Прикмети про горобину: якщо багато чи ні ягід, можна садити біля будинку дерево

Прикмети про горобину стосуються як погоди, так і особистого життя, і здоров’я. Здавна вважається, що це загадкове дерево, наділене містичною силою, що впливає на життя людей.

125e975607034e7a39f0aeb093e8d100 Прикмети про горобину: якщо багато чи ні ягід, можна садити біля будинку дерево

Прикмети, пов’язані з горобиною

З горобиною пов’язані народні прикмети щодо погоди:

 • вітряна і дощова осінь – ламкі гілки;
 • спекотне й сухе літо – раннє цвітіння;
 • сильне повінь навесні – неяскраві ягоди;
 • якщо плоди зморщуються раніше, ніж належить, зима виявиться морозною і вьюжной. Зелене листя в жовтні – до м’якої зими. Якщо багато горобини, вона буде холодною і сухою. Про це ж говорить пожовтіння листя влітку і ранньої осені.

Є й інші народні прикмети:

 • сплять собаки під деревом – рік сприятливий для укладання шлюбу;
 • багато червоної горобини – до війни. Це марновірство пов’язано з тим, що люди асоціювали даний колір з кров’ю;
 • велика кількість ягід – бідний урожай хліба.

Чи можна саджати поруч з будинком

Посадити дерево біля будинку можна. Основні повір’я:

 • добре мати горобину молодятам. Дерево допоможе їм зберегти любов і мир у родині;
 • якщо поруч мало дерев, це говорить про те, що вдома є людина одужує. Якщо неподалік стоїть тільки одна горобина – вдома все добре і спокійно, 2 — в хаті є дівчина на виданні, і час наближається до весілля;
 • коли рослина приносить перші ягоди, в сім’ї слід чекати поповнення.

5d7482501bc2171680cae418824a113c Прикмети про горобину: якщо багато чи ні ягід, можна садити біля будинку дерево

Має значення те, де саме сідає рослина:

 • південь – для швидкого народження дитини;
 • північ – для залучення матеріального благополуччя;
 • захід – для везіння і удачі;
 • схід – для миру і спокою в будинку.

Не слід садити поруч на ділянці ялина. Це дерево віщує швидке нещастя. Будучи антагоністами, обидва рослини можуть загинути. З цієї ж причини не рекомендується висаджувати неподалік від горобини березу.

Залучення достатку і удачі

Для залучення багатства в дім наші предки розсипали на ґанку великі ягоди, які потім склювали птахи. Добрий знак – горобина, посаджена в городі. Це означає, що врожай буде багатим.

Від злодіїв, пожежі і нечистої сили

Щоб захистити будинок від злодіїв варто посадити рябинку поруч з ганком. Дерево не любить бруд, тому територію доведеться прибирати частіше. Будучи надійним охоронцем, воно не пускає на свою територію людей з лихими помислами.

Існують такі повір’я, пов’язані з горобиною:

 • позбутися від сварок із сусідами допоможуть ягоди. Їх слід розсипати по межі між ділянками. Відносини незабаром налагодяться;
 • якщо на ділянку стали заходити сусідські тварини, потрібно сплести горобиновий вінок і повісити його на хвіртці замість замку;
 • якщо з ділянки зникають квіти або плоди, треба зірвати невелику гілку дерева і закопати її поруч з уподобаної злодієм грядкою. Пропаж більше не буде.

Від нечистої сили:

 • шотландці вірили, що ця рослина захищає житло від відьом;
 • російські селяни намагалися віднадити від будинку мерців. Під дверима розкладалися свіжі гілки, які відлякували упирів. Відразу після похорону гілки з ягодами або квітами кидалися на дорогу – це плутало бродячого небіжчика, і він не знаходив шлях додому;
 • деревце, вирощене під вікном – оберіг від заздрості. Гілочки, прикріплені до вікна – захист від пристріту і псування. Слов’яни вірили: якщо причепити їх до вхідних дверей, то напасті і хвороби обійдуть будинок стороною.

fbbd617cca17b60f3b70c0e0620a10bf Прикмети про горобину: якщо багато чи ні ягід, можна садити біля будинку дерево

Якщо рослина хворіє, це є передвісником чогось недоброго. Захист від пожежі – 3 горобини поруч з ділянкою.

Захист жінок від злих людей

Горобина – дівоче рослина. Вона захищає жінок, дарує їм здоров’я і красу. Ягоди допомагали при безплідді, фригідності, венеричних захворюваннях. Вони додавалися до відвари, настої та чаї. Такі кошти дозволялося пити дівчатам, які страждають від нещасного кохання.

Також ягоди використовувалися для виготовлення бус. Вони відігравали роль оберега, захищаючи дівчат від заздрості, хвороб та негараздів. Носити ягідні намисто потрібно було цілий рік, до появи на горобині нових, свіжих плодів.

Захист від захворювань

Горобина в будинку, захищає від патологій. Якщо є важкохвора людина, то рецепт такий:

 1. Зібрати в склянку червоні ягоди.
 2. Поставити на приліжкову тумбочку в кімнаті хворого.
 3. Раз в 2-3 години лити в ємність з ягодами воду.
 4. Настояти 2-3 дні.
 5. Вилити воду далеко від дому.

Згідно з повір’ям, вода забирає хвороба, а до страждаючому людині повертається здоров’я. Процедура повторюється до тих пір, поки ягоди не стануть темно-червоними.

Рябиновое варення справляється з першими симптомами застуди та грипу. Воно додається в чай. Пити його треба 2-3 рази в день.

Горобиновий настій допомагає поліпшити загальне самопочуття, нормалізувати артеріальний тиск і підвищити енергетичний тонус. Жінкам він допомагає і при специфічних хворобах.

Якщо багато ягід

Якщо багато горобини, то, згідно приймете, слід чекати морозної, вітряну і затяжну зиму. Перший сніг в цьому випадку випадає вже в кінці жовтня. Якщо ягоди дозрівають рано, це говорить про те, що холоди будуть триматися до кінця березня-середини квітня. Весна очікується пізня, дощова і мокра.

Коли дрібні, не дозрілі ягідки падають з гілок – знак того, що літо буде дощовим і сирим, а врожай – багатим.

Якщо плодів мало або їх немає

Вважається, що, якщо горобина варто «гола», або на гілках майже немає ягід, це до теплою і малосніжною зими. Але прикмета не завжди збувається. Причина – людський фактор. Люди ще кілька десятиліть тому порушили природний баланс.

З іншого боку, одна і та ж ознака не може діяти на території всієї Росії, оскільки тут є кілька різних кліматичних зон.

Це дерево володіє бактерицидним ефектом. Як і срібло, воно використовується для очищення води.

У давнину, коли селяни ходили на косовиці, в заплаві вони кидали горобинові грона. Потім вони пили очищену воду від бактерій. Цим прийомом користуються і сучасні грибники, туристи і рибалки. Знайшовши воду, вони опускають туди рябиновую гілку разом з листям. Через 2 години йде вся зараза, і її можна пити.

Горобина — прекрасний варіант прикраси дачної ділянки, користь від неї дуже велика, особливо якщо знати де і скільки дерев необхідно висадити.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради