Бурштинова кислота для рослин – показання та інструкція по застосуванню в городі

Те, про що сьогодні піде розмова, побічно буде стосуватися майбутнього врожаю. Городникам навіть взимку ніколи розслаблятися, адже в січні вже треба думати про підготовку грунту для розсади та купівлі насіння. Важливо заздалегідь потурбуватися про добрива та стимулятори росту, які допоможуть виростити міцну і здорову розсаду. Одним з стимуляторів росту є янтарна кислота, яку зазвичай воліють Епін, Циркон й інші подібні засоби.

yantarnaya kislota dlya rastenijj – pokazaniya i instrukciya po primeneniyu v ogorode Бурштинова кислота для рослин – показання та інструкція по застосуванню в городі

Можливо, хтось вперше чує про неї вперше, а хтось вже застосовував її в городніх справах. Між тим, вона належить до натуральних стимуляторів росту і має широкий спектр застосування в медицині, косметології та агрономії. Вона абсолютно нешкідлива і володіє масою корисних властивостей. Навіть перевищення концентрації вище рекомендованої норми не принесе ніякої шкоди ні людині, ні рослинам.

Зовні – це кристалічний порошок білого кольору, за смаком нагадує лимонну кислоту. Вона міститься в невеликих кількостях у багатьох рослинах, бурштині. У чистому вигляді її можна зустріти в устрицях, кефірі, кисляку, сирі, винах з великим терміном витримки, тобто в продуктах, які проходили процес бродіння. А також вона є у продуктах з вмістом дріжджів, наприклад, у хлібі. Є в ріпі, алое, глоді, цукровому очереті, недозрілих ягодах.

Бурштинова кислота для рослин – застосування на городі

Відразу необхідно відзначити, це не добриво. Бурштинова кислота є важливим компонентом обміну речовин в будь-якому живому організмі: у людини, тварин, рослин. Це універсальне джерело енергії. У зв’язку з цим вона виконує дуже важливу функцію – заповнення енергетичного дефіциту.

Янтарна кислота виробляється усіма організмами, які дихають повітрям. Вона діє одночасно на всі ланки рослини, збуджуючи апетит. Препарат повністю природного походження.

У чому полягає її дію?

 • Активація та прискорення процесів метаболізму, заповнює енергетичний дефіцит, поліпшується приживлюваність;
 • Є стресовим адаптогеном, завдяки чому рослини легше адаптуються при несприятливих умовах зовнішнього середовища (посуха, спека, поворотні весняні заморозки, висока вологість);
 • Сприяє швидкому відновленню і відростання кореневої системи після пересадки, рослина швидше приживається на новому місці;
 • Завдяки здоровій кореневої системи поліпшується засвоєння з грунту поживних речовин;
 • Швидше відростають нові молоді пагони;
 • Нормалізує і відновлює корисну мікрофлору в грунті;
 • Прискорюється цвітіння, дозрівання плодів, їх якість та кількість;
 • Підвищується імунітет до захворювань та шкідників, швидше відновлюються хворі і пошкоджені шкідниками;
 • Знижується накопичення в тканинах вміст нітратів та інших токсичних речовин.

Наукових обгрунтувань її ефективності досить багато. З-за цього існують стандартні препарати для використання бурштинової кислоти в садівництві та городництві, головне, щоб вона була присутня в складі.

yantarnaya kislota dlya rastenijj – pokazaniya i instrukciya po primeneniyu v ogorode1 Бурштинова кислота для рослин – показання та інструкція по застосуванню в городі

Показання для застосування янтарної кислоти для рослин

В виду того, що засіб нетоксичний і нешкідливе, його можна застосовувати для всіх видів рослин: томатів, перців, баклажанів, огірків, капусти, картоплі і т. д., а також для плодових дерев, чагарників, для кімнатних квітів і для розсади.

Коли можна застосовувати бурштинову кислоту на городі і в саду для рослин?

 • Щоб прискорити проростання насіння;
 • Коли на етапі вирощування розсади воно кволе, хворобливе з блідими листочками;
 • Реанімує пригноблені;
 • Після пересадки розсади на постійне місце в теплиці і у відкритому ґрунті, поліпшується її приживання;
 • Посилює стійкість до поворотних заморозків, в жарку і посушливу погоду, під час тривалих дощів, коли довго не бачить сонця;
 • Щоб підвищити імунітет, адже здорове і міцне рослина легше впорається з хворобами і на нього не напали шкідники;
 • Прискорює цвітіння та плодоношення.

Застосування янтарної кислоти щодо тих чи інших частин рослини відповідно стимулює їх зростання. Якщо поливаємо під корінь, значить стимулюється ріст кореневої системи, опрыскиваем сама рослина, значить стимулюється ріст молодих пагонів, цвітіння збільшується. Замачівая насіння перед посівом, поліпшується їх проростання. А якщо замочити в розчині живці, вони краще потім укорінятимуться на постійному місці. Тому зараз, коли починається розсадний сезон, є сенс звернути увагу на цей препарат.

Як розводити бурштинову кислоту для поливу рослин на городі

Не важливо, ви купили бурштинову кислоту в порошку або в таблетках, перед застосуванням необхідно спочатку приготувати водний розчин. Таблетку слід розтерти до порошкоподібного стану, розім’явши її між двома ложками.

Як правильно приготувати водний розчин? Спочатку необхідно приготувати маточний 1% розчин. Для цього 1 г порошку необхідно спочатку розчинити в невеликій кількості теплої води, так він краще розчиниться. А потім цей розчин довести до об’єму 1 літр. Так поступають, якщо використовують чистий порошок, у якому немає сторонніх домішок.

При розчиненні таблеток зверніть увагу на вагу таблеток та вміст у ній янтарної кислоти. Так, в таблетці по 0,5 г міститься 0,1 або 0,05 г потрібного кошти, а інше – це допоміжні речовини. Значить, для отримання 1 літра 1% водного розчину необхідний взяти 10 або 20 таблеток відповідно.

Приготувавши матковий розчин, вже з нього легко приготувати робочий розчин. Зазвичай для обприскування і поливу застосовують 0,01%, 0,02%, 0,001% та 0,004% розчин.

 • Щоб отримати 0,01% робочий розчин потрібно в 10 л води розчинити 100 мл маточного 1% розчину;
 • Для 0,02% розчину в 10 л води додаємо 200 мл 1% розчину;
 • Відповідно для 0,0001% в 10 л води додаємо 100 мл 1% розчину;
 • 0,004% розчин готується так: 40 мл 1% вихідного розчину розчиняють в 1 л води.

Приготовлений розчин треба використати протягом 3-5 днів, інакше він втратить свої корисні властивості. Особливих заходів безпеки при роботі з ним не потрібно, так як речовина не токсична. Засіб швидко розкладається і не накопичується в грунті, не забруднює навколишнє середовище.

Важливо зауважити, що бурштинова кислота закислює грунт. Це слід врахувати, так як багато овочеві і плодові культури не люблять кислий грунт.

Щоб виключити таку проблему, потрібно приготований розчин нейтралізувати лугом, а саме додати на 1 л розчину 1 ст. л. аміаку (нашатирного спирту). В цьому випадку утворюється амонійна сіль бурштинової кислоти, інакше сукцинат амонію, так як в перекладі з латинського слово «succinum» означає бурштин. А ще це буде додаткове джерело азоту.

Інструкція із застосування янтарної кислоти в городі

Застосування янтарної кислоти дуже широко в садівництві та городництві. Насамперед її застосування завжди має бути обґрунтованим. Розчини засобу варто застосовувати тільки тоді, коли ніякі інші заходи не дозволяють добре розвиватися розсаді або рослини в цілому. Хорошим стимулюючим ефектом володіє родючий грунт, органічні речовини в тій чи іншій мірі містять теж стимулюючі речовини.

Замочування насіння перед посівом

Для замочування насіння застосовується 0,004% розчин. Для цього 40 мл 1% розчину виливають у банку доводять об’єм до 1 л. Насіння замочують безпосередньо в розчині, або в тканини, змоченою цим самим розчином, витримують не більше доби, потім насіння просушують і вони готові для посіву.

Витримані насіння сходить швидко і дружно, сіянці виходять міцними, добре розвиваються, практично не хворіють.

yantarnaya kislota dlya rastenijj – pokazaniya i instrukciya po primeneniyu v ogorode2 Бурштинова кислота для рослин – показання та інструкція по застосуванню в городі

Обприскування рослин

Для обприскування листя ранньою весною в цілях підвищення стійкості до поворотних весняних заморозків застосовують 0,01% розчин. А більш міцним 0,02% розчином – обприскують ще 2 рази, але тільки до цвітіння і вже після того, як рослини відцвітуть. Ці обприскування спрямовані на підвищення імунітету і підвищення стійкості переносити несприятливі умови та можливі захворювання.

Обприскувати можна будь-які овочеві культури, плодові дерева, чагарники, виноградну лозу та садові квіти.

Стимулювання зростання живців

При живцюванні і кращого укорінення живці замочують у 0,01-0,02% розчині на 10-15 годин, потім висаджують у грунт на постійне місце. Такі живці швидко утворюють нові корінці і відмінно приживаються.

yantarnaya kislota dlya rastenijj – pokazaniya i instrukciya po primeneniyu v ogorode3 Бурштинова кислота для рослин – показання та інструкція по застосуванню в городі

Для прискорення проростання

Щоб картопля після посадки швидше проріс для цього застосовують 0,04% розчин янтарної кислоти. Для цього обприскати бульби картоплі і витримайте під плівкою до повного висихання розчину на поверхні бульб.

При пересадці рослин

Пересаджуючи саджанці плодових дерев і чагарники, а також квіти помістіть їх коріння в 0,02% бурштинової кислоти на кілька годин, а потім висаджують у ямку на постійне місце. Це дозволить прискорити період загоєння ран на коренях, а рослина найкраще приживеться на новому місці.

yantarnaya kislota dlya rastenijj – pokazaniya i instrukciya po primeneniyu v ogorode4 Бурштинова кислота для рослин – показання та інструкція по застосуванню в городі

Застосування янтарної кислоти для поливу огірків

Однією з коханою культур на ділянці є огірки. До їх вирощування городники ставляться з особливою турботою, оскільки це теплолюбива культура, швидко уражається хворобами і погано переносить будь-які стреси. Янтарна кислота допоможе згладити всі ці неприємні фактори.

Перед посадкою насіння огірків в грунт замочіть насіння в 0,01% розчині на добу, потім просушіть і насіння будуть готові для посіву в грунт. Якщо ви висаджуєте огірки розсадою, то після висадки полийте грунт таким же розчином. Тим самим простимулируется ріст коренів і швидше сформуються нові корінці. Завдяки добре розвиненій кореневій системі, рослина буде отримувати в повній мірі всі поживні речовини з ґрунту, швидше зміцніє і буде плодоносити.

Обприскуючи доросле рослина з листям 0,01-0,02%, ви стимулюєте утворення нових пагонів і зав’язей, а також підвищите стійкість до хвороб і шкідників. Провівши повторну обробку через 2-3 тижні ви помітите більш швидке дозрівання плодів і плодоносіння тривалий. Для обприскування готують розчин у теплій воді з температурою не менш 18?С.

yantarnaya kislota dlya rastenijj – pokazaniya i instrukciya po primeneniyu v ogorode5 Бурштинова кислота для рослин – показання та інструкція по застосуванню в городі

Полив помідорів розчином янтарної кислоти

Помідори дуже добре відгукуються на застосування цього засобу.

 • Бурштинова кислота допомагає боротися з перепадами температури та дефіцитом вологи.
 • Оброблене насіння і рослини самостійно протистоять шкідників, а також вірусів і грибків.
 • Сприяє утворенню нових зав’язей, більш дружнього цвітіння і зав’язування плодів, а самі плоди стають більш солодкими і смачними, в них більше утворюється корисних речовин.
 • Під кущами помідорів формується корисна мікрофлора, яка також робить позитивний вплив.

Для замочування насіння перед 2 г (неповна чайна ложка) порошку бурштинової кислоти розводять у невеликій кількості теплої води, розмішують, а потім обсяг води доводять до 1 літра. Посівний матеріал витримують добу в розчині, потім висушують і висівають у грунт на розсаду.

Сіянці і дорослі рослини поливають або обприскують розчином, приготовленим з розрахунку 2 г порошку на 20 л води (2 відра), помідори поливають під корінь з лійки без розсіювача тонкою цівкою. На один корінь використовують 0,5-1 л розчину. Таким розчином можна поливати дорослі томати, зростаючі в теплиці і у відкритому грунті.

yantarnaya kislota dlya rastenijj – pokazaniya i instrukciya po primeneniyu v ogorode6 Бурштинова кислота для рослин – показання та інструкція по застосуванню в городі

Дорослі рослини краще поливати в період активного появи бутонів 3 рази за сезон з інтервалом в 2 тижні. Тим самим ви значно збільшите врожайність помідорів з кожного куща.

Як застосовувати бурштинову кислоту для кімнатних квітів

Засіб можна з успіхом застосовувати для кімнатних квітів. Це дасть їм можливість ожити буквально вже через тиждень.

Зробіть водний розчин бурштинової кислоти з розрахунку 1 г порошку у 5 л теплої води, розмішайте і полийте квіти під корінець. Результати ви помітите вже через тиждень і будете більше, ніж здивовані. У кімнатних квітів. зазеленіють листя, з’являться нові бутони на квітучих рослинах.

Однак, не забувайте, що це не підживлення, а всього лише стимулятор і тому не варто його часто використовувати. Достатньо 1 разу в півроку.

Відгуки про застосування янтарної кислоти для орхідей

Для кого-то виростити орхідеї досить непросте завдання. Купивши в магазині квітучу орхідею, вона часом швидко відцвітає, а потім від неї довго не можуть дочекатися квітконосів. У інших же вона цвіте довго і випускає до 10-12 суцвіть. У чому причина, чому в одних орхідеї цвітуть, а інших в буквальному сенсі, чахнуть. Як простимулювати рослина, щоб воно радувало нас своїм цвітінням? І тут на допомогу приходить янтарна кислота.

Вона позитивно впливає на всі рослину в цілому. Якщо квітка зупинився в рості, не випускає корінці, полийте його водним розчином засобу і протріть листя. Орхідея швидко відгукнеться на турботу, у неї почнуть відростати нові корені, і квітка почне викидати міцні квітконоси. Та й самі квіти будуть великими, міцними і будуть довше цвісти. Крім того, будуть знешкоджуватися шкідливі речовини в грунті, які можуть згубно позначитися на розвитку орхідеї.

yantarnaya kislota dlya rastenijj – pokazaniya i instrukciya po primeneniyu v ogorode7 Бурштинова кислота для рослин – показання та інструкція по застосуванню в городі

Для стимуляції розведіть 1 таблетку бурштинової кислоти (або сода на кінчику ножа) в 1 л теплої води, розмішайте. Перелийте розчин в пульверизатор і обприскати нижні листя та кореневу шийку, а залишився розчин вилийте в невелику миску і поставте туди горщик з орхідеєю. Рослина вбере в себе розчину, скільки потрібно. Дайте стекти зайвої рідини. Рештою розчином протріть листя.

Але знайте, що різні види орхідей вимагають різної концентрації розчину. Поспостерігайте за реакцією квітки, хоча навіть великі дози йому не зашкодять, але маленькі дози не матимуть позитивного впливу.

А ось які відгуки про застосування янтарної кислоти для орхідей я знайшла в інтернеті.

AnnA1988, Москва

Янтарну кислоту вирішила використовувати я не за прямим призначенням, вичитала в інтернеті, що їй можна підгодувати орхідею. Справа в тому, що дві орхідеї, які живуть на підвіконні на кухні, вже більше року стояли і не цвіли, не росли нові листя і коріння. Вони ніби завмерли.

Тоді я вирішила використовувати бурштинову кислоту, 1 таблетку розвела десь в літрі теплої води, і замочила в цьому розчині мої растюхи на півгодини, цим же розчином протерла листя. Зробила я так пару раз, не особливо сподіваючись на результат. У підсумку я була здивована, коли одна орхідея випустила квітконіс. а друга дала новий лист і нові корені!

Marinazar, Щвеція

В черговий сплеск інтересу детально стала читати форуми любителів орхідей і неодноразово натрапляла на рекомендації застосування янтарної кислоти. Але фото і відео показували буквально за пару тижнів воскреслі рослини з бажанням рясно цвісти. Я накупила упаковок бурштинової кислоти, благо коштує вона всього 9 рублів за блістер. Строго слідувала порад з форумів: розводила по таблетці на літр води, замочувала в ванночці горщики з орхідеями, давала воді стекти. В інший час завзято обприскувала листя і коріння. Отримували цю воду та інші рослини (ну а чого добру пропадати?).
Визначила контрольну групу з 2 орхідей, яких фотографувала після кожного поливу. За 6 тижнів застосування, на жаль, не побачила жодного результату. Чи я щось не так роблю, то метод не працює, то орхідеї страйкують.

Від себе скажу, що поки не спробуєш на собі якісь рекомендації, важко оцінити гідність чи шкода якогось кошти. Застосовуючи бурштинову кислоту, як стимулятора росту для рослин, пам’ятайте, що вона закислює грунт. І тому безконтрольне її застосування може навіть нашкодити. І хоча передозування засобом не буває, все-таки часті обробки не рекомендуються, все добре в міру. Удачі вам!

 

pinit fg en rect red 28 Бурштинова кислота для рослин – показання та інструкція по застосуванню в городі

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради