовка насіння

На самому початку зробіть передпосівне прогрівання насіння, потримайте насіння протягом місяця поблизу опалювальних приладів, наприклад, біля батареї опалення, при температурі +25ОС. Прогріті таким чином насіння максимально посилять сходи, почнуть плодоносити раніше і буде менше пустоцвіту.

Перед посівом насіння попередньо замочіть на серветці, змоченою теплою водою. Це прискорить появу сходів. А також дізнаєтеся, сходження у вас насіння. Вирішивши висаджувати насіння без попереднього замочування, перевірте схожість насіння.

sekrety vyrashhivaniya ogurcov v teplice i otkrytom grunte168 Секрети вирощування огірків у теплицях і відкритому грунті

Вирощування розсади

Висаджувати пророщені насіння на розсаду можна протягом усього квітня в невеликі ємності висотою 10-12 див. Майте на увазі, для огірків згубні низькі температури. Вже при +15?С зростання розсади різко сповільнюється, а при +10?С починаються захворювання кореневої системи і рослина гине.

Сам процес посадки огірків досить простий. Попередньо підготовлений грунт полийте теплою водою і садіть насіння на глибину 1-2 див Обов’язково після посадки ємність закрийте поліетиленовою (харчової) плівкою і поставте її в тепле місце. Як тільки з’являться сходи, плівку прибирають. Догляд за розсадою зводиться до регулярного поливу, і щоб розсада стояла в теплому і світлому місці.

Висадка розсади

Безпосередньо розсаду висаджують у відкритий грунт або теплицю, коли достатньо прогріється грунт. Важливо, щоб земля прогрілася до +15 ° С, а температура навколишнього повітря не менше +25 ?С. Сама розсади перед висадкою в грунт має не менше 25 см у висоту. Дуже важливо, щоб рослина розташовувався вертикально, тому її підв’язують до шпалер.

sekrety vyrashhivaniya ogurcov v teplice i otkrytom grunte169 Секрети вирощування огірків у теплицях і відкритому грунті

Вирощування огірків в теплиці

Для вирощування в теплиці підходять самозапильних і партенокарпічні сорти і гібриди. Їх плюс в тому, що для запилення їм не потрібні бджоли.

Висаджування розсади

У підготовленій з осені теплиці висаджуйте розсаду огірків, як тільки там добре прогріється грунт. У випадку нічних низьких температур прикривайте розсаду покривним матеріалом. Навесні, коли погода ще не усталилася, важливо не допустити переохолодження повітря в неопалюваній теплиці. В іншому випадку коренева система від низьких температур буде страждати, а рослина буде погано розвиватися.

Огіркам необхідно простір, висаджуйте розсаду на відстані не ближче 50 см один від одного. Висаджуєте рядами, відстань між ними – 120-150 див. Оскільки розсада вже досить велика, її слід прив’язати до шпалер, або зав’язати шпагатом до каркасним перекриттям теплиці.

Висаджування насінням

Огірки можна висаджувати безпосередньо насінням. Мені цей спосіб подобається більше. Головна перевага – коренева система рослини по мірі його зростання не травмується.

Висіваючи насіння, попередньо роблять лунки на такому ж відстані, як при висадці розсади на глибину 2-3 див. Лунку поливаю теплою водою і кидаю туди одне насіннячко, і заравниваю лунку землею. Чому одна? Тому що, якщо в лунці посіяти більше насіння, сходження насіння все зійде, а рослинам пізніше буде дуже тісно. А якщо насіння у вас елітні, дорогі, то проріджувати теж немає сенсу. Звичайно, можна обережно пересадити сходи в інше місце, але це знову травмування рослини.

Вирощування огірків у відкритому грунті

Немає потреби повторюватися про умови вирощування огірків у відкритому грунті. Вони такі ж, як і при висадці в теплиці.

 • Висаджують розсаду і насіння в теплий грунт, коли мине загроза заморозків;
 • Високу розсаду підв’язують, спорудивши свого роду шпалери, інакше зростання рослини буде важко контролювати і прищипувати;
 • Відстань між рослинами ті ж, що і в теплиці, не загущая посадки.

sekrety vyrashhivaniya ogurcov v teplice i otkrytom grunte170 Секрети вирощування огірків у теплицях і відкритому грунті

Догляд за огірками

Після висадки огірків по мірі їх зростання необхідно забезпечити

 • полив,
 • прополку від бур’янів і розпушування грунту,
 • прищипування і підв’язування,
 • підгодівлю.

Полив. Грунт потрібно підтримувати в злегка зволоженому стані. 2-3 щедрого поливу в тиждень буде достатнім.

Температура вирощування. Майте на увазі, культура не тільки не переносить холод, але і не любить дуже жарку погоду. Спека погано позначається на якості плодів. У сильну спеку створіть рослинам штучну тінь, підвісивши над рослинами тонкий спанбонд.

Пасинкування. Видаляйте всі пасинки і бічні пагони, що ростуть з перших 3-х молодого листя рослини. Це допоможе розвитку здорової і міцної кореневої системи.

Підгодівля. Грунт повинна бути заздалегідь збагачена органічними добривами. А під час цвітіння замульчуйте грунт ще одним шаром органічних добрив (компост, гаряча трава).

Секрети вирощування огірків

Щоб урожай улюблених овочів – огірків радував, досвідчені городники знають деякі секрети. Знаючи всі тонкощі вирощування, можна надалі уникнути помилок і отримати справді багатий урожай.

Потрібно прибирати пустоцвіти?

Першими на рослині з’являються чоловічі квіти, їх ще звуть пустоцвіти. Вони спочатку розташовуються на головному стеблі, а потім по бічних втеч. А жіночі квітки зазвичай утворюються на бічних пагонах. Іноді городників засмучує велика кількість чоловічих квіток. Це відбувається у разі, якщо

 • посів проводиться свіжими насінням врожаю попереднього року,
 • насіння не прогрівалися перед посівом,
 • загущене посіви,
 • рослина росте в затемненому місці.

Для вирішення проблеми необхідно посилити поява жіночих квіток. З цією метою прищипують верхівку головного стовбура над 5-м постійним листочком. Так швидше розвинуться бічні пагони з жіночими квітками. А обривати пустоцвіт не треба, без них неможливо запліднення.

Посилити утворення зав’язей можна з короткочасної підсушила грунту. А легке повядание рослин – вже сигнал до відновлення поливу.

sekrety vyrashhivaniya ogurcov v teplice i otkrytom grunte171 Секрети вирощування огірків у теплицях і відкритому грунті

Потрібно рихлити ґрунт?

Завжди після поливу або дощу розпушуйте верхній шар грунту. Знайте, постійне розпушування сильно сприяє росту рослин. Але оскільки коріння огірків близько розташовані до поверхні грунту, розпушують обережно і не глибоко, щоб не пошкодити коріння. Якщо ж грунт під рослинами прикрита мульчею, рихлити грунт не треба, під шаром мульчі кірка на поверхні не утворюється.

Зовнішній вид бадилля і плодів

Збираючи огірки, зверніть увагу на зовнішній вигляд рослини.

 • Якщо плоди світло-зелені із загостреною верхівкою, то рослина потребує в азоті;
 • Плоди розширені догори і звужені до плодоніжки, їм необхідний калій;
 • Густа темно-зелене листя – необхідна підживлення фосфорними добривами.

Збір плодів

Збір огірків стимулює подальше їх утворення. Збирають огірки по мірі їх дозрівання, щоб збільшити їх подальше кількість. У цьому випадку старіння самого рослини сповільнюється, а врожайність збільшується.

Збираючи огірки, їх не можна обривати, а слід зрізати ножем у плодоніжки, оскільки стебла рослини крихкі і ламкі. При обробці і прибирання намагайтеся не наступати і не м’яти стебла, інакше вони з-за пошкодження почнуть гнити і припинять плодоношення.

Підживлення і поливання

Ці процедури проводять в теплу погоду, краще ввечері. При ранкової підгодівлі розчин, потрапляючи на листя, може спричинити опік.

В холодне і дощове літо є небезпека захворювання борошнистою росою. Таке трапляється і при невмілому поливі. Тому в похмуру погоду необхідно поливати, знявши з лійки сітку, і поливаючи під корінь. І поливають рослини завжди теплою водою.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради