Що означає колір троянд при даруванні: до чого дарують зелені, помаранчеві, бордові квіти

Букет може розповісти про характер і почуття дарувальника. Більшість людей вважає троянду символом любові і пристрасті. Але квітка здатна передати більш широку гаму емоцій. Це може бути і трепетна симпатія, і захоплення від зустрічі, і смуток: все залежить від кольору пелюсток.

8f09ee77d659ededcbf13085c1ff6160 Що означає колір троянд при даруванні: до чого дарують зелені, помаранчеві, бордові квіти

Звідки бере початок символіка троянд

Стародавні греки вважали ці квіти символом нескінченності, так як за формою вони нагадують коло, у якого немає початку і немає кінця. Роза зберігає свіжість, поки не розкриє пелюстки, а потім в’яне. Це уособлювало швидкоплинність молодості і краси, так і життя людини.

У Римі королеву квітів шанували як символ моральності, духовності і вірності. На голови воїнів ставили рожеві вінки, вважалося, що так вони стають сильнішими, хоробрішими і мужніше. Вишуканий квітка має й інше значення — безмовність.

В кінці XIX століття троянди стали об’єктом любовної символіки. Значення букета залежало від кольору пелюсток.

Квітка без шипів вважався символом чистої любові з першого погляду, а зірвані червоні пелюстки — ознакою ворожнечі.

Колір має значення

Подарований букет несе в собі прихований зміст. Колір пелюсток може розповісти про почуття та наміри дарувальника.

Троянда без шипів цвіла в Райському саду і придбала шипи після гріхопадіння. Тому ці квіти сполучають в собі ніжність, чуттєвість і неприборкану пристрасть. Конкретне значення залежить від кольору, кількості бутонів, розміру і форми.

Флористи пропонують дарувати не композиції, а монобукеты, щоб показати відкритість і зацікавленість. Тому так популярні величезні червоні, рожеві або білі букети, які навряд чи можна обхопити руками.

Кожний колір символізує певні почуття і емоції.

Наприклад, яскраві бутони підходять для святкового події, а троянди ніжних відтінків — для боязкого визнання в зароджуються почуття.

При покупці можна проконсультуватися з флористом. Незважаючи на символіку, краще не купувати букет, який свідомо засмутить чи розчарує обраницю. Надто недовірливим леді не сподобаються жовті і чорні композиції, так як вони оповиті несприятливими прикметами. Дівчина може запідозрити в них ознака того, що обранець хоче розірвати стосунки.

f9b9f511c444e134be080ca44986aba8 Що означає колір троянд при даруванні: до чого дарують зелені, помаранчеві, бордові квіти

Білі

Якщо дарувальник впевнений у щирості своїх почуттів, то в якості подарунка ідеально підійде букет білого кольору. Це символ чистої і ніжної любові, яка сильніше смерті і пристрастей. Такі квіти дарують як прояв чистих помислів, вдячності і захоплення.

Білосніжні композиції вибирають для весільного торжества. Традиційно з білих бутонів складається букет нареченої, який символізує щирі почуття подружжя один до одного. Біла стрічка навколо стебла, за прикметами скріплює шлюбний союз.

173794aabe8ebade1bd640f0d6b43dfc Що означає колір троянд при даруванні: до чого дарують зелені, помаранчеві, бордові квіти

Персикові

Персикові троянди дарують, щоб продемонструвати тепле ставлення до обдаровуваному. Такі бутони символізують:

 • подяка;
 • повага і вдячність;
 • радість спілкування — якщо дарують одного;
 • захоплення скромністю — якщо дарують дівчині.

Ніжними композиціями з персикових бутонів прикрашають офіційні заходи. У цьому випадку троянди говорять про прагнення до плідної співпраці. Такий букет можна подарувати мамі, щоб передати ніжні почуття до неї.

Жовті

Букет з однієї троянди жовтого кольору символізує зраду, обман. Але композиція з безлічі бутонів має позитивні тлумачення:

 • енергія та цілеспрямованість;
 • щастя і життєрадісність;
 • справжня міцна дружба;
 • захоплення досягненнями обдаровуваного.

Жовті троянди прийнято дарувати в шлюбі.

Пишна композиція означає щиру любов і мир у відносинах, задоволення від років, прожитих разом.

Такий букет може демонструвати бажання захистити, надати підтримку обдаровуваному. Але, незважаючи на позитивні прикмети, не варто дарувати жовті троянди забобонним людям, так як цей колір міцно асоціюється з розлукою і обманом.

Бордові

Елегантні бордові троянди суперечливі у своєму тлумаченні. Букет може означати:

 • співчуття горю, співчуття;
 • втрату ніжності у стосунках;
 • пристрасну любов без серйозних намірів.

Не прийнято підносити в дар бордові квіти молодим дівчатам. Така композиція більше підійде дамам середніх років, вони оцінять її по достоїнству.

Бордово-чорні бутони символізують швидке в’янення, неминучість смерті. Їх покладають на могилу або до труни покійного. Дарувати коханій монобукет бордового кольору не варто.

7b74a669f918309cffd8dd2246f956d9 Що означає колір троянд при даруванні: до чого дарують зелені, помаранчеві, бордові квіти

Червоні

Червоні троянди — визнання справжньої любові. Букет червоних троянд підносять з метою продемонструвати пристрасть, почуття теплоти і ласки. Флористи рекомендують дарувати монобукеты з червоних квітів з мінімальною кількістю обгортки, досить широкої стрічки.

Червоні бутони означають повагу до досягнень адресата, захоплення його мужністю, успіхом.

Традиційно квіти використовують для прикраси весільних, ділових, офіційних церемоній.

Рожеві

Ніжність, чуттєвість зароджуються відносин — все це символізує рожевий колір. Оскільки відтінків існує безліч, то і значення букета буде відрізнятися:

 • світлі бутони воліють дарувати молодим нареченим;
 • яскраво-рожеві — дамам у розквіті сил;
 • малинові — можна подарувати чоловікові;
 • біло-рожеві — висловлюють люб’язність і ввічливість;
 • вишневі — захоплення благородством і вдячність.

Світло-рожеві квіти підносять в дар з метою висловити свою симпатію дівчині, показати серйозність намірів.

1c26fc92aa92bcc56a4636cf82127220 Що означає колір троянд при даруванні: до чого дарують зелені, помаранчеві, бордові квіти

Бузкові

Бузкові бутони є символом першої любові, чарівності. Композиція демонструє ніжні почуття дарувальника, його бажання стати кимось більшим, ніж один.

Фіолетові бутони в невеликих букетах з білими стрічками, зеленим листям і обов’язково без шипів прийнято дарувати молодим дівчатам. Композицію в капелюшної коробки можна піднести мамі, бабусі, сестрі, хрещеною. Доречно дарувати червоні бутони в поєднанні з іншими відтінками або квітами.

Помаранчеві

Життєрадісні квіти підходять для вираження палких почуттів. Чоловік дарує дружині такий букет, коли пишається нею, бажає підкреслити її значимість.

Композиція в помаранчевих тонах означає палкі почуття, які не згасли в довгому шлюбі. До чого помаранчеві троянди дарує чоловік хоче показати колишню зацікавленість коханої, стверджує, що почуття до дружини, як і раніше сильні.

Троянди оранжевого кольору не прийнято дарувати родичам.

Букет буде доречний подарунок професор, вчитель, учитель, як символ захоплення інтелектуальними досягненнями.

Сині і блакитні

Синій колір троянд одержують штучно, шляхом введення барвників. Відтінки синього і блакитного символізують таємничість. Бутони з незвичайними пелюстками дарують неприступним або непередбачуваних дамам з метою підкреслити їх унікальність.

Троянди синього кольору можна подарувати чоловікові, захоплюючись його лідерськими якостями й силою духу. Родичам і друзям квіти підносять в дар з метою показати їх важливість для дарувальника. Улюбленим жінкам сині бутони в поєднанні з білими дарують, щоб загладити свою провину.

dd28bbfda41c30868f70580b281537c0 Що означає колір троянд при даруванні: до чого дарують зелені, помаранчеві, бордові квіти

Зелені

Незвичайні зелені троянди символізують гарячі почуття, щедрість по відношенню до обраниці. Іноді такий букет дарують дівчатам як демонстрацію ревнощів. Зелені квіти підійдуть для громадських і політичних діячів, бізнесменів, людей творчих професій.

Букет з зеленими бутонами можна подарувати дівчині-підлітку, як символ юності. Квіти екзотичного відтінки підійдуть в якості презенту одному начальнику, педагога, тренера або наставнику.

Чорні

Роками чорний колір асоціювався зі скорботою, гіркотою втрати, смертю, невиліковними хворобами. Але бутони чорного кольору можуть символізувати не лише сум, але і більш радісні почуття і поняття:

 • унікальну красу;
 • влада і могутність;
 • захоплення силою духу і хоробрістю;
 • вірність;
 • відданість ідеалам.

Дівчатам дарують чорний букет, щоб підкреслити їх виняткову красу, фатальний характер.

Дарує демонструє глибоку любов до обраниці, а не поверхневі несерйозні почуття. Зрозуміло, не варто дарувати такий букет на весілля.

Про що розповість колір подарованих квітів

Колір троянд при даруванні говорить про почуття, емоції та ставлення до обдаровуваному людині. Адресат оцінить букет гідно, тільки якщо він підібрано з розумом.

Флористи радять зупинятися на монобукетах або комбінувати в композиціях відтінки одного кольору. Не варто змішувати в букеті несочетающиеся кольору троянд, тим більше якщо їх тлумачення суперечливі.

Колір вибирають виходячи з відношення до адресата, а також враховуючи подія. Чорні троянди будуть недоречні на весіллі, а зелені — не підійдуть в день всіх закоханих. Особливою енергетикою наділяють букет, який зібраний руками того, хто дарує.

ef7750c9ad76b66f6b385a2c1d54f88b Що означає колір троянд при даруванні: до чого дарують зелені, помаранчеві, бордові квіти

Якщо дарують білі троянди нареченим або дівчині

Білосніжний колір означає натхненну і піднесену любов, щирість почуттів і чистоту намірів. Такі квіти підкреслять молодість і красу нареченої, а також зроблять акцент на урочистості події.

Хлопець дарує білу троянду, коли готовий зізнатися обраниці в своїх почуттях. Він налаштований на серйозні стосунки, буде обожнювати і носити кохану на руках.

Білий монобукет від заможного чоловіка демонструє його готовність до серйозних стосунків.

Це знак захоплення обраницею, обіцянку бути вірним і відданим.

Коли чоловік підніс жовті троянди

У шлюбі чоловік дарує троянди жовтого кольору, щоб показати своє задоволення від років, прожитих разом з дружиною. Отже, пара навчилася жити в світі, взаєморозуміння і йти на компроміси.

Мовою квітів букет помаранчевих бутонів символізує визнання у палких почуттях. Але можна дарувати квіти друзям, родичам в знак подяки за їх допомогу і підтримку.

Уявлення про те, що жовті троянди дарують до розлуки, помилково. Такий букет характеризує дарувальника як людини захопленого, життєрадісного і готовий до пригод.

5c30dac426ddd6fcfd788ded710e23ec Що означає колір троянд при даруванні: до чого дарують зелені, помаранчеві, бордові квіти

Що означають червоні, червоні і бордові квіти, можна, чи вони на весіллі

Одна червона троянда асоціюється з фразою «Я тебе люблю». Квітка дарують коханим на побаченні. Якщо червоні або яскраво-червоні троянди дарує чоловік, значить, хоче показати гармонію у стосунках з дружиною.

Дрібні бутони червоних троянд не радять дарувати на весілля молодятам, за прикметами такий дар розсварить молодих подружжя і призведе до розставання. А великі бутони стали традиційним прикрасою весільного торжества.

Тлумачення залежить і від кількості кольорів. Наприклад:

 • п’ять троянд — пропозиція чоловіки перевести відносини на новий рівень;
 • сім — визнання в пристрасної любові;
 • сто один квітка — підтвердження слів чоловіка про те, що дівчина для нього єдина і неповторна, з нею він хоче провести все життя.

Коли хлопець приніс букет з чорних троянд

Рідкісні чорні троянди означають унікальність обраниці, її винятковість, фатальну красу. Але не варто дарувати подібний букет недовірливим панночкам, так як цей колір часто асоціюється з горем, тугою і смертю.

c726f5fda8d96cfd958ad942b6eb5d9f Що означає колір троянд при даруванні: до чого дарують зелені, помаранчеві, бордові квіти

Бутони чорного кольору, що означають глибокі почуття дарувальника, говорять про серйозність його намірів. Чоловік обіцяє залишатися вірним своєї єдиної коханої. Дарувальник високо цінує дівчину, якщо дарує їй чорні троянди без шипів.

Троянди — прекрасні квіти, бажаний подарунок для кожної дівчини і не тільки. Але, щоб чоловік залишився задоволений букетом, потрібно підібрати відповідний відтінок і кількість бутонів. У квіткових магазинах можна придбати готові варіанти або замовити унікальну композицію, щоб здивувати обдаровуваного.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради