Пурим в 2020 році: дати, звичаї та історія

 Пурим в 2020 році: дати, звичаї та історія

Іудеї всього світу – релігійні та світські, а також ті, хто цікавиться Ізраїлем, у 2020 році будуть святкувати Пурім. Це свято має велике значення для іудеїв – він нагадує про порятунок єврейського народу в Персії, з якою в давні часи правив цар Артаксеркс. Це свято є для євреїв священним і уособлює віру в справедливість і в божественне начало. У Пурим євреї влаштовують масові гуляння та карнавали. У святкових заходах беруть участь всі люди — від малого до великого.

Дати дуже важливо дотримуватися

У 2020 році Пурім офіційно відзначатиметься у вівторок 10 березня. Для нерелігійних євреїв буде достатнім взяти участь у вуличних гуляннях і карнавалах, приготувати частування, влаштувати феєрверк, зібратися разом з друзями. Релігійні євреї починають святкувати Пурім за день до офіційної дати, після заходу небесного світила. В цей період вони будуть молитися і читати Естер.

purim v 2020 godu: daty, obychai i istoriya5 Пурим в 2020 році: дати, звичаї та історія

Згідно з Григоріанським календарем дата святкування Пуріма кожен рік зсувається, тому необхідно відстежувати це заздалегідь. Однак, згідно з єврейським літочисленням, дні проведення свята залишаються незмінними кожен рік.

»Увага! Пурим за єврейським календарем щорічно святкують 14 і 15 числа місяця адара.

У Шушане і Єрусалимі Пурим починають відзначати 15 адара (1 березня за григоріанським літочисленням), свято називають Шушан Пурим. У разі якщо 15 адара припадає на суботу, святковими призначаються повних три дні: з вечора п’ятниці до неділі. Цю подію називають Пурим Мешулаш або Потрійний.

Трохи з історії свята Пурим

Історія Пуріма пов’язана з історією юдейки Естер або Естер і з подвигом, який вона вчинила. За переказами Естер був сиротою, її виховував родич Мордехай. У давні часи він був лідером переселилися в Персію іудеїв. Як-то раз цар Ахашверош дуже сильно засмутився через поведінку своєї дружини і вирішив знайти іншу царицю. Він видав наказ про те, щоб у палац привозили всіх красунь царства для того, щоб вибрати нову дружину.

Родичі з усіх сил намагалися приховати Естер від царської охорони, але у них нічого не вийшло, і дівчина потрапила в палац володаря Персії, якому вона дуже сподобалася. Цар одружився на ній. Мордехай частина відвідував Естер у палаці і просив її нікому не говорити про своє коріння та витоки.

 Пурим в 2020 році: дати, звичаї та історія

У часи Артаксеркса особливими владними повноваженнями володів прем’єр-міністр імперії Гаман. Він був дуже впливовим, заможним і владним, вирішив, що він бог і вимагав від людей поклонятися йому. Мордехай, будучи духовним лідером іудеїв, вважав, що вставати на коліна можна тільки перед Всевишнім, як велить релігія, і ослухався Гамана. Тоді Гаман зненавидів Мордехая і почав шукати можливість вбити неслухняного і його народ. Один раз Гаман намовив царя видати указ про винищення жидів. Щоб визначити день розправи з народом Мордехая, Гаман кинув жереб («пур»), що випало на 13 число адара.

Естер дізналася про це і вирішила піти до царя з проханням про помилування, але перед візитом попросила свій народ протягом трьох днів дотримуватися посту і читати молитви. А потім вона організувала свято для чоловіка, на якому він пообіцяв виконати все, що вона побажає. Дівчина звернулася до царя з проханням врятувати побратимів. Скасувати вже виданий указ цар був не в силах, але він доповнив його і дозволив євреям оборонятися в разі нападу, і це допомогло зберегти націю від остаточного винищення. З того часу Пурим щорічно відзначається як День спасіння євреїв від фізичного знищення та збереження народу.

Звичаї Пуріма обов’язкові до виконання

У новому 2020 році Пурім будуть відзначати згідно з традиціями:

  • Спочатку читання книги Естер, Вавилонського і Єрусалимського Талмудів.
  • «Духовна їжа змінюється справжньою: люди пригощають один одного солодощами та випічкою.
  • Далі роздають подарунки та їжу біднякам і всей, хто відчуває потребу.
  • Свято продовжує недовгий читання Тори.
  • Все закінчується веселощами і святковим обідом, уявленнями і карнавалом.

 Пурим в 2020 році: дати, звичаї та історія

У Пурим не можна ходити в жалобних шатах, дотримуватися посту і судитися.

Це свято радості і гарного настрою про благополучному порятунок євреїв, його можна святкувати не тільки з друзями, але і з незнайомцями. Для євреїв традиції Пуріма потрібно виконувати обов’язково.

»Увага! Під час Пуріма проводиться хвилина мовчання. Іудеї згадують родичів і близьких людей, які пішли з життя.

Свято супроводжується ситним застіллям, що тривають протягом декількох днів. За традицією печуть пиріжки трикутної форми з начинкою з маку. У громадах ставлять гумористичні вистави з веселими масками і костюмами.

 Пурим в 2020 році: дати, звичаї та історія

Пригощають не тільки сусідів, але і далеких друзів. Їм відправляють посилки з їжею і солодощами, використовуючи кур’єрську доставку. Люди вірять, що все це зміцнює їхні стосунки, зближує духовно. Біднякам роздають їжу, одяг і гроші. Для нужденних влаштовують збір грошових коштів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!