Що символізує синиця: прикмети

Синиця символізує добро і щастя. Ця пташка відноситься до живих істот, що викликає тільки позитивні емоції. Є багато народних прикмет, що пояснюють появу синиць поруч з людиною.

a222e76c72c1780a467a2c5740ae42ed Що символізує синиця: прикмети

Вважається великою удачею, якщо мила пташка сіла на розкриту долоню – можна загадувати бажання. Якщо синичка на долоньці ще й заспіває, то загадане неодмінно збудеться.

Народна чутка стверджує, що синиця в руках краще журавля в небі. Це спірне твердження має підставу. Синиця – символ зодіакального знаку Діви, який відрізняється впертістю, прагматизмом і працьовитістю.

Влітку, коли багато корму, синички зайняті турботою про потомство, виходжують за один раз до 10 пташенят. Буває і 2 виводки за сезон. Все це час желтогрудые пташки зайняті полюванням за комахами та їх личинками, тому з’явився вираз: «синиця – саду захисниця».

Прикмети з синицями

Згідно забобонам, якщо птах б’ється об вікно, або стукає в нього дзьобом – це передвістя біди або щастя. Але маленька синичка не викликає негативних асоціацій. Розтлумачити прикмету можна по-різному залежно від поведінки пташки:

 • Мирно сіла на підвіконня, і поглядає крізь вікно в кімнату – чекайте гарні звістки, радісні зміни.
 • Неспокійно поводиться, тривожно пищить, ударяється об скло – приготуйтеся до матеріальних втрат, або пичугу налякала кішка.
 • Бадьора синичка коливається то в одну, то в іншу сторону – віщує приїзд далеких родичів.
 • Пташка весело посвистує, сидячи на підвіконні – ситуація складається в вашу користь, все задумане незабаром здійсниться само собою.
 • Велику частину часу синиця розташована спиною до скла – не хвилюйтеся, для вас немає ніяких новин, ні поганих, ні хороших.

Синичкин свист має і інше значення. По ньому можна передбачити погоду в холодну пору:

 • Синиця співає – очікується відлига і сонячний день.
 • Желтогрудая пташка попискує – віщує мороз вночі.
 • Багато синиць біля будинку – скоро холоду.
 • Якщо поруч з вікном висить годівниця, жодних ознак немає – пичуги чекають їжу, подають знаки, що нагадують про себе всіма можливими способами: стукають об підвіконня, махають крилами.

  Годувати синиць – до щастя.

  Знавці візьме про синиць з радістю розвішують годівниці, заздалегідь заготовляють ласощі для лісових птахів, які з настанням холодів перебираються ближче до людського житла.

  До чого синиця з’являється в будинку

  Синиця залетіла на балкон – цієї події є кілька пояснень:

  • Перната гостя віщує поповнення сімейства.
  • Скоро отримаєте гарні новини.
  • Ви на балконі тримайте запаси їжі, пташка облюбувала собі «столову» — її візит нічого не означає.

  Синиця, залетевшая в кімнату, викликає діаметрально протилежні емоції у забобонних людей. Одні радіють «привалившему» щастя, інші починають турбуватися про долю та здоров’я близьких.

  ca880cfeb8dbf24a48b5049099667713 Що символізує синиця: прикмети

  Негативне тлумачення прикмети пояснюється загальним страхом старожилів перед дикими птахами в будинку. За традицією пернаті зв’язуються з душами померлих людей. Але якщо дух покійного людини бажає відвідати родичів, подивитися, як вони живуть без нього, в цьому нічого поганого немає, шкоди від такого відвідування не буде.

  Вікно у наших предків могло символізувати «ворота у потойбічний світ», через віконний отвір виносили домовину з хати – звідси і страхи: мало що приніс в будинок «виходець з того світу». Але синиця – мила пташка, вона не може бути провісником великої біди.

  Є тлумачення прикмети про синицю в будинку, які ґрунтуються на обставинах відвідування пичуги:

  • Синичка залетіла через кватирку, пробула в кімнаті, швидко вилетіла назовні – можна чекати гостей або наближається короткий галасливий свято. Прикмета особливо актуальна напередодні Нового року.
  • Пташка залетіла в кімнату, і веде себе спокійно, присіла на меблі, оглядається – настають приємні події великого масштабу, очікується поповнення сімейства, матеріальна прибуток.
  • Синиця в кімнаті нервує, носиться з боку в бік, видає пронизливий писк, б’ється об стіни і стеля – поганий знак. Але зривати своє хвилювання на «малятку» не потрібно. Вона – не причина можливих неприємностей, а всього лише вісник.

  Що робити? Розкрийте вікно навстіж, розкрийте фіранки, підіть з приміщення, щоб не лякати птицю. Вона сама знайде вихід – це найкращий варіант: відлетить, з чим прилетіла.

  Що вас чекає в найближче майбутнє

  Не здумайте ловити пичугу, щоб посадити в клітку! Якщо ви не можете витримати хаотичного пурхання пташки, акуратно накрийте її тканиною і випустіть у вікно. На душі залишився забобонний трепет? Погану прикмету, пов’язану з пернатими, можна нейтралізувати або послабити її дію. Киньте слідом непроханої гості корм (крихти, крупинки, насіння) і вимовіть слова: «Прилетіла за їжею, а не за бідою».

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради